Laptop na studia

Witam :slight_smile:
Zastanawiam się nad kupnem laptopa na studia. Mój całkowity budżet jaki mógłbym w tym przypadku poświęcić to maksymalnie 3 tysiące. Czy moglibyście polecić coś w miarę, co pozwoli korzystać z niego przez kolejne 3-4lata i zmieści się w tym budżecie? Jeśli chodzi o moją aktywność to będę na nim przeglądał internet, korzystał z excela, word’a i to chyba tyle.

Bez grania? :wink:

zalezy jakie studia.

Chromebook :slight_smile: Za chwileczkę, za momencik, wejdzie Acer 514. Za 3k kupisz dwa. Albo jeden z 8GB RAM, 64 eMMC i dotykowym ekranem. I jeszcze zostanie na waciki.

Wolałbym Xiaomi Mi Air :slight_smile:

To ma być twój jedyny komputer/laptop? Szukasz 15,6" czy mniejszych 13,3"-14,x"?

Huawei MateBook D i5-8250U/8GB/256GBSSD/Win10 (1,74 kg) za 2699zł

Tak, jedyny laptop. Wolałbym miejszy, tak jak napisałeś 13,3-14,x

Elektronika

Bez :stuck_out_tongue:

Skoro bez grania to powiem, że ten Huawei jest warty uwagi bo ciężko znaleźć tak dobrze wyposażony sprzęt w takiejdobrej cenie :wink:

Trochę takich pytań było tutaj, trzeba trochę pobuszować w tym dziale…

Nie wiem co się na takich studiach robi ale gdybyś np chciał korzystać z Altium Designera to warto mieć coś porządniejszego pod ręką żeby cię szlag nie trafił - ekran >15" też mile widziany do PCB. Eagle ma dużo mniejsze wymagania.

Z całego serca to mogę ci polecić poleasingowy DELL PRECISION M3800
A jeśli chodzi o nowy i dobry to ciężko w 3000 coś dobrego kupić.

Acer Swift 3 i5-8250U/8GB/1000+16/Win10 FHD (14,0" / 1,52 kg) - ma co prawdę dysk Intel Optane 16GB ale można go zastąpić zwykłym SSD M.2 (jakimś Samsungiem, Crucialem lub Plextorem).

W dobrej cenie typowy Ultrabook
ASUS VivoBook S14 S410UA i5-8250U/8GB/256SSD/Win10
Matryca FULL HD matowa IPS, aluminiowa obudowa, procesor 8 generacji, dysk SSD i system w cenie.

Ewentualnie urządzenie hybrydowe
Acer Spin 3 i5-8250U/8GB/256/Win10 FHD Dotyk 360