Kolejna awaria DP?

Wyczyść cache filtrów i zaktualizuj. Nowe już puszczają komentarze i forum.

1 polubienie

Przed momentem to zrobiłem i dopiero za drugim odświeżeniem zadziałało, więc myślałem, że gdzieś jeszcze jest problem. Nie było tematu

Czy Firefox drenuje wam procesor jak jesteście na forum? Wyłączałem dodatki i nic to nie zmienia

To temat podnoszony od lat :wink: Jakieś skrypty się przywieszają najpewniej i drenują procka, były nawet podejrzenia o minera :smiley: Najgorsze w diagnozie jest to, że występuje losowo i nie u każdego użytkownika, najczęściej na Linuksie zgłaszali (ale nie tylko)

1 polubienie

Mnie drenuje procesor mojego Acerka tylko i wyłącznie ( a nie byłem jeszcze wszędzie!) jak wejdę na gazeta.pl :joy:

1 polubienie

Dałem “dobreprogramy” na białą listę i są komentarze…

1 polubienie

Na Edge po aktualizacji filtrów nadal nie działa. Dopiero wyłączenie uBlocka sprawia, że komentarze są widoczne.

U mnie tylko na wp.pl drenuje procesor. Na gazeta.pl po załadowaniu strony wykorzystanie procesora to około 5%

1 polubienie

U ktoś bawi się w phpBB i kompresowanie enterów :rofl:

Wczoraj Firefox w ogóle nie wczytywał mi komentarzy a na stronach DP pojawiało się info, że skrypty spowalniają przeglądarkę i rosło zużycie pamięci i procka.
Dzisiaj wyłączyłem na chwilę Ublock Origina i po zgodzie na ciasteczka już wszystko jest OK, nawet przy włączonym Ublocku.

1 polubienie

Bo dwa filtry zostały wyłączone:

https://github.com/gorhill/uBlock/wiki/Resources-Library#set-constantjs-

https://github.com/gorhill/uBlock/wiki/Resources-Library#set-abortonpropertyreadjs-

Funkcjonalnie robią podobne rzeczy i zniszczenia, chociaż czasem łagodniej jest użyć set.js zamiast aopr.js (część skryptów nie lubi przerwania i woli jakikolwiek wynik).

@krystian3w
Jak zrąbali cytowanie na forum (na Edge nie działa. Nagle przestało cytowanie działać) to trzeba niestety się bawić.

A u mnie teraz na WP jest…

Update:
n2020-12-08_125256

Ciebie prosimy, wysłuchaj nas…

:face_vomiting:

Lata temu już o tym pisaliśmy, problem z obciążeniem przez skrypty z WP występuje niby dość losowo, ale - jak widać - nadal.

1 polubienie

Drenował i na optiplexie, ale mu zabroniłem i nie drenuje procesora ten komornik.


Albo nie. Na wiadomości gazeta nie drenuje, a z Twojego linka drenuje 40%

Ja to mam pierwszy raz, choć jest moją domyślną przeglądarką. Może i wcześniej tak było, ale nie do tego stopnia, że wentylator chodzi na pełnych obrotach. Z komentarzami nie mam problemu na żadnej z przeglądarek. Za to Firefox nie radzi sobie np. z FB i zawiesza się np. podczas oglądania filmów na nim, a Chromowate biorą więcej mocy i dają radę, ale nie tyle co Firefox na forum DP.

Mam dużo blokowania, ale na forum uBO wyłączone i śmiga jak powinno:

u mnie mimo to wciąż nie jest spokojnie

:thinking: no wiadomo stara wyga … jestem samoukiem

No baaa.
:smiley:

strony internetowe się zacinają przez tego Liska