Komputer nie chce się uruchomić

Jedyne co można: dokąłdaj RAM do 8 GB. Próba grania na 4 GB jest mordęgą i się sypać będzie.


Zwykła wyszukiwarka zużywa dużo pamięci

Usługi Steam zamulają ci system.

Ja mogę wyłączyć całego steam i odinstalować wszystko co z nim jest związane to i tak jak będę korzystał z zwykłej opery to będzie po 70%

Miałem nie dawno 12gb ale 6gb się zepsuło i nie mam już go. Mam takie pytanie czym się różni ram corsair 6gb z olx za 150 zl od ramu 6gb za 30zl z firmy jakiejś zwykłej

Bo wydaje mi się, że 6gb to 6gb

Wchodzisz do Panelu sterowania następnie “programy i funkcje” tam zaznaczasz wszystko co ma w nazwie Steam i odinstalowujesz. Następnie reset komputera.

Załóż nowy temat w dziale Bezpieczeństwo.
Zrób skany FRST, umieść pliki wynikowe według drugiej części poradnika.

@sidkwa wiem ale to nie zmieni za dużo bo jak steam zabiera powiedzymy 50% To usunę go to jak włączę discord i opere to już znowu będzie jakieś 80% użycia

Niestety. Tylko, że taka Opera siedzi w pamięci tak długo jak ją używasz. Po wyłączeniu zwalnia całą pamięć. A proces Steam siedzi w pamięci cały czas i pracuje w tle zabierając cenną pamięć nawet wtedy gdy nie korzystasz z tej usługi.

Jak sprawdziłeś tamta pamieć co miałeś wcześniej ze jest uszkodzona

Gram np. W gta v i do tego muszę mieć steam w tle.

Dlatego w takim przypadku jedyne senowne rozwiązanie o rozbudowa pamięci ram do 8 GB

Nie ma kosci Ram 6 GB.
Różnią się najpewniej standardem DDR 2,3,4 - nie, nie można stosować zamiennie.
Tak korzystanie z internetu na 4 GB RAM jest traumatyczne i po otwarciu kilku stron brakuje pamięci.

@Kocur1976 nie uzywalem z tydzień komputera i chciałem go włączyć i nie mogłem wyciąglem ram i się dało sprawdzałem go też na innym komputerze.

Jak wchodzę w msconfig --> rozruch --> opcję zaawansowane to zmieniałem tam pamięć i wtedy w informację o systemie zmieniała się też dostępne pamięć więc chce jakoś zrobić, Żeby było dostępne 4gb. Wczoraj było dostępne 513mb teraz już 1.41gb więc jest dużo lepiej ale co się dzieje z resztę pamięci

Pokazałbyś ctr+alt+del -> zasoby i jak to wygląda na screeninie, ciężko się połapać tak słownie w tym co mówisz.

Jeszcze raz, uciąłeś nagłówek.
EDit.: chociaż z tego też widać już, ze masz dostępne w systemie 4 GB, nie 0,5 czy 1,5 jak pisałeś.

dokładnie jak wyżej masz 4 Gb tylko ze masz zasyfiony komp i muli bo procesy wycinają cały ram weź CCleaner wyczyść komputer, potem rejestr systemowy i sprawdź czy coś pomoże a 4Gb ram to win 10 ma na używanie samego systemu

Zobacz u mnie nie mam nic sam system i chrome teraz

Do autora tematu:
Pisz jako r.mosz2004 (na tym koncie dałem większe uprawnienia).

Zmieniałem ,maksymalna pamięc"

I przez ten sposób chciałem zwiększyć dostępną pamięć bo jak mam 4gb to chce mieć te 3gb chociaż i wtedy taki steam co zabiera 300mb to już nie będzie 80% użycia tylko mniej. Teraz jest 778mb: