Laptop Asus F15 problem z pisaniem litery ł/Ł z pomocą Alt Gr

Od kilku godzin siedzę i kombinuje nie mogę napisac litery Ł duzej i malej za pomoca prawego alt i l po prawej stronie .Muszę nacisnać lewy shift oraz control wtedy mam duzą literkę Ł . Przegladnolem kilka stron zainstalowaŁem wszystko co najnowsze . PodŁączylem nawet zewnetrzna klawiaturę i nic nie prawy alt i l nie dziala . Próbowalem metod z innych windowsów i nic LIPA. jezyk programisty wszystko przekopane w ustawieniach 11 zero postępów

  1. System był oryginalnie instalowany w wersji polskiej czy może angielskiej z dodaną później polską nakładką? Laptop kupowany w Polsce?
  2. Kiedy to zauważyłeś - może po ostatniej aktualizacji Windowsa? (10.10.2023)
  3. Jakie programy/sterowniki ostatnio instalowałeś? Po kolei je odinstaluj ale rób to jakimś dedykowanym programem aby nie zostały jakieś pozostałości po nich np. Geek Uninstaller.

P.S. Moim głównym podejrzanym jest sterownik grafiki.

laptop jest kupiony w Polsce zauważyłem dziś gdyż jest on mojej córki i ona mi o tym powiedziała . Laptop jest aktualizowany na bieżący ma najnowsze sterowniki do wszystkiego aktualizacje itp .
Podpowiedzi sugerowały by przyjrzeć się sterownikom grafiki zintegrowanej klawiatury odinstalowałem obie używałem bez zainstalowania i puki co LIPA . Ponad 4 godziny kombinowania wyłączania włączania instalowania i diabli wiedzą czego na marne

Może to jest trop: (karta zielonych i ich „GeForce Experience”)

Tu widzę, że są F15 z nVidią:

W córki laptopie jest RTX 3060 i tez kombinowałem z experience odinstalowałem i nic LIPA

Czy tylko z „Ł” są takie problemy - sprawdź inne znaki.
Ten laptop ma drugi układ graficzny - Intel UHD w wbudowany w procesor - odinstaluj sterownik.

tylko z literą Ł odinstalowałem sterownik bez zmian wyłączyłem skróty i wiele innych . Siedzę na tym od wczoraj i przejrzałem już chyba wszystkie polskie strony w tym temacie zagraniczne puki co nie pomogły

mam ten sam problem…

Panel sterowania grafiki Intel
Menadżer krawiszy dostępu
Wyłaczyć
JAK NIE POMOŻE CO JAKIŚ INNY PROGRAM MA TEN hotkey

Sprawdź czy dezinstalację przetrwał nVidia ShadowPlay:

Lub jakiś Asus Armoury Crate:

WIN 11 brak polskich liter - #13 przez januszek

Dzięki działą a tu dla tych którym nie chce sie za duzo klikać Armoury Crate
w menu z lewej wybieramy „Urządzenie” ikonka klawiatury z myszką
następnie „System”
następnie zakładka „Monitor zasobów”
po prawej otwiera się menu, gdzie jedna z pozycji „Monitorowanie na żywo” - jeśli nie jest na „ON” ustawiamy na „ON”
pod tą opcją „Ustawienia monitora w czasie rzeczywistym” - klikamy na nią
bliżej środka ekranu otwiera się kolejne menu, które przewijamy na sam dół (linijka pokazuje się po prawej stronie po najechaniu myszką) do pozycji „Ustawienia skrótów klawiszowych”
Zmieniamy „OSD Switcher” oraz „Level Switcher” według uznania.

tutaj można to zmienić
Armoury Create → urządzenie → monitor zasobów → włączyć monitora w czasie rzeczywistym i poniżej włączy się opcja „ustawienia monitora w czasie rzeczywistym” i tam przestawić na inny skrót klawiszowy

Mam laptopa Asus Gaming A16 Advantage edition. Rozwiązałem ten problem ponieważ przypadkowo kliknąłem alt + s po czym znowu przypadkowo kliknąłem alt + l
alt + s otworzyło monitorowanie zasobów w asus armoury crate
alt + l zmieniło które zasoby są wyświetlane
Jak już wiedziałem w czym problem to odnalazłem to:Solved: Keyboard shortcuts in Armoury Crate are incompatib... - Republic of Gamers Forum - 963263