Mało fps w battlefield 1

Zazwyczaj w laptopach warto zaktualizować. Poprawia się często stabilność i wydajność. Tak miałem przy laptopie z Ryzenem i GTX 1650 - CPU nie łapał zegarów jak trzeba.

Co do sterowników GPU to póki producent aktualizuje je u siebie to pobierać od niego. Prosto od NV dopiero jak przestaną się pojawiać na stronie producenta.

zainstalowałem i zmieniło to że mam teraz 38-60 fps (najczęściej okolice 45) ale nadal procesor jest często wykorzystywany w 90-100% a karta 50-70%

Zainstalowałeś i chipset i BIOS?

BIOS i chipset w tych laptopach instaluje się automatycznie przez Windows Update i tak bym go instalował a nie ręcznie.

Na moje więcej już nie będziesz miał - mogę się mylić - ale myślę, ze ten klatkarz jest już maksymalną wartością jaką wyciśniesz w tej grze. Chyba, że powalczysz już tylko z ustawieniami graficznymi w samej grze. Walka może iść już raczej tylko o to żeby był on stały i nie spadał zbyt mocno poza te 40 k/s

Proszę Cię… z GTX 1050 powinien grać na wysokich z 40-60FPS, a gdzie tu do R7+1650, to powinno na Ultra latać nie na minimum.

Nie znam silnika tej gry. Kwestia klatek nie zależy wyłącznie od tego co masz pod maską laptopa ale też od silnika gry. Skoro inne gry działają dobrze a ta “tak se” to znaczy że zawodzi silnik. Poza tym na YT oglądałem gameplay tych gier na tym laptopie i tam też jakiegoś szału klatkowego nie było. Owszem, gra działa płynnie bo wrażenie płynności osiąga się już przy 35 klatkach z tą różnicą, że nie zacinała się tak bardzo jak u kolegi. Jednak mimo wszystko szukałbym tutaj rozwiązania w dual channel.

Ale Ty nadal twierdzisz że taki sam FPS u niego na minimalnych, jak u innych na Ultra jest normalny…

Pierwsze primo jak wyglądają temperatury, nikt nie zapytał chyba?

Masz wersję 25W czy 15 W zwaną MaxQ, pro forma zapytam.
(Osobiście nie wiem dlaczego wybrałeś takie pokraczne połączenie dobrego procka z lipna kartą…).

Trzecia rzecz to wspomniany RAM, Dual powinien z 10% dać więcej.
No i najważniejsze: Twój komputer DUSI SIĘ Z BRAKU RAM. :smiley:
Na wideo cały czas lecisz na 7100 MB, to oczywiście mniej niż 8 GB, które masz. Bład. To cały dostępny RAM. Prawdopodobnie 1 GB masz na sztywno przypisany do Vegi w BIOS.

Ty faktycznie, a tak BTW to pod koniec pomyliło mi się z innym tematem i majaczyłem :smiley:

to jak dokupię 8gb ram to będę miał chociaż 50-60 a i czy da się zmienić kiedyś kartę w tym laptopie?

Wróżką nie jestem, nie wiem tez jak wyglądają temperatury procka. Wiem natomiast, że zapchanie pamięci RAM, w trybie jednokanałowym może lagować.

Jeżeli masz możliwość pożycz od kogoś nawet 4GB kość z innego laptopa i zobacz jakie będą wzrosty, ja obstawiam z 8-10 klatek.

Idź w tryb dual. Jest wiele filmów na YT pokazujących jak wzrosła wydajność tego laptopa po dołożeniu drugiej kości i przejście w tryb dual. Te laptopy sprzedawane w wersji z 8 GB RAM pracują w single channel co mocno wpływa na wydajność w grach. Bez trybu dual na Ryzneach nie osiągniesz wymarzonej ilości klatek. Bo Ryzeny kochają dual.
Karty w laptopie nie da się wymienić.

to lepiej dołożyć 8 czy wyrzucić 8 i dać 2x 4gb

lepiej oczywiście dołożyć 8 i mieć 2x8. Wtedy będziesz miał 16 GB RAM w dualu. Ja sam kupiłem laptopa z tej serii z 8 GB dołożyłem drugą kość i w Wiedźminie 3 przyrost klatek jaku uzyskałem to 13-15.

2x4GB niewiele da bo nadal będziesz wykorzystywał 100% minimum to dodatkowa kość 4GB. Grafiki w laptopie się nie wymienia.

a egpu warto na przyszłość? i czy w ogóle się w tym laptopie da

Zapomnij. W ogóle nie opłacalne. Przy kosztach w eGPU lepiej kupić albo wydajniejszego laptopa albo zainwestować stacjonarkę. eGPU to na razie można traktować jako ciekawostkę.

Zwykle, czasami, jeżeli nie ejst lutowana i w obrębie danej “serii” były z różnymi kartami, to można próbować. To jednak ciekawostka, za cholerę nie dostaniesz “samodzielnej” karty na rynku.

Da się zawsze, ale pzrejsciówki,a adaptery i wyjdą takie koszty i taki spadek wydajności, ze szkoda gadać. Lepiej stacjonarkę.

Ogólnie trochę z tą kartą skrewiłeś, pograć pograsz, ale spadki będą i jakość grafiki… Mogłeś zapytać i dowiedziałbyś się, ze teraz w 2019 laptop do gier minimum z 1650 tak z perspektywą spokoju na 3 lata.

Oczywiście masz rację. W serwisie taką kartę potrafiliby wymienić. Ja miałem na myśli domowe sposoby. Samodzielnie nie jest to możliwe.

jak kupowałem tego laptopa to kosztował prawie 4000zł a ten z 1650 4600zł więc kiedyś kupię pc minimum 2 lata jeszcze z tego będę korzystał