Komputer włącza się tylko w trybie awaryjnym

Otóż zepsuł mi się komp, nie jest on w stanie ,normalnie" wykonać rozruchu, gdy próbuję go naprawić(F8+napraw komputer) wyskakuje blue screen z kodem błędu. Nic ostatnio nie podłączałem ani instalowałem. Komp włącza się tylko w trybie awaryjnym. Myślę nad formatowaniem dysku tylko nie wiem czy to coś da. A może coś pokombinować z wierszem polecenia?

Zamiast formatu reperacja nakładowa bez utraty danych: http://www.fixitpc.pl/topic/1234-repera … ty-danych/

Uwaga: W trybie awaryjnym uruchamiane są tylko rzeczy niezbędne do pracy systemu (czyli np. nie są ładowane programy uruchamiane przy starcie Windows, są uruchamiane tylko podstawowe sterowniki). Jeżeli system uruchamia się w trybie awaryjnym a w trybie normalnym nie, to winny może być np. sterownik. Ten sam sterownik, który powoduje problemy możesz zainstalować po reinstalacji i dalej będą problemy. Prościej teraz posiedzieć nad analizą problemu i znaleźć przyczynę.

Analiza bluescreenów: blue-screen-windows-bit-t491491.html#p3095248 (nie ma znaczenia czy problem dotyczy Windows w wersji 32 czy 64-bitowej) oraz komputer-sie-wylacza-t498828.html#p3137602 W drugim temacie są informacje na temat testowania sprzętu. Poszukaj prawidłowości typu: data instalacji aktualizacji albo programu = początek problemów windows-zawiesza-sie-ekranie-zapraszamy-t483583.html#p3047732 Można skorzystać z Przywracania systemu lub kopii zapasowej.

Daj znać o rezultatach.

Pozdrawiam.

Sprawdź- Start > wpisz: msconfig - uruchom > Ogólne > sprawdź czy “nie zaznaczyło się” uruchomianie diagnostyczne, powinno być uruchomianie normalne, ewentualnie selektywne w przypadku dokonanych zmian w konfiguracji rozruchu np na karcie usługi/zaawansowane.Domyślnie jest normalne.