Komputer do gier // 2500 zł

Witam.
Za niedługo zamierzam zakupić sobie komputer.
W takim wypadku potrzebuję osoby która złoży mi zestaw komputerowy do wyżej wymienionej kwoty.
Miałby on mieć zastosowanie głównie do gier oraz chciałbym aby posiadał dwa dyski: HDD i SSD o pojemności kolejno 1 TB oraz 500 GB.

Niech złożą w sklepie komputerowym gdzie zamówisz.

Windows?
Peryferia?
Jakie gry?
Preferencje co do sprzętu?

Dwa dyski wyjdą drogo, porządna 500 zabierze sporo z procka/grafiki.
Optowałbym za budżetową 250 lub nawet samym HDD, dodanie dysku pikuś, karty nie “rozbudujesz” o dodatkowe jednostki oblcizeniowe;)

Zgodnie z listą wymagań.

… o tym myślałem, ta 570 4GB jest niby OK, ale do nowego lepiej by 580 8GB/ 1660, i tu tych 250 na SSD brakuje.

Zestaw bez wliczonego systemu.
Co do gier, nie jestem w stanie wyrazić jakie gry… Może coś w stylu GTA V, CS:GO i kilka gier w przedziale wymagań GTA V.
Jeśli chodzi o peryferia to mam już swoje, także są zbędne w zestawie.
Chciałbym aby procesor pochodził od Intela jeśli to możliwe (budżetowo) oraz zestaw posiadał 8GB RAM.

Dwa dyski wyjdą drogo, porządna 500 zabierze sporo z procka/grafiki.

W takim razie prosiłbym jak na razie jeden dysk HDD o pojemności 1TB. Najwyżej dokupię sobie później kolejny.

No to Zestaw Panci z tą zmiana, że:

  1. wyjmujesz dysk SSD
  2. Wyjmujesz kartę RX 570
  3. Wkładasz rx 580 8 GB np. tego https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-rx-580-gaming-8gb-gddr5-256-bit-dvi-d-hdmi-3xdisplayport-box-gv-rx580gaming-8gd-976900/

W tej cenie chyba nic lepszego nie ma, do Zielonych 1660 lub 2060 musiałbyś dużo dopłacić i cena wyszłaby pod 3 tysiące raczej

Co do karty… Czy żaden z GTX nie będzie lepszy od tej której zaproponowałeś?

Poczekaj poczekaj, zaraz coś stworzę.

Będzie, i to nawet kilka 1080, 2070, 2080, podobny poziom pewnie osiągną 1660 lub z naddatkiem 1070, nie mam w tej chwili testów w głowie, wiem jednak, ze 2060 to 1500, 1660 ti- 1200, 1070ti, też z 1500. W grę wchodziłaby więc pewnie tylko 1060TI, tylko ona wyjdzie raczej drożej, ma mniej pamięci, a z wydajnością, to zależnie od gry.

Są nowe grafy od zielonych :stuck_out_tongue:

Jeszcze jedno pytanie… Nie wiem dokładnie kiedy jeszcze będę składał ten komputer, dlatego też pytam czy może za 2-3 miesiące ceny tych podzespołów się zmienią? Mam na myśli jakieś obniżki czy coś w ten deseń?

Gwarancji Ci nie dam, ale w tymterminie jest realna premiera nowych Ryzenów, czyli albo lepszy trafisz albo 2 generację dostaniesz taniej. Analogicznie może być z Kartami Zielonych, wchodzą nowe, może starsze stanieją, tylko czy radeony przebiją nie wiem. Co do setu, Ryzen chyba wyjdzie lepiej od i5, natomiast kart z 4 GB bym nie brał, one “nie starczą na dłużej”. Jak już to może coś bardziej z 1660 z 6 GB lub radek580, wszystko zależy jednak od cen.

Dobra, za wszystkie odpowiedzi dziękuję i do owego tematu powrócę za 2-3 miesiące.

Obejrzyj i zastanów się jeszcze raz nad odpowiedzią.

Wejdź na Allegro z kalkulatorkiem i zrób to samo :wink:
Ryzen 1600 ceny od 500 zł, i5 9400F ceny od 700, wyślij teraz te brakujące 200 złotych do budżetu lub porównaj 1600 z i3-8300 :wink: Już na kartę trzeba zrobić cięcie z dysku SSD, z Ryzenem jest szansa na porządny i tani upgrade, a z Intelem rewolucje w następnej generacji (i tej samej podstawki) niezbyt widzę :wink:

Zresztą gdybyśmy zestawili wynik Twojej i5 z 570 4GB i Ryzena 1600 z 580 8GB, to mam wrażenie, ze jednak ten drugi by miał więcej FPS, ale mogę się mylić;)

Będą spoko jak ceny zejdą poniżej 600 zł… Jak na razie RX 570 wygrywa wszędzie - chyba, że u kogoś prąd kosztuje tyle co kilogram złota… w Dodatku RX 570 8GB Pulse mozna wyrwać za nieco powyżej 700 zł.

Co do wyboru procka to przy karcie klasy RX 580, a nawet GTX 1660 to jeden pies. Poza tym 2600 ma jeszcze jakiś margines na przynajmniej delikatne OC po którym trochę podskakuje do 9400 - za i5 do OC trzeba już zapłacić ok 1000 zł.

Uwzględnijcie też, że 2600 jest do wyrwania za 650 zł a 9400 za ok 720 - już nie mówię o cenie R5 1600. Nie bez powodu Ryzeny 2600 to bardzo chodliwy towar ostatnio.

Podsumowując:

Na dzisiaj chyba zestaw najbardziej optymalny. Jest to co prawda prawie 2900, ale to kwota, którą warto dopłacić, a mając na uwadze, że kompa będziesz składał za 2-3 miesiące to ceny prawdopodobnie spadną. Jeżeli miałbyś kupować teraz, a 2500 za bardzo nie można przekroczyć to masz kilka opcji:

  1. Wyrzucić SSD - wyjdzie niecałe 2600
  2. Wywalić HDD i zamiast R5 2600, wziąć 1600 - okolice 2500
  3. Pokombinować z RAM i płytą i ewentualnie zdecydować się na SSD 250 GB - 2500 na pewno wyjdzie

Co do RAM to nie polecam Goodram. Kompatybilność z AMD bywa różna - chodzi o kompatybilność XMP tak by pamięci działały na 3000 Mhz. W 99% przypadkach HyperX nie robią problemów, a są niewiele droższe.

Polecam kartę z pamięcią większą niż 4 GB. Nie mówię, że 4 GB nie wystarczy, ale teraz RX’y są tak tanie, że naprawdę szkoda tych paru groszy nie dorzucić.

Z tą kartą to bym uważał. Producent dziwacznie ustawił obroty wentylatorów i bez ręcznego ustawienia lepiej nie podchodzić. W idle wiatraki potrafią się włączać co jakiś czas na sekundę, a w stresie znowu kręcą się za wolno przez co temperatury dochodzą nawet do 80 stopni. Mam to samo na RX 480 i po odpowiednich modyfikacjach w grach 70 stopni to rzadkość. W Idle mam minimalne obroty, bo bardziej słychać start wentylatorów niż ich ciągłą pracę.

Jak czytam oceny i komentarze po zakupie 570-tek na morelach czy innym x-komie, to mocno się zastanawiam nad zakupem najtańszych wersji.

A coś w tych komentarzach jest nie tak?