Kolejna aktualizacja forum i masa błędów

Hej,

Kolejna aktualizacja forum i wszystko, jak widać, mocno się posypało:

  • język angielski w interfejsie zamiast polskiego,

  • brak FAQ’u - pojawia się tylko informacja o tym, że nie ma takiej strony,

  • posty zapisują się bardzo długo,

  • kategorie pozmieniały miejsca, pojawiły się takie z ujemnym ilościami wpisów,

  • nie da się normalnie zalogować na forum, bo cały czas pojawia się komunikat o błędnych danych - mimo że takie dane wpisywane na stronie głównej powodują zalogowanie, choć z błędem, o czym w kolejnym punkcie,

obraz

  • logowanie przez portal też nie działa poprawnie, bo przenosi do linku, który nie istnieje.

Generalnie grubo, jak na zwykłą, kolejną aktualizację. Napisałbym w stałych bywalcach, ale po aktualizacji w ogóle nie widzę tego działu… Działanie sprawdzane na Windows 7 x64 Ultimate na przeglądarkach Firefox x64 65.0 oraz na Opera 58.0.3135.53.

@tomekb, @Docent - co się dzieje? Czy nikt w ogóle nie testuje nowych wersji forum przed ich wprowadzeniem?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Przez moment było grubo, bo dostałem czystego Discoruse bez nakładki DP. Nawet logowanie nie przechodziło…

No właśnie pokazałem to na screenach… Teraz jakoś się odblokowało - może trafiłem akurat na taki moment?

A ja zauważyłem, że na Waszej głównej stronie DP działa jakiś skrypt(nie skrypt? - prawdopodobnie przeniesiony z WP - tam jest to samo, sprawdzałem na Operze, FF i Edge), który potrafi obciążyć nawet mocny procek do 40% a to dużo. Nic go nie może zablokować oprócz wtyczki Disconnect. Nie moglibyście trochę lepiej zoptymalizować stronę?

Ten temat to tutaj:

I jeszcze tu:

1 polubienie

Aż zalogowałem się na forum. Normalnie. Ani problemu.

@Dimatheus czy to się działo o 6 rano kiedy pisałeś posta czy jakoś w ciągu dnia?

Tak, u mnie teraz też jest ok. :slight_smile:

Działo się od 5-tej rano gdzieś do 6:40. Później pojawił się język polski, FAQ’u, logowanie i cała reszta.

Zauważyłem, że brakuje na stronie tematu “przycisku” do edycji tytułu tematu.

Ja widzę. Spróbuj się wylogować i zalogować na forum jeszcze raz.

Ponowne zalogowanie nie pomogło…
Chyba, że zabrano mi możliwość edycji tytułu tematu (!?).

@Docent Po aktualizacji jest problem z poziomami zaufania - dlatego @zbigg47 nie ma edycji to samo miał @Dimatheus, ale ogarnięte już.

@zbigg47 zaloguj się teraz ponownie. Powinno być git.

Do wszystkich, których dotknął ten sam problem. System z czasem powinien ogarnąć sam poziom zaufania, ale jakby się komuś strasznie paliło to wiadomość do kogoś z moderacji.

1 polubienie

Nadal nie mam edycji, poczekam cierpliwie aż się “naprawi”…

A wylogowałeś się i ponownie zalogowałeś?

…tudzież Ctrl + F5?

To nic nie da. Musi się wylogować z DP. Jeżeli jest zalogowany na więcej niż jednym urządzeniu to być może trzeba będzie się wylogować wszędzie.

N dobra - @zbigg47 - czy natenczas potrzebujesz na cito przycisku do edycji tytułu tematu?
Czy to króliczek z piosenki Skaldów?
:joy:

Tak. Jest “git”

Przed południem o 11:52 nie można było wejść na forum. Atak hakerów? Czy inne dolegliwości?
Ponoć 502 to nie problem tylko objaw (czego?).

Nie tylko forum, ale portal też padł na jakiś czas, a później działał strasznie powoli. To był chyba jakiś grubszy problem z serwerami.