Kupiłem w X-komie "nowy" dysk, z partycją Recovery innego laptopa!

Kupiłem w X komie nowy dysk, z partycją Recovery innego laptopa,
Jak to usunąć z dysku, nie niszcząc zawartości partycji obok ?

Hej,

A no to faktycznie był to nowy dysk. Sprawdź w S.M.A.R.T’cie, ile godzin na przepracowanych. Co do meritum - wejdź w zarządzanie dyskami i tam po prostu usuń partycję, a wolne miejsce dodaj do partycji, która znajduje się w pobliżu wolnego już miejsca. Pamiętaj jednak o skopiowaniu najważniejszych danych.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Zwrócić !! Nikt nie oddaje dobrego dysku.

1 polubienie

Mam za daleko, dysk nie był po za tym używany. Genialny pomysł też na to wpadłem. Niestety istnieje jedynie opcja pomoc. Brak wszystkich innych.

Musisz użyć DISKPART
vide: https://soisk.info/index.php/Zarządzanie_dyskami_DISKPART

ps. co do X-Komu - ja na Twoim miejscu domagałbym się obniżenia ceny tego dysku.

2 polubienia

Ja bym już w tym momencie go reklamował lub żądał zwrotu części pieniędzy. Skoro na dysku były już jakieś dane to znaczy, że był już używany i nie masz pewności dlaczego ktoś go zwrócił - problem z dyskiem właśnie czy coś innego. Obstawiam, że ktoś zwrócił jakiś wadliwy sprzęt, a X-kom go rozebrał i powrzucał części z powrotem do obiegu.

Ten sklep coraz częściej robi sobie antyreklamę. Produkty ze zwrotów sprzedaje jako nowe, czasem wadliwy sprzęt ponownie wciska na sprzedaż i liczy na cud, że u kogoś wada nie wyjdzie. Składanie zestawów im tez nie wychodzi, tj. jak zlecasz im składanie z wybranych części. Tutaj masz świeży przykład:

A podobnych spraw jest masa. Szkoda tylko, że ludzie szybko odpuszczają zamiast walczyć o swoje.

Ja stawiam, że to jest dysk wymontowany z nowego laptopa, do którego X-Kom wstawił dysk SSD - co oni robią masowo.

3 polubienia

Też w sumie by pasowało co nie oznacza, że mogą być sprzedawane jako nowe.

1 polubienie

Musisz użyć DISKPART
vide: https://soisk.info/index.php/Zarządzanie_dyskami_DISKPART

Zastosowałem znalezioną instrukcje korzystania z diskpart, ale teraz mam 14,73 GB nie przydzielone. W zarządzaniu dyskami brak opcji połączenia z dyskiem. Wie ktoś co dalej

Może jest opcja “rozszerz wolumin”?

A możesz pokazać na screenie, jak wygląda układ partycji w zarządzaniu dyskami? Może ktoś zrobił partycję logiczną i na niej partycje rozszerzone? Choć z dobie GPT to raczej mało prawdopodobne. :slight_smile:

2 polubienia

Często sprzedają promocyjnie dyski z nowych laptopów po wymianie na SSD.
Gwarancja zapewne obowiązuje ta sama co na zwykłe nowe dyski.


Użyj, potem zajrzyj do “zarządzania dyskami” - zainicjuj go, utwórz partycję.

To jest ciągle nowy dysk, gwarancja działa tak samo a cena zapewne jest promocyjna.

Na tą chwile mam dwie partycje, nie o to mi chodzi. Niestety inne opcje nie działają. zainstalowałem takie śmieci AOMEI Partition Assistant Standard Edition 6.0. Ale też by uruchomić połączenie trzeba zapłacić

To może po prostu GParted?

https://gparted.org/

A co z tym?

1 polubienie

Hirens / sergei strelec ISO najnowszy z USB?

Co to za tragiczne śmieci HDD Low Level Format Tool proponujesz, nic z tego nie wiadomo, sformatować to ja tez potrafię

1 polubienie

Pokaż nam screena okna zarządzania dyskami.

Tu nie chodzi o formatowanie a o usunięcie partycji nietykalnych dla systemowych narzędzi.
Użyj mózgu zamiast rzucać epitetami, program jest bardzo łatwy w obsłudze, moja 10-cio letnia córka sobie z nim poradziła.