Kolejna aktualizacja forum i masa błędów

(Dimatheus) #1

Hej,

Kolejna aktualizacja forum i wszystko, jak widać, mocno się posypało:

• język angielski w interfejsie zamiast polskiego,

• brak FAQ’u - pojawia się tylko informacja o tym, że nie ma takiej strony,

• posty zapisują się bardzo długo,

• kategorie pozmieniały miejsca, pojawiły się takie z ujemnym ilościami wpisów,

• nie da się normalnie zalogować na forum, bo cały czas pojawia się komunikat o błędnych danych - mimo że takie dane wpisywane na stronie głównej powodują zalogowanie, choć z błędem, o czym w kolejnym punkcie,

obraz

• logowanie przez portal też nie działa poprawnie, bo przenosi do linku, który nie istnieje.

Generalnie grubo, jak na zwykłą, kolejną aktualizację. Napisałbym w stałych bywalcach, ale po aktualizacji w ogóle nie widzę tego działu… Działanie sprawdzane na Windows 7 x64 Ultimate na przeglądarkach Firefox x64 65.0 oraz na Opera 58.0.3135.53.

@tomekb, @Docent - co się dzieje? Czy nikt w ogóle nie testuje nowych wersji forum przed ich wprowadzeniem?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Piękna infekcja na stronie głównej albo wariactwo eseta
(LORDEK) #2

Przez moment było grubo, bo dostałem czystego Discoruse bez nakładki DP. Nawet logowanie nie przechodziło…

(Dimatheus) #3

No właśnie pokazałem to na screenach… Teraz jakoś się odblokowało - może trafiłem akurat na taki moment?

(Mark7) #4

A ja zauważyłem, że na Waszej głównej stronie DP działa jakiś skrypt(nie skrypt? - prawdopodobnie przeniesiony z WP - tam jest to samo, sprawdzałem na Operze, FF i Edge), który potrafi obciążyć nawet mocny procek do 40% a to dużo. Nic go nie może zablokować oprócz wtyczki Disconnect. Nie moglibyście trochę lepiej zoptymalizować stronę?

(LORDEK) #5

Ten temat to tutaj:

I jeszcze tu:

(Bogdan_G) #6

Aż zalogowałem się na forum. Normalnie. Ani problemu.

(Docent) #7

@Dimatheus czy to się działo o 6 rano kiedy pisałeś posta czy jakoś w ciągu dnia?

(Dimatheus) #8

Tak, u mnie teraz też jest ok. :slight_smile:

Działo się od 5-tej rano gdzieś do 6:40. Później pojawił się język polski, FAQ’u, logowanie i cała reszta.

(zbigg47) #9

Zauważyłem, że brakuje na stronie tematu “przycisku” do edycji tytułu tematu.

(Dimatheus) #10

Ja widzę. Spróbuj się wylogować i zalogować na forum jeszcze raz.

(zbigg47) #11

Ponowne zalogowanie nie pomogło…
Chyba, że zabrano mi możliwość edycji tytułu tematu (!?).

(LORDEK) #12

@Docent Po aktualizacji jest problem z poziomami zaufania - dlatego @zbigg47 nie ma edycji to samo miał @Dimatheus, ale ogarnięte już.

@zbigg47 zaloguj się teraz ponownie. Powinno być git.

Do wszystkich, których dotknął ten sam problem. System z czasem powinien ogarnąć sam poziom zaufania, ale jakby się komuś strasznie paliło to wiadomość do kogoś z moderacji.

(zbigg47) #13

Nadal nie mam edycji, poczekam cierpliwie aż się “naprawi”…

(LORDEK) #14

A wylogowałeś się i ponownie zalogowałeś?

(Rychu_z_Pragi) #15

…tudzież Ctrl + F5?

(LORDEK) #16

To nic nie da. Musi się wylogować z DP. Jeżeli jest zalogowany na więcej niż jednym urządzeniu to być może trzeba będzie się wylogować wszędzie.

(Rychu_z_Pragi) #17

N dobra - @zbigg47 - czy natenczas potrzebujesz na cito przycisku do edycji tytułu tematu?
Czy to króliczek z piosenki Skaldów?
:joy:

(zbigg47) #18

Tak. Jest “git”

(zbigg47) #19

Przed południem o 11:52 nie można było wejść na forum. Atak hakerów? Czy inne dolegliwości?
Ponoć 502 to nie problem tylko objaw (czego?).

(pocolog) #20

Nie tylko forum, ale portal też padł na jakiś czas, a później działał strasznie powoli. To był chyba jakiś grubszy problem z serwerami.