Laptop do gier? 7000 zł

Dyski SSD już nie są takie drogie… Ostatnio dorwałem Lenovo Y540 15.6", i7-9750H, 32GB RAM, 1TB SSD, RTX 2060 za 5750 zł (bez systemu) - zmodyfikowany przez sklep (więc 2-letnia gwarancja sklepowa). Do budżetu 7 tys. mamy jeszcze dużo miejsca. Spokojnie zmieścimy kilka gier i drugi dysk nie jest konieczny.

Złożył bym ci za 6k dobry pc z rtx 2070 ale pewnie kupowałeś w jakimś smeciowym sklepie i niezłą marże dopłaciłeś.

a na podzespoły miał byś po 3 lata zwyż jak byś na części brał z lepszych marek.

Laptopa?

Nie … stacjonarke !! laptopy to zou, a nie gamingowe maszyny… ciekawe ile ludzi jedzie poleginie na tym marketingowym click bait.

Ale ja nie potrzebowałem stacjonarki tylko mocnego laptopa do pracy z możliwością odpalenia gier. Sprawdza się w tej roli idealnie, więc Twoje rady niestety ani prawdziwe ani trafione :wink:

W tej cenie celuj w modele z RTX2060
Lenovo Legion Y540-15 i7-9750H/16GB/512/Win10X RTX2060
HP OMEN 15 i7-9750H/16GB/512/Win10x RTX2060 144Hz
Oba modele posiadają wolny slot na jeszcze jeden dysk SATA. Do Twojej decyzji SSD czy HDD.

Ten Lenovo coś dziwnie tani w porównaniu z innymi modelami ?

Czy są tu jakieś większe różnice niz dysk ?
Numer 1


Numer 2

Moim zdaniem trochę bez sensu dokładać do 32GB ram, lecz to już musi być Twoja decyzja.
Lenovo Legion Y540-15 i7-9750H/32GB/960/Win10X RTX2060
Nawet z oddzielnym dyskiem HDD, wyjdzie taniej.
Seagate BARRACUDA 1TB 5400obr. 128MB

Nie wiedziałem ze w Komputronik jest tak drogo, nie wiem jak jest z czym innym ale cenny laptopów są wyższe w Komputronik , 1000 zł różnicy w cenie w tym modelu Lenovo trochę to dziwne ?

…32 GB RAMU mi nie trzeba, ale 1000GB SSD by się przydało, fundusz mam do ok.7000 nie więcej więc masz może jakiś lekko droższy model masz ( nie musi być Lenovo )

Podałem Ci również alternatywę od HP


W nim również możesz zamontować dodatkowy dysk np drugi SSD. To nie problem.

Trochę nie widzę sensu dopłacać dalej, jeżeli już to do wydajniejszej grafiki.
MSI GL75 i7-9750H/16GB/512/Win10 RTX2070 144Hz
Również w przyszłości możesz rozbudować o dodatkowy dysk SSD lub HDD.

Czyli Lenovo Legion Y540 z RTX 2060 jest wydajnym sprzętem, a jak z chłodzeniem ? Bo ten model Lenovo od dawna mam na oku i chyba w końcu go kupię ale chcę być pewny, czy nic lepszego nie znajdę w tej cenie, bo to będzie zakup na kilka następnych lat… poprzedni (obecny) Lenovo z GT755M służył mi 5 lata bez jakiś większych problemów, ale teraz karta GT755M to chyba tylko na złom się nadaje…

A znajdę coś lepszego w cenie 6500-7000zł, czy nie opłaca się bo ten Lenovo kosztuje 6000zł a mój fundusz pozwala na dołożenie 500zł max.1000zł…

Asus ROG jeśli chcesz dołożyć z myśla aby dostać lepszej jakości sprzęt jeśli nie chcesz dopłacać a mieć nadal miarę dobrej jakości sprzet to bierz MSI…

Lenovo i Dell omijaj.

Co sądzicie o tym ?

Mam takiego, jakbyś miał pytania to pisz śmiało :slight_smile:

Jak wyglądają temperatury, i czy klawiatura jest tylko czerwona ? I ogólnie jak się spisuję…

Chodziło mi o Lenovo :slight_smile: Jak się kliknie na Twoją ikonkę przy moim poście to widać do czego to była odpowiedź, ale mogłem napisać wprost. No nic, klawiatura tylko biała, temperatury są ok. Ja akurat jeszcze nie miałem okazji obciążyć grafy niczym potężnym, ale tak prosto z pudełka wentylatory są bardzo głośne. Po włączeniu trybu cichego przy grach typu DayZ (ultra detale) czy Cities Skylines (j.w.) słychać nieprzeszkadzający szum, więc moim zdaniem zapas chłodzenia jest. Czytałeś testy przy obciążaniu mocniejszymi tytułami?

Słyszałem że program zainstalowany na tym Lenovo Legion pozwala zrobić lekki undervolting który zmniejsza temperatury, i nie wiem jak to wygląda…

To co lepsze Lenovo czy MSI ?