Mam po WiFi tylko połowę umownego transferu - dlaczego?

Szkoda moich wypocin tutaj. Powodzenia autorze tematu.

A to ciekawe, bo A14 Bionic jest porównywalny ze snapem 888. Wiedziałem, że Xiaomi w wielu dziedzinach skoczyło mocno do przodu i mają niektóre komponenty lepsze od innych, ale nie wiedziałem, że dają teraz takie procesory do budżetowców.

A widzisz, a mój MIX2S bez problemu w okolicy 600Mb/s.

Teraz się będziecie licytować. Po temacie autorze :stuck_out_tongue:

Ale jakim temacie? Sprawa jest prosta, jak autor chce mieć sensowny transfer, to zakup urządzenia które na to pozwala. Jak ma grube ściany, oddalony router itp. to albo poprowadzenie przewodem, albo prądem i instalacja AP, ewentualnie zastosowanie anten kierunkowych.

To tyle w całym temacie.

@daras28-82 swoją postawą pokazałeś mi że nie do końca można traktować poważnie twoich postów

@wasabi1084 albo rozwiązać umowę i wybrać operatora który da sensowny sprzęt

Sprzęt być może spełnia bez problemu wymogi, tylko jest standardowo ustawiony, na najbardziej kompatybilny tryb. Albo auto. Przecież w paśmie 5GHz można ustawić sobie szerokość, dodatkowe pasma boczne itp. a to wszystko ma wpływ na połączenie, jednak niektóre opcje nie działają ze starszym sprzętem, lub w warunkach zakłóceń.

Zrzucić ci transtery jak wrócę do domu?

Router od UPC, bez kombinacji.
Jedne urzadzenia dają max inne nie, wina routera?
Drąż dalej, Apple to gówno z otoczką amejzingu i tak pozostanie.

To jak porównanie silnika zaburtowego do samochodowego.

Proszę bardzo rano gdy spokojny internet. iPhone nad routerem, bez trybu AX po stronie smartfona z AX9000 z włączonym Tri-band wi-fi czyli taki Smart Wi-di od Xiaomi z sztywno ustawionymi kanałami i pasmem szerokości na 160 Mhz w 5Ghz i 40Mhz dla 2.4Ghz. Większość routerów w trybie Smart Wi-Fi nie pozwala nic ustawić tylko chowa zaawansowane ustawienia i wszystko daje na auto. Nawet w drogich TP-Linkach.

Tylko jedno pytanie, po co router xiaomi skoro orangutan daje naprawdę dobre routery?
Obecnie mam z UPC i też nie mam powodów do narzekania.

Funbox?

Miałem funboxa i 600Mb/s nie robił problemów, był stabilny.
Dawał max na urządzeniach które potrafiły to wykorzystać.
Obecnie mam jakieś pudełko od UPC, taka sama sytuacja.

Problem jest inny, jak zamierzasz wykorzystać 600Mb/s na iPhone?

Nieważne jak, chcę mieć pewność, że w razie W mam je dostępne, za to płacę

A nie godzić się na jakieś kompromisy

Przecież masz, to twoje urządzenia nie są w stanie tego wykorzystać.

Zawsze jednak możesz reklamować usługę u operatora, przyjdzie technik, pokaże ci że jest 600 na jego urządzeniu i przeprosisz za swoją wcześniejszą wypowiedź.

Stary, z całym szacunkiem. Specyfikacja techniczna urządzenia do testów:

Co ty mi próbujesz wmówić

Fajnie, to że masz tak w specyfikacji nie znaczy że to tam jest, w przypadku Apple nie zdziwił bym się gdyby było inaczej.

Nawet jeżeli jest nie masz żadnej gwarancji że operuje na maksymalnych osiągalnych parametrach.
Powtórzę, mam starą Toshibe z 5Ghz wolniejszym niż 2,4 w dzisiejszych urzadzeniach.
Coś do ciebie dotrze czy dalej będziesz utrzymywał że Apple ocieka amejzingiem i nie ma wad?

Skąd wiesz czy łączysz się przez 2,4G czy 6G?

Bo ustawiłem inne ssid i hasło dla wifi 2.4 i 5Ghz

Czy inni forumowicze potwierdzą? Rzeczywiście przywalam sie na sile?

Miałem okazje używać światłowodu od Orange. Dana osoba miała opcję 300Mb i wszystkie urządzenia wifi łączyły sie na maksa

EEEE, przecież we właściwościach połączenia masz pełną informację.

Będę w domu to pokażę ci pomiary na moim UPC na różnych urządzeniach.

Spokojnie chłopaki! Bo wam żyłka pęknie :stuck_out_tongue:

Mam Mac mini M1 z AX. Po połączeniu z AX9000 daje maks 1200Mb/s. Download maks 300-320Mb/s, upload 640Mb/s jak po kablu. Nie wiem jak wymusić na iphonie, żeby pokazał jaką ma prędkość miedzi sobą, a routerem. Ale skoro rano stoję z iPhone w AC nad routerem i pokazuje prawie tyle co po kablu. To wniosek jest jeden, albo te 3-4 metry w bok od routera Mac mini robi taką różnice, albo to kwestia anten wbudowanych w Mac mini i to ile MIMO obsługuje karta wifi w Mac mini. Wiem jedno, żeby nawet uzyskać w AX przybliżone 3000Mb jak ma większość routerów z AX z średniej polki cenowej trzeba aby karta wifi, która odbierała obslutgiwla minimum MIMO 4x4 czyli miała minimum 4 antenki. Rzadko się to spotyka zarówno w karta wifi dla PC, laptopów a szczególnie w smartfonach. Nawet w telewizorach smart gdzie jest miejsce często są tylko 2 antenki wbudowane.

Podstawowa sprawa nie masz gwarantowanego 600Mb/s. Ja tez nie mam gwarantowanego, mimo, ze symetryczne daje INEA. Wszystko jest „do”.

A to jakaś różnica czy rano czy po kolacji?