Laptop do grafiki 2D (głównie Photoshop) do max 3200 zł

Z 70 zł taniej wyjdzie. Jedyne co bym doradził to gdybyś jednak jakieś gdy coś kiedyś… 1050 TI, 1050 taka trochę już powoli proteza karty… :wink:

Co do samego lapka: mam z tej serii tylko na 2200U :wink: Problemów nie uświadczyłem, poza kablem od myszki z lewej strony.

Myślisz ze przy Photoshopie karta graficzna ma aż tak duże znaczenie? Wydaje mi się że bardziej liczy się CPU i ilość RAMu. Tutaj karta graficzna jest raczej potrzebna żeby ogarnąć dodatkowo zewnętrzny monitor

Nie mówiłem o Photoshopie, monitory ona i 4 utrzyma :slight_smile: O dopisku Ti wspomniałem na wypadek gdybys kiedyś chciał pograć, jak jesteś na 200% pewien, ze nie…olać;-)

Kupując laptopa nalezy przede wszystkim pamiętać, że ma on dużo mniejsze możliwości rozbudowy niż deskopt. Dlatego lepiej dołożyć więcej pieniędzy i kupić lepszą grafikę, która starczy na 3-4 lata. Bo pewne jest to, że w takim laptopie nie będziemy mogli jej wymienić i rozbudować. Dlatego ten komponent trzeba wybrać bardzo rozsądnie. Rozsądniej niż pamięć RAM, którą będziemy mogli rozbudować w dowolnym momencie.

Kłóci mi się tutaj nazwa tematu “Laptop do grafiki 3D (głównie Photoshop)” Niby do grafiki 3D a głównie do PS’a. Czy tylko ja czuję dziwny dysonans?

Może nie tyle dołożyć, 1650 faktycznie budżet by przeskoczyło, ale różnica pomiędzy 1050 i 1050ti już jest bardzo mała. Jasne do gier żadnej niżej 1650 bym nie polecił, tu o grach nie mówimy, ale gdyby doszedł bardziej wymagający program to te 10-30 % więcej (zależy od benchmarka gier) stanowi pewny margines…

Photoshop, Lightroom i Premiere nie wpiera ani 1050 ani 1650. Będziesz musiał wyłączyc wspomaganie GPU bo będzie się zawieszał

Poczytaj:

Dla tych programów musisz mieć kartę z wykazu albo pracować bez wspomagania GPU . Sprawdź karty na ADOBE

Z zaproponowanych Lenovo L340 - nowsza odsłona od modelu który podałeś. Z wyjątkiem zmiany na większy dysk, gdyż ten model nie posiada miejsce na dodatkowy.
Lenovo IdeaPad L340-15 i5-9300H/16GB/512 GTX1050
Dodatkowo posiada matrycę IPS oraz podświetlaną klawiaturą.

Czyli co by było lepsze karty z serii MX np MX150? Można też chyba liczyć że niedługą zaczną wspierać te modele?

Brak karty, 1050 jak co do czego coś umie. MX możesz papiery na biureczku przyciskać (~~wydajność zintegrowanej vegi 11)

Brak? ale chyba jednak jakby się chciało porządny monitor podpiąć to musi być w miare dobra? Część efektów PS CC też wymaga żeby te GPU było, mam rację?

Nie wiem czy to będzie pomocne ale u mnie w laptopie który ma dedykowaną kartę radeon 560x PS CC działa. Więc może szukaj laptopa z kartami radeon. Choć podejrzewam, że kiedy odpalam PS to jest obsługiwany nie przez radeona tylko zintegrowaną vegę.

Może popatrz czy Radeony są wspierane w dokumentacji :wink: MX naprawdę, jeżeli chcesz zewnętrzna grafikę, jest kiepskim wyborem:)

Marcin zapominasz, że akurat programy do grafiki też korzystają z szybkości RAM.

Czyli ten Lenovo L340 się nada? GTX 1050 do PS i zewnętrznego monitora chyba będzie okej?

Nada się. I jeszcze sobie czasami pykniesz w jakąś starszą grę na full detalach. Być może uda się też odpalić jakieś nowe gry w ustawieniach wysokich a średnich to już na pewno. Dla mnie jego wadą jest to, że to Lenovo jest. Kupując sam niedawno laptopa zdecydowałem się na nieco gorszą konfigurację ale bardziej za to z “prestiżowej” (w moim subiektywnym odczuciu) marki. :wink:

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

Też tak kiedyś patrzyłem na marki, ale w sumie w rodzinie mam kilka starszych lenovo (nawet pod 10 lat) i wszystkie bez problemu działają.

Nada się, ten Lenovo w tej cenie to na prawdę udany model.

A to czy właściwie karta graficzna ma przy PS duże znaczenie? Czy wystarczy może sama zaintegrowana lub jakiś MX?

Do 99% zastosowań wystarczy zintegrowana. Tu masz listę funkcjonalności które nie działają bez wspieranej karty graficznej oraz przetestowane i wspierane karty: https://helpx.adobe.com/pl/photoshop/kb/photoshop-cc-gpu-card-faq.html