Klawiatura przestaje działać

W obudowie widzę, że jest porządek, więc super. Ale trzeba sprawdzić łapkami, jak ciepłe są radiatory, gdy temperatury chipów wskazują ponad 80 stopni.

a jak temperatury z otwartym piecykiem ;-)?

Ja ma zamkniętą obudowę ale sprawdzę

Jest dość gorący

Może więc trzeba się zastanowić nad dodatkowym chłodzeniem w obudowie. Ewentualnie nad zastosowaniem dodatkowego wentylatora, który zmontujesz bezpośrednio na radiatorze chipsetu. Takie wentylatory można spokojnie do radiatora przykleić. :slight_smile:

Ja bym przekręcił chłodzenie CPU tak jak bozia nakazuje. W ten sposób sekcja zasilania oraz tylny panel dostaną powiew chłodzącego powietrza.

Mam pytanie czy mogę wykorzystać wentylator od starego chłodzenia procesora bo mam i się zastanawiam czy będzie działało czy nie a drugia sprawa to gdzie podłączyć ten wentylator.

Myślę, że możesz. A jak podłączyć - najlepiej do molexa poprzez przejściówkę 3PIN -> Molex.

Okej ale ten wentylator ma 4 pin a po drugie nie mam takiego gniazda które by pasowało jedynie tam gdzie jest podłączone chłodzenie procesora i obok karty graficznej ale tam nie działa.

No to pokaż na zdjęciu, jak wygląda złącze tego wentylatora. A podłączyć go będzie można pod złącze Molex, które służy do zasilania napędów CD/DVD i dysków twardych.

Mam kilka gniazd ale one są nie które uszkodzone i inne nie działają po prostu

No właśnie szukam takich w necie z przejściem na Molex. I coś nie umiem znaleźć. Chyba dopiero w domu na spokojnie poszperam. :slight_smile:

Molex -> 4-pin jest niepotrzebne, bo czwarty pin wentylatora używany jest do PWM - więc i tak nie będzie wykorzystany. W zupełności wystarczy Molex -> 3-pin:

1 polubienie

No jasne. Pewnie właśnie dlatego ciężko było znaleźć przewód z 4 PIN na Molexa. Dzięki! :slight_smile:

Jakiego systemu używasz ?
Klawiatura USB nie działa w systemie Windows 10. Urządzenia USB mogą przestać działać po zainstalowaniu aktualizacji (KB4074588)

W przypadku klawiatury można odłączyć klawiaturę USB, a następnie użyj klawiatury ekranowej aby sprawdzić, czy problem nadal występuje.

miałem win 7 działa dobrze a tera mam win 10 kupiłem klucz jak mam win 10 to co chwile przestaje działać a po drugie mam klawiature ps2

nwm co zrobić gdy te gniazda 3-4 pinowe wgl nie działają na płycie głównej jedynie działa 1 gniazdo nwm może se kupie wiatrak i tym ochłodze komp -_-

Na allegro masz za niecałe 5 zł wiatraczki na molex…. jak weźmiesz dwa to jeszcze budkę przewietrzysz lekko za 10-12 zł z listem ekonomicznym.

Upewnij się, że Twój komputer jest kompatybilny z systemem Windows 10.
Możesz również zainstalowaniu aktualizację (KB4074588) i przetestować czy problem zostanie rozwiązany.
Uruchom komputer w trybie awaryjnym i zobacz czy klawiatura będzie działać.
Sprawa prozaicznie prosta. Wejdź do BIOS’u i znajdź opcję USB Keyboard Support albo USB Legacy, zależnie od BIOS’u. Ustaw daną opcję na Enabled

U niego to od dawna, nie aktualizacja raczej.
Co do tego wentylatorka na molex, sa takie jak masz problem z podpięciem do płyty, to wolne molexy w zasilaczu amsz 100%. : image

1 polubienie