Konto bankowe za darmo, bez karty, bez specjalnych warunków poza NEST BANK

Skończ z tym wyzywaniem bo cię zaraz zbanują na miesiąc i będziesz po ścianach z nudów chodził jak ten mały z Władcy Pierścieni :stuck_out_tongue:

Nie będzie, założy nowe konto.

Wpisz w Google klonowanie karty SIM czy dezaktywuje aktualną. 0.35 sekund i jest odpowiedź, że bredzisz, ale co tam. Jajko złote zniesiesz, że wiesz najlepiej.

wystarczy wyciek z jakiejś firmy lub bazy PESEL, a takich wycieków jest dużo lub być kanarem.

No Comment. :stuck_out_tongue:

Bingo młody. Zanim ty i tobie podobny zaczniecie coś pisać zastanówcie sie dziesięc razy czy bzdur nie piszecie.
Poczytaj temat. Za trdno? Po co mi uwiarygodnienie konta smsem, przeciez moga mi telefon ukraść, dowód ukrać, sfałszować, by mój sim sklonować. Bezpieczniej miec tylko login i hasło.
Ciekawe ze inne banki stosuja albo to rozwiazanie albo dostarczają tabelę kodów. No ale to trzeba wiedzieć z doswiadczenia. By to wiedzieć trzeba byc dorosłym a nie dzieckiem.:joy:

To teraz doczytaj jeszcze, bo już od jakiegoś czasu w żadnym banku nie uwierzytelnisz się przy pomocy tylko loginu i hasła. Słowo-klucz: 2FA. Ale co ja tam wiem, jak ja dowodu jeszcze nie mam XD

Rozbrajasz mnie.

Ja pisałem o haśle SMS po zalogowaniu do konta, a nie o haśle SMS potwierdzającym transakcję czy zmianę ustawień na koncie bankowym. To w Nest Banku jest po każdym zalogowaniu, a w innych bankach nie ma czegoś takiego. Czemu tylko Nest Bank to stosuje skoro dyrektywa z września 2019 roku mówi, że co iles logowan ma być silna weryfikacja, a nie po każdym logowaniu.

To w końcu jest dyrektywa czy bank robi sobie to jak chce?

Gdzie tu jest bezpieczeństwo?

Jak twierdzisz, że nie mozna sklonowac karty SIM i działą twoja oryginalna i ta u hakera jednocześnie to przeciez proste, że jak haker sklonuje i moja przestanie działac jak twierdzisz to lecisz do operatora on blokuje sklonowaną i daje ci nowa. Haker nic z tego by nie miał. Prosta logika bez bycia ekspertem czy cwaniaczkiem.

Tylko on ma dowód :stuck_out_tongue:

A o czym cały czas piszę. Widzę ze cię uświadomiłem na czym polega uwierzytelniane konta. Brawo ze zrozumiałes.

Młody. Nie wykrecaj kota ogonem. Taki NestBank przysyła ci smsem kod uwierzytelniający który musisz wklepać by przejśc dalej.
Dokładnie to co napisałes.

Nie hasło sms a kod uwierzytelniający przesłany sms-em

Jak zwał tak zwał

Sranie, a wydalanie stolca znaczy tez to samo tylko kwestia nazewnictwa.

Przed czym zabezpiecza to uwierzytelnianie SMS po każdym zalogowaniu i dlaczego tylko Nest Bank tak robi bo na to chyba nie potrafisz odpowiedzieć.

SMS nie jest bezpiecznym kanałem uwierzytelniania, bo kartę SIM można “w prosty sposób” sklonować. O wiele lepsze jest używanie aplikacji, bo musisz mieć fizyczny dostęp do urządzenia, na którym owa aplikacja jest zainstalowana. Dlatego banki odchodzą od SMSów.

@Japko widocznie uznali, że każdorazowe uwierzytelnianie jest jeszcze bezpieczniejsze. To ostatnie nigdy nie idzie w parze z wygodą.

Takie pytanie, ciekawostka.

Czemu banki nie moga zrobić aplikacji na Windows 10 UWP, na macOS do samego uwierzytelniania tylko musi być smartfon. Nie da sie, taka duża inwestycja czy o co chodzi no bo ok, każdy ma smartfona, moze go wziąśc itp, itd, ale czemu nie może być apki na komputer do uwierzytelniania czyżby naprawde ludzie przestali korzystać z webowych serwisów transakcyjnych i tylko robia wszystkow aplikacjach?

Koszty. Apkę do obsługi banku już mają. Wystarczy, że dołożą moduł uwierzytelniania. W ten sposób utrzymują jedną aplikację.

Nie mozna w prosty sposób sklonować. Trzeba u operatora dać dowód osobisty na którym jest twój pesel i numer dowodu. Nie zdjęcie facjaty czy imię oraz nazwisko Żeby sfałszować dowód trzeba mieć do niego fizyczny dostęp by te dane posiąść. Prościej jest pokręcić sie koło bankomatu, dać w łeb temu co wybiera i zwiać z forsą.
Co do tego odchodzenia od sms. Nieprawda. Różne banki różne uwierzytelnianie stosują i coraz częściej przechodzą na sms-y. Na przykład Bank Pekao. Miał tabele kodów, juz nie ma. Ma sms

ring

A jak dowody osobiste podrabiają co?? Tymi podróbkami biora kredyty, pożyczki. Idą do urzedu i kopiują sobie dane? Nie kradną, albo robią zdjęcie, mają sprzet i robią. Paniusia u operatora sprzedająca nie ma sprzetu do pełnego sprawdzenia czy to nie jest podrobiony dowód, a jak on ma brodę to ust juz twoich nie zobaczy bo zbroda każdy wygląda inaczej, szczególnie bujną. Poza tym sa urzadzenia, że np. zanosisz do naprawy telefon, ten co przyjmie moze mieć program, który sklonuje karte przez bluetooth, potem kwestia ją wytworzyć, a w dobie eSIM, na razie w Apple, to będzie jeszcze prostrze bo haker utworzy kod QR i telefon łyknie i nie musi to blokować twojej. Programowo wszystko zrobisz tylko trzeba chcieć i umiec, a nie tylko kozaczyc.

Ale mi chodzi o apke na PC - komputery, laptopy, a nie apkę na smartfony czy aż tak trudno ją przenieśc z ARM na x86/x64?

P.S. Co oni tobie chca tu udowodnić nie moge na to wpaść :stuck_out_tongue:

Żałosne. Nie karmię trolla