Kto w Polsce używa sprzętu Apple (laptopy i inne komputery) i systemu macOS, dlaczego?

Że jakie apki i kiedy nie miały obsługi dźwięku? Pytam, bo sam jestem ciekaw, a te informacje jakoś mi się nie obiły o uszy.

Zgodzę się poza tym z @anon741072. Synchronizacja w Firefox przecież wystarczy, choć nie wiem co u Ciebie oznacza “nie tak szybko”. Informacje i tak sa na bieżąco wymieniane z siecią. Sprawdzałem ten bajer pewnego dnia i to co robiłem minutę temu na stacjonarce, na laptopie było jak najbardziej od razu widoczne.

Chodzi o prędkość uruchamiania. Chrome mam z marszu. Odpalenie Firefoksa wymaga startu wirtualki.

Chrome też ma dobrą synchronizację. Już o to Google zadbał.

A gdzie ja napisałem coś o moim opuszczeniu ekosystemu jabłka? Nie mam (przynajmniej w najbliższej przyszłości) zamiaru wychodzić z tego ekosystemu.

Macbook Pro M1 + iPhone XS i Magic Mouse 2, Używam ze względu na prędkość działania (to już mój drugi Mac, z tym, że pierwszy był na intelu). Zajmuję się, amatorską obróbką zdjęć (i do tego sprawdza się perfekcyjnie). No i World of Tanks Blitz, działa świetnie👌

Prywatnie Maca, iPhone i iPada używam od 2012 roku. Dzięki ekosystemowi wszytko „gra i buczy” idealnie. Nigdy nie miałem problemu z wysypującymi się programami, stratą danych czy awarią sprzętu. Pierwszego Maca Air uzywałem 8 lat i przesiadłem się na Air M1 rok temu. Ta miana to kosmos. Przez wielki lat uzbierało się niezbędne oprogramowanie. To samo z iPadem „2” zamieniłem na iPada edukacyjnego w 2018 roku - dział do dziś świetnie. 4 iPhone. NIe podążam ślepo za marketingiem, kupiłem kilka tygodni temu 11, działa bardzo dobrze.
Jestem w wieku że nie interesuje mnie jakie parametry ma komputer, telefon czy tablet, ma działać i tak jest. A dzięki ecosystemowi na każdym sprzęcie mam to samo i korzystam z tych samych aukcji. Magia to odbieranie połączeń tefonicfnych na tym co mam pod ręką. Raz komputer, raz tablet i telefon. Zaczynam pracę ma macu kończę na ipadzie i odwrotnie.

Używam sprzętu Apple, od początku, gdy jest na rynku. Najpierw mc68xxx potem PPC, potem Intel, teraz M1. Różnie z tym bywało przez lata.

Generalnie uważam, że to dobry sprzęt dla kogoś kto potrzebuje notatnika do przeglądania Internetu. Od mniej więcej 20 lat, wszystko na PC robi się szybciej wygodniej i stabilniej. A od momentu zakupu M1, wręcz znielubiłem swojego maczka, bo jest tak tragiczny, jak jeszcze nigdy wcześniej.

1 polubienie

Raczysz sobie żartować. W domu jak i w pracy mam MBP z tą różnicą że w domu jest na Inmtelu, w pracy M1. I ten w pracy jest szybszy o jakieś 10-15%

Z moich doświadczeń i znajomych - używający sprzętu Apple to przede wszystkim ludzie dla których Apple, jako całokształt, jest wart swojej ceny. Tzn wg mnie te osoby cenią sobie

  • wygląd Apple jako całość poprzez projekt strony WWW po wygląd iPada. Pewien klimat którego starają się też trzymać producenci programów na iOS.
  • względną prostotę, to co działa działa „out of the box” a działa dobrze całkiem sporo.
  • no i oczywiście integrację, która nie jest dziś już taka wyjątkowa ale wyznaczyła wiele standardów

Mam sprzęt na którym wolno działają potrzebne mi programy, albo w ogóle nie działają.
Nie mogę na m1 uruchomić wielu programów które były mi potrzebne do pracy i zabawy.
Proste gry które działają płynnie na 3x tańszym PC tutaj są wyzwaniem.
Mam problemy z takimi programami jak np. Chrome po aktualizacji, z czego ja się mam cieszyć? Sprzęt dla osób, które mają 2 programy i nic praktycznie nie robią.

owszem jest cały czas. Pokaż mi lepszą?

  • Windows: brak systemu mobilnego więc odpada,
  • Android: tutaj system przynajmniej „stara się” naśladować Apple, wychodzi to różnie ( w zależnjości od oroducenta fona, oraz co ( ile syfu/bloatu ) dosra do swojej nakładki na Andka.

Mam zainstalowanego Chrome’a i wszystko ładnie działa. Bez ścinek.

Dokładnie :upside_down_face:

Chodziło mi o wyjątkowość w sensie, że już są takie rozwiązania innych firm a kiedyś nie było

A co takiego jest w tej integracji? Konkretnie, bo dla mnie integracja to oznacza, że nie muszę mieć komputera, idę gdziekolwiek, loguję się i mam swoje. Bez różnicy jaki komputer, jaki system.

Listy zadań, notatki, muzyka, dane, dokumenty itd. Do tego udostępniam komu chcę na całym świecie, prowadzę wspólnie edycję i widzę zmiany, i to wszystko bez względu na sprzęt.

Acha, tak wszyscy opowiadają farmazony, jak to na tym m1 wszystko działa, a jak przychodzi co do czego i pokazuje palcem gdzie jest problem, to słyszę, a nie bo ja z tego to akurat nie korzystam, albo, a mi to akurat nie przeszkadza.

W zależności od okoliczności automatycznie zmienia mi się tarcza od zegarka :laughing:

Można sobie ajfonem skalibrować Apple TV :upside_down_face:

Ale takie bzdety to masz w zegarkach chińskich firm nawet. Ale taka drobnostka, mam TV, z telefonu łączę się przez WIFI wysyłam obraz, oglądam, z laptopa tak samo. Chciałem podłączyć jak mi padło Lenovo Apple, i co? I nici, niema połączenia z TV przez WIFI. No dobra, to trudno kablem, dynda ci taka przelotka.

O, to fajnie. Nie wiedziałem, że tak się da na chińskich zegarkach:

A da się skalibrować kolory telefonem na Androidzie? Na Shield TV nie widzę takiej opcji. Są za to reklamy na homescreenie. Coś za coś :laughing:

A da się zrobić Sidecar z chromebooka i tabletu z Androidem?

Przecież masz softu do takiego używania urządzeń jak wyświetlacz od groma, już samsung to miał z 10 lat temu. Ale problemem Apple jest to, że trywialne rzeczy nie działają.

Np. chciałem sobie pobrać film na Netfliksie bo w górach gdzie byłem niema zasięgu, w Windowsie odpalałem aplikację, klikałem film i pobierałem. A w maku? No trzeba uruchomić film, i zrobić zrzut filmu, a w tym celu trzeba go obejrzeć całego, czyli czekać nie 3 minuty, tylko tyle ile trwa film. No dobra, to może HBOMAX? No też nie, bo aplikacja nie wyświetla się na laptopie na całym ekranie.

Tak.

A jak to zrobić?

Użyj Camera Colorimeter albo jak ci nie pasuje to innej aplikacji.