Klawiatura przestaje działać

Jak dla mnie przegrzewa się chipset na płycie głównej. Zatem zmiana systemu operacyjnego na inny nie da zupełnie nic. Trzeba schłodzić układ bądź wymienić płytę główną. Dopiero po tym można bawić się w zmiany systemu.

Zawsze można też zdjąć radiator, wyczyścić i wymienić termo-pastę. A nuż… :slight_smile:

Aczkolwiek wiatraczek do przewentylowania budy też się przyda.

1 polubienie

Wymieniłem z silokonowej na srebrną pastę wymieniłem na nowe chłodzenie do procesora bo chciałem na quada q8300 żeby się nie przegrzewał i jest dobrze procesor przy graniu osiąga 80-90 stopni Celsjusza.

Albo te wiatraki za 5zł co marcin2000 mówił albo kupić wiatrak biurowy i go postawić obok kompa.

To jest dramat, a nie “jest dobrze”. Mój podkręcony Q9550 (2,83@4) pod obciążeniem nie dobija do 50 stopni (najgorętszy rdzeń ma mniej niż 65), a chłodzenie budy jest skręcone na minimum (5V).

jak coś to nie mam podkręconego nawet ma 2.50Ghz a w spoczynku jest 50-60 stopni C

a chłodzenie które kupiłem jest do quada to ICE EDGE mini Fs v2.0

…to spier…liłeś sprawę.
Kupiłes ładnie wyglądające boxowe chłodenie do Quada i na nim kręcisz, boxowe bo to ma TDP 95 a Quad w bez kręcenia tez ma max 95.
Innymi słowy… odkręcaj i nie psuj więcej, bo usalisz coś w procku i będą jaja.

Tcas to 71 stopni, Ty już z 90 idziesz na zabicie go;)

…i postaw Mogowi Piwo, bo chyba najlepiej dzisiaj ocenił Twoje wyczyny :wink:

PS. A o kręceniu w temacie o niedziałającej klawiaturze powinieneś napisac miesiąc temu w 1 poscie, porada byłaby “odkręć i sprawdź bez” …:stuck_out_tongue_winking_eye:

to jakie chłodzenie miałem kupić do swj kompa co, za 500 zł czy jakie -- . PS: spróbuje se może kupić wiatrak biurowy to nie jest zły pomysł --.

Jak działa klawiatura??

Zacznij od obniżenia podkręcania by w OC teście stabilności MAX był 65 stopni. Tak, 65, nie 71, dziś jest chłodniej a jak za 3 dni znowu skoczy do 25 w mieszkaniu, to wróci zabawa.

tylko nim wiele nie zdziałasz: radiatorek ma ograniczona przepustowość, jadąc grubo ponad nia nie pomoże chłodzenie, zacznij od zmniejszenia OC, później dodaj wentylatorki dla przewiewu budki.

sry dopiero dziś zobaczyłem twoją poprzednią wiadomość zrobiłem co pisałeś jeszcze nwm czy działa dobrze :wink:

Dobry pomysł to jest dodatkowy wentylator w obudowie, zamontowany na przodzie - w ten sposób wymusisz lepszy przepływ powietrza w obudowie.

A poza tym zmieniłbym ustawienie chłodzenia na CPU - tak, żeby wentylator zaciągał chłodniejsze powietrze idące od przodu niż gorące znad karty graficznej. Zwłaszcza, że nie jest to cooler najwyższych lotów: ma TDP na poziomie 95W, czyli dokładnie tyle ile “emituje” Q8300.

Dowolne, z TDP większym niż 95W, żeby chłodzenie nie pracowało z maksymalną wydajnością. Np. SPC Spartan 3 - TDP 125W.

1 polubienie

niepodkręcony, a kolega… kręcił :wink:

Nie no, nie kręcił. O kręceniu pisałem ja :slight_smile:

spróbuje se kupić https://allegro.pl/oferta/chlodzenie-silentiumpc-spartan-3-lt-he1012-7949304815?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_ELKTRK_PLA_Komputery&ev_adgr=Głośniki&gclid=CjwKCAjwnrjrBRAMEiwAXsCc4-ahsTWJCmcmBMngxl_YCjM_xhxEXsWXqDP3UnGOanMfBHbfqDn9QBoCef4QAvD_BwE#

To już lepiej Ty to łapiesz, ja się popierniczyłem:)

Zacznij lepiej od przewiewu obudowy, jak nie kręciłeś (wybacz posądzenie, popierniczyło mi się :P)), to 90 na prawidłowo zamocowanym stocku mieć nie możesz. Albo coś nie przylega, albo budę masz termoizolującą i wtedy inny radiatorek nie pomoże.

Nie “odłazi” radiator jak stawiasz bokiem? ile masz jak postawisz płyte na “płasko”.

Zobaczę jeszcze ale zrobiłem to co pisało na instrukcji w pudełku do chłodzenia,może coś pomyliłem albo źle zrobiłem. PS: spk mi też się zdarza się coś popierniczyć ;).

też może być od tego że myślałem że chłodzenie które kupiłem nie ma pasty nałożonej ja nałożyłem na procesor quada i jeszcze zobaczyłem że jest też na chłodzeniu może też być od założenia dużo pasty termoprzewodzącej nwm

Ale nie wiem, czy pamiętasz, że chodziło o zbicie temperatury nie procesora - przed wymianą chyba temperatury były dobre - a chipsetu na płycie głównej, który też bardzo mocno się grzał, co mogło skutkować błędnym działaniem między innymi kontrolera USB.