Komputer wyłącza się co 30 min (równe)

Witam.
Mam od wczoraj pewien problem, od rana jak wstałem zauważyłem że nie działa karta sieciowa nie świeci się ta dioda pomarańczowa z tyłu komputera (nie wykrywa karty sieciowej w menadżerze urządzeń - chyba padła. Do tego komputer wyłącza sę co równe 30

min, naczytałem się na forach jak to rozwiązać problem ale każdy który pisał temat rozwiązał problem innaczej. Ze swojej strony zrobiłem reinstal windowsa nie pomogło - poniżej podaje specyfikację sprzętu,

Proszę o pomoc.

Sprawdź czy pomoże downgrade bios/uefi z F15 na F14 jak masz rewizję 1.0/1.1 lub 1.2:

Niby macie taką samą problematyczną płytę główną (jak to nie rewizja 2.1).

Zresetuj bios i wgraj najnowszy + resztę oraz do chipu i procka z strony producenta jak i intela.

Tylko ja nigdy tego nie robiłem wczoraj patrzyłem w bios to f8 był.

Jaki masz zasilacz? Być może to wina zasilacza.

Brzmi jakby płyta główna tobie padała ewentualnie zasilacz czy któryś inny z podzespołów.

Zailacz to corsair vs 450 - już mam go z 3 lata - nigdy nie było problemów

Włącz komputer i wywołaj quick boot menu, albo wejdź do bios i poczekaj 30 min. Jeśli się nie wyłączy, to szukałbym raczej przyczyny w systemie operacyjnym.

@anon741072 ak zrobię -włącze bios i odczekam 30min, ale system przeinstalowywałem wczoraj nie wiem co o tym myśleć. Dam znać za 30min.

Po wejściu w bios komputer również się wyłączył po równych 30min.

Przywracałeś już ustawienia domyślne w bios?

Sprawdź jaką masz rewizję płyty głównej i jaką wersję bios.

Tak przywracałem, wyciągałem baterię bios (tak wyczytalem gdzieś na forum żeby tak zrobić)
Wersja biosa f8, co to rewizji nie wiem jak to sprawdzić.

Ta płyta występowała w wersji 1.1, 1.2, 2.0, oraz 2.1, a ja nie jestem pewien, czy BIOS jest między nimi wymienny. Chciałem ci polecić przeflashowanie dobranego pod płytę.
Oznaczenie wersji znajdziesz na opakowaniu i na laminacie samej płyty, może obok modelu, a może w którymś rogu.

to jest To?

Tak. Zainstaluj F15.


Przed instalacją powyłączaj wszystkie programy działające w tle, antywirusy etc. i nie przerywaj procesu flashowania.


ps. Nie zaszkodziłoby czyszczenie tego komputera :wink:

Dzieki. Nigdy tego nie robiłem-napisalbys co gdzie i jak?

Pobierz ten plik, rozpakuj, powyłączaj wszystko jak wspomniałem wyżej i uruchom program. Jak nie zadziała, to poszukaj w biosie opcji flashowania/upgradu (będziesz musiał przygotować sobie pendrive z rozpakowanym biosem) - to jest pewniejszy sposób niż z systemu operacyjnego.
Miejmy nadzieję, że się w trakcie flashowania nie wyłączy :smiley:

https://prnt.sc/1293ly3 coś takiego. Napisz mi co i jak z tym pendrive zrobić.

Pendrive sformatować na FAT32, skopiować tam plik B85MD3H.F15, uruchomić BIOS, poszukać opcji upgrade, czy flash, wybrać ją, zrestartuje się komputer w tryb flashowania z możliwością wskazania nowej wersji firmware.

Tzn. u ciebie ta procedura może się różnic bo nigdy takiej płyty nie flashowalem, ale z reguły sprowadza się to do tych kilku prostych kroków.

Zrobione. Będę dawał znać jak coś.