Mam po WiFi tylko połowę umownego transferu - dlaczego?

To co robić??Jeszcze mogę rozwiązac tę umowę, ale czas ucieka…


komputer stoi na wprost routera, 1m odległości, widzą się

Doradź lepszy router, a nie tylko piszesz, ze złe doradzam bo to nic nie wnosi, a tylko mieszasz w głowie autorowi tematu.

SERWERY NIE SĄ Z GUMY.

Już to tu pisałem.

Weźmiesz Orange i co jak będzie podobnie?
Wtedy kupisz inny router, uzyskasz lepszy wynik i stwierdzisz po co zmieniałem?

Jestem poza domem. Wieczorem koło g. 20-tej zrobię Speedtest na swoim iPhone Xr, który ma maks standard AC na tym AX9000. Powinno dać tobie domyślnie. Oczewiscie jest ryzyko, ze na AX3600 z 300 uzyskasz 400 ale to już będzie bliższy dowód, ze UPC gdzieś, coś ogranicza na swoim routerze.

3 dni testów wystarczy żeby stwierdzić i podjąć decyzje.

Sprawdź na kablu, jak masz pełną prędkość to wszystko w normie.

@daras28-82 na kablu cały czas 600Mb

Normalne, że wifi mi tak „faluje” prędkością??

@anon42398262 podeślij, ale jeśli już to misze kupić coś tańszego. AX9000 jest dla mnie za drogi

A czego się spodziewasz po starych kartach i zapewne 2,4Ghz?

W 2,4Ghz nawet jak z routerem się połączy w 300Mb i trzymając iPhone nad routerem więcej jak 200 Mb nie uzyska.

Podeśle i pamiętaj czytając test routera nie wiesz z jaką kartą wifi testowane, nie piszą jak grube ściany itp.

Nie wiem ja polecam xiaomi bo tu bardziej płaci się za sprzęt przy AX3600 niż za firmę.

Asus z podobnymi parametrami będzie droższy, nawet to-link.

IPhona który ogarnia AX mam podłączonego wyłącznie po 5Ghz do routera który ogarnia teoretycznie AC… wszystko wyjaśniłem wyżej, nawet nie zerknąłeś w jaki sposób testuję

@anon42398262 może wezmę na próbę najwyżej zrobię zwrot skoro mówisz że takie dobre

Dodam tylko że router nic nie zmieni.

I co z tego?
Mam na stole Toshibę A300 - sprzęt minimum 12 lat ma, jeszcze C2D pod maską, ma 5Ghz i co?
Pokazuje max 30Mb/s, wina routera?
Zapewniam że router daje przez wi-fi całość czyli 500Mb/s które dostarcza mi UPC.

te słowa to kieruj do siebie.

Czy laptop ma kartę sieciową z ac/ax? Jeśli nie ma to nie osiągniesz wyższych prędkości.

@daras28-82 No to masz starą toshibę, która ci to ogranicza. Sprawa jest jasna. Ja testuję to najświeższym iPhonem. Dokładnie sprawdziłem jakie standardy obsługuje i do jakich wartości transfer przyjmie. Tutaj powinno być 600 z palcem w nosie

@anon80766726 laptop nie, jakaś stara integra, ale iPhone już to obsługuje

Więcej o tej porze ciężko uzyskać bo serwery nie wyrabiają. Po samej prędkości widać, ze musi iść w 5Ghz AC bo inaczej było by mniej. iPhone Xr trzymany nad samym routerem. Rano jutro zrobię powinno wyjść tyle co po kablu. Tak było wczoraj.

Ja już nawet nie pisze o tym, ze ilość anten w routerze wpływa na osiągane transfery i zasięg bo bym miał taki zjazd po sobie, ze autorze sobie nie wyobrażasz. Jak wspomniałem TP-Link AX6000 ma 8 anten , a Xiaomi AX9000 12 anten plus sprzętowy wzmacniacz sygnału. Dzięki temu an drugim końcu domu jest 1 kreska na iPhone i transfer sięgający do 80Mb/s, a na TP-Linku już martwa strefa była 3 pokoje dalej.

Dodatkowo przy Xiaomi zarówno AX3600 jak i AX9000 nie było urządzenia, które się nie połączy. Gdzie np iPhone na wspomnianym TP-Linku potrafił mimo nie używania Smart WiFi porostu leżąc koło routera nie lwidziec sieci wifi. Pewnie kwestia oprogramowania.

Ja to mam martwą strefę w pokoju obok za jedną ścianą, konkretnie na krańcu tego pokoju… to jest dla mnie dramat. Tak miałem na starym własnym routerze, tak mam i na connectboxie

Jaki to był router, producent i model?

Asus RT12+ czy jakoś tak

Czyli tylko 2.4Ghz do 300 Mb/s i z portem WAN i portami LAN do 100Mb/s. Do światłowodu się nie nadaje :slight_smile:

Ten xiaomi fajny sprzed w takiej sytuacji.

O ile oczywiście, mamy dużo skarpetek do wysuszenia, świetnie się do tego sprawdzi.

Albo drugi AP w tym pokoju, kablem, albo kierunkowa antena. Żaden, nawet najlepszy router świata, nie przebije ci ściany magicznym blaskiem. Nawet podniesienie mocy nic tutaj nie poprawi, bo nawet jak dasz 100W mocy, to tylko z jednej strony.

Przypomnę tylko że ten najświeższy iP ma gorsze bebechy od mojego rocznego budżetowca Xiaomi.
Co do jednego będą podobnie działać, mój budżetowiec też nie wyciska więcej niż 300Mb/s.
Laptop natomiast w miarę nowy, Intel 11gen na wi-fi i na kablu tak samo pokazuje że moje UPC daje 500Mb/s.
Sorki stary, sprzęt Apple to gówno, nie można polegać na pomiarach na nim.
Podłącz w miarę nowego, dobrej jakości lapka, wymuś 5G i zobaczysz że idzie pełną prędkością.