Komputer się zawiesza,resetuję i wyłancza co robić?

Starszych.

No,ale jakiej wersji kiedyś miałem sterowniki Nvidia 2 lata temu to chodziły okej pasowały do komputera,a teraz ich nie mam i nie wiem jakich użyć więc pomóżcie.

Zainstaluj 56.72, bardziej stabilnych nie znam. Link podałem wcześniej.

Możesz podać inny link bo z tam tąd nie chce mi ściągać,a te najnowsze sterowniki do karty graficznej GeForce FX 5200 usunałem czyli dobrze tak???

Źle robisz, jak chodzą to nie ruszaj.

56.72: http://download.nvidia.com/Windows/56.7 … l_whql.exe

Te co mi zawieszały komputer sterowniki usunąłem Nvidia i nawet bez sterowników mi nie zawiesza.

A directx kiedy powinien zainstalować bo zainstalowałem,ale pierwsze zainstalowałem sterowniki to dobrze czy źle???

A jeżeli mam źle musze odinslatować tak???

Czy musze najpierw directxa zainstalować,a później sterowniki zainstalować???

Wszystko jest dobrze. DirectX instaluje się po zainstalowaniu sterowników.

Bo instalowałem nero i się pytało czy zainstalować directxa 9.0C wcisłem ptaszek i zainstalowało chyba.

W menu start->uruchom->wpisz dxdiag

Na dole znajdziesz informację, którą wersję DirectX posiadasz aktualnie zainstalowaną.

Ej ja nie wiem czy od Directxa 9.0C są problemy bo się komputer zawiesza częściej :-(.

No, ale tu za wielkiego wyboru nie Masz. Albo przesiądziesz się na starszą wersję (DirectX9.0b) albo na Vistę (DirectX 10).

Teoretycznie jest to możliwe, że DX powoduje błędy, ale to może być jednak winą sprzętu. Mógłbyś pożyczyć jakąś inną kartę graficzną i sprawdzić, jak na niej zachowuje się komputer?

A jak usunąć directxa z komputera??? Chciałem jeszcze raz go zainstalować.

Są programy typu DirectX Buster, DirectX Eradicator: http://www.searchengines.pl/Deinstaller … 36521.html

A jeżeli dxdiag się nie uruchamia to czyli,że ,DirectX’’ został usunięty???

Edit:I czy na komputerze można nie mieć zainstalowanego DirectXa ???

Raczej, tak.

Można, ale w nic nie pograsz, nie pooglądasz filmów itd.

Spróbuje coś z tym Directxem zrobić.

Użyłem tego programu co ty pisałeś,ale przez to teraz directx mi się nie chce zainstalować pisze coś takiego:

,Wystąpił wewnętrzny błąd systemu.

Sprawdź plik DXError.log i DirectX.log w folderze Windows,aby rozpoznać problem.’’

Wyczyść system programem CCleaner i spróbuj jeszcze raz.

A trzeba od nowa sterowniki odinstalować i zainstalować???