Komentarze, które się nie pojawiają pod wpisami na stronie głównej

ewentualnie przejdzie na inny ( czytaj: poważny ) portal typu bbc.co.uk

Jak już się pojawiłeś to napisz konkretnie o jakim wyśmiewaniu nicka mówisz?
Druga sprawa, czekam na sprostowanie Twojego kłamstwa odnośnie moich komentarzy pod wpisami blogowymi AudiofilPC.

Z całym szacunkiem, ale kompletnie nie rozumiem, dlaczego forsuje się nieefektywne rozwiązania. Ten system sypie się praktycznie cały czas, kiedy taki Disqus po prostu działa i problemy z nim są niemalże epizodyczne, jeżeli jakiekolwiek. Nikt nie będzie wam spamował głosami, spamował komentarze, pisał botami (ostatnio wysypało trochę botów na Disqus ale to idzie sprawnie zablokować, moderacja jest o wiele sprawniejsza). A tak macie API na widoku i każdy może sobie dodać 10000 plusów, jeżeli sobie zechce.

Forum to jest insza inszość, ale generalnie to Radek ładnie napisał, że WP ma jakiś model biznesowy i nie zakłada on korzystania z takich rzeczy jak Disqus.
Wyprzedzam pytanie - nie mam na to wpływu.

przejście na inny system odpada, ale błędy należy eskalować moim zdaniem.
Zgłaszane już od wieków: posty pojawiają się, bądź nie, bez informacji zwrotnej, potrafią zniknąć po pojawieniu się bez informacji zwrotnej.
Czas oczekiwanie jest nie znany.
Jak by chociaż były powiadomienia na koncie: „twój komentarz nie przeszedł moderacji. Powód: zabrania sie umieszczania linków”, albo „twój komentarz oczekuje na moderację”, „został usunięty przez administratora”.
byłoby po problemie.

No i moje wpisy dopadło zidiociałe SI jakim jest niesławna Jessica.
Niby niegroźny wpis o dinozaurach, a ta durna proceduralna „inteligencja” zaczęła usuwać bogu winne komentarze. Przy jednym użytkowniku tak się uparła, że kasowała jeden za drugim, ten sam komentarz.

By sprawiedliwości stało się zadość, musiałem odpisać tej osobie, że nie mam na to wpływu i tak formalnie moje komentarze też zniknęły lub w ogóle się nie pojawiły. Co ciekawe, gdy napisałem komentarz jako anonim, do tej pory nie został skasowany. Choć i tak zastanawiam się na jak długo …

@Snow_Rainy

No to formalnie WP strzeliło sobie w stopę takim zagraniem, bo po cholerę dano zalogowanym użytkownikom wolność słowa w komentarzach, skoro nie ma pewności że te w ogóle się pojawią.

Swoją drogą był tu taki jeden administrator z waszej ręki, człek prawy co się zarzekał że będzie się wsłuchiwał w głosy użytkowników forum i w miarę możliwości pomagał „wyjść z kryzysu” … rozumiem, że kasę dostał i 6 lipca 2021 wyjechał na Jamajkę?

2 polubienia

Ponieważ

WP ma jakiś model biznesowy i nie zakłada on

czegoś takiego jak społeczność i stali bywalcy. Komentarze to miejsce dla ludzi do wyżycia się, podsycania kłótni i wzajemnego wyzywania się, wbrew regulaminowi co mówi coś zupełnie innego. Gdyby SI służyło do wyszukiwania tego niemerytorycznego spamu, dawno by się nauczyło na ogromnych próbkach, jak to robić. Ba, mogliby to sprzedawać jako gotową usługę dosłownie każdemu.

Tylko WP na tym nie zależy. Im zależy na tym, żeby był burdel, bo burdel zwiększa liczbę interakcji oraz aktywność „użytkowników”, co ładnie wygląda na wykresach i reklamodawcy dobrze płacą.

Składając kawałki informacji, jakie pojawiły się na forum. WP ma swój system komentarzy, który nie był dostosowany pod DP - nawet logowania nie było. Przyszła z góry decyzja, że DP ma się z tym zintegrować, no to DP wysunęło, że potrzebują funkcjonalności dla zalogowanych użytkowników, żeby to zrobić. WP na to, że dobra i że umożliwią. Zrobili minimum, ale cały system nie jest pod to przygotowany no i działa to jak działa.
Co gorsza, to jest niski priorytet.
A prosty feature request by choć trochę poprawił sytuację moim zdaniem:
Informacja w panelu użytkownika co się dzieje z moim komentarzem i powiadomienia o działaniach z nim związanych: przeszedł moderację, został usunięty i dlaczego. Info o odpowiedziach bym dał niżej w backlogu niż to.

No i najgorsze jest to że WP nie chce mieć czegoś takiego u siebie, zero społeczności, tylko wyniki i odsłony. Potem jest tylko problem, bo ludzie piszą i albo ich posty się nie pojawiają, albo są usuwane z g. powodu, bo nawet nie dostaną powiadomienia.

@lordjahu Lepiej się nie pytaj o @Marcin_Bartnicki bo jak ja o niego zapytałem to dostałem odpowiedź że „po stronie redakcji za kontakt z redakcją odpowiada @Snow_Rainy”. Chociaż z tym jego wyjazdem 06.07.2021 na jamajkę lub ewentualnie bachamy to możesz mieć rację.

Pozdrawiam!

Zapewne mam, dlatego nie odpisuje … tam nie ma zasięgu.

1 polubienie

Powinno się dawać Starlinka do każdego wyjazdu :wink:

Konkretne pytanie - dlaczego jedna odpowiedź na komentarz pojawia się pod wpisem blogowym, a druga znów NIE?

losowość panie, losowość :slight_smile:

No na przykład pod wpisem Beriona to widzę za każdym razem inny zbiór komentarzy, jedne znikają a inne się pojawiają. Niezły ten system komentarzy.

Nie ma sensu komentować. Już kilka razy wywalono mi w kosmos komentarz. Ostatnio odpowiedziałem @januszek pod moim wpisem pt. „Truciciele umysłów” i jak się okazało zniknął wieczorem… Diabli wiedzą czemu (moja teoria jest taka, że to od zgłoszeń, po przekroczeniu jakiejś tam liczby, skrypt kasuje), bo nawet nie użyłem żadnych słów, które mogłyby być oflagowane przez faszystów od cenzury lub cenzobotów. Naprawdę to ze wszech miar wk*ce - bo nie da się innego słowa użyć.

Po jaki WUJ to w ogóle usuwać? Niech każdy pisze co chce, skoro jawne trole i tak są ignorowane rzez moderację. Nawet nie można zalinkować do własnego bloga bez stawania na głowie jak zamaskować slashe itd.

Mam wrażenie, że jak zaczynasz dyskutować w komentarzach to system przyjmie 2 może 3 pierwsze komentarze a reszty w ogóle nie wyświetli albo skasuje je po czasie (dobra zagrywka WP. Ktoś myśli że jego komentarz jest ale on znika)

Komentarze WP preferują użytkownika niezalogowanego, najlepiej z czystej sesji (tryb prywatny). Tutaj ta sama zasada, pierwszych kilka komentarzy przejdzie wg mnie na 100%. Potem już nie, czyli należy zmienić IP i uruchomić nową czystą sesję (tryb prywatny)

Użytkownik zalogowany, który dużo komentuje (dużo to chyba już kilka wpisów), może być oznaczony jako „spamer na 1 dzień (zgaduję ale powiedzmy że dzień)” i zmiana IP czy tryb prywatny nie pomoże. Dlatego preferowani są niezalogowani/tryb prywatny/ i nowe IP- bo trudno to powiązać z poprzednią działalnością w komentarzach.

Oczywiście komentarze nie mogą być naszpikowane zwrotami uważanymi za obraźliwe itp standardy w filtracji.

Taka moja obserwacja, może jest zupełnie inaczej a mi się po prostu ten scenariusz sprawdził w kilku przypadkach. Myślę, że pisząc taki system komentarzy (nie wymagający logowania oraz w założeniach mający ścinać wojny w komentarzach przy okazji scinając normalną dyskusję) natknąłbym się na podobną problematykę jak opisałem powyżej.

Ja już na głównej DP nie komentuję, bo to nie ma sensu. Wczoraj zrobiłem tylko mały wyjątek dla komentarzy na blogach, choć system jest ten sam.
Kiedyś komentowanie tam miało sens, bo była tam normalna dyskusja, odpowiedzi wyświetlały się od razu, a osobie z którą rozmawialiśmy pojawiało się normalne powiadomienie o komentarzu. Można było dotrzeć do wszystkich swoich komentarzy. Było normalnie. Niestety… właśnie „było”.
A skoro tak, to nie widzę sensu pisania tam komentarzy. Często też nie mam ochoty zaglądać do artykułów tam publikowanych, bo ich poziom bywa żałosny, a do tego skoro nie da się normalnie podyskutować, to już tym bardziej.
W konsekwencji coraz rzadziej odwiedzam główną stronę DP.

1 polubienie

temat pojawia się na forum co jakiś czas i nic sie z nim nie dzieje.
To że komentarz sie pojawia i po jakimś czasie znika nie pozwala w ogóle prowadzić dykusji…
Mam wrażenie że nic sie tu nie wydarza i nie ma również planu na poprawę sytuacji.
@Docent , @Kristov_pl , @Snow_Rainy macie jakieś informacje może w temacie?

1 polubienie

Komentarze przechodzą przez zespół WP, nie przez DP.