Mam po WiFi tylko połowę umownego transferu - dlaczego?

rżniesz grupa teraz??

Nigdy wieczorem nie masz obciążonych serwer∑, z których pobierasz? O każdej porze dnia i nocy zapierdala ci na maksa??

Jesteś irytujący jak baba po seksie.

Żadna po seksie nie była irytująca, może powinieneś się zacząć spotkać z kobietami dla odmiany

Na umowie mam 500/30 i niezależnie od pory tyle wychodzi na pomiarach.

Nie wiem skąd pomysł że wieczorem miał bym mieć jakieś inne łącze.

A może zrzuciłeś się z sasiadami na łącze i wspołuzytkownicy cię ograniczają?

Serwery, z którymi się łączysz to łączysz się ty jeden, jedyny na świecie, ze masz tak samo ciągle? Jedno urządzenie u ciebie korzysta z internetu tylko?

Ciężko. Najbliższy sąsiad 250 metrów ode mnie i to do jego ogrodzenia. Drugi 450 metrów. Nawet po wifi nie da rady.

Mi np id miesiąca windowsa z serwerów Microsoftu nie pobiera szybciej niż 10MB/s, a z serwerów AMD sterowniki 65MB/s. To wina INEA czy Microsoftu geniuszu?? Zarówno rano, wieczorem, jak po północy.

Nie? Ja tam bez problemu udostępniam dalej i daje radę. A swego czasu leciało na prawie kilometr i też problemu nie było. Ba przez kilka tam miałem w jednej z firm zestawione połączenie 100Mb/s na prawie dwa kilometry, z bloku, z anteny na balkonie, a druga na dachu budynku i szło bez problemu.

Może cię nie lubią, bo mi idzie ok. 500. :joy:

Jestem coraz bliższy myśli o rozwiązaniu tej umowy i wzięciu Orange z Funboxem. Trochę dobrego o nim widziałem i tak jak wspomniałem miałem okazję się z nim łączyć na światłowodzie 300Mb.

Orange ma gorsze połączenia do internetu niż UPC, skoro po kablu masz pełną prędkość, to zdecydowanie lepiej sobie kupić router z WiFi 6, a nie zmieniać operatora, bo daje słabe WiFi.
Jeśli chcesz zobaczyć wyższe cyferki na speedteście, to kup sobie budżetowy HUAWEI AX3 DUAL-CORE za ok. 200 PLN.
U mnie tyle wyciąga na Macbooku Air z AX (ok. 6 metrów od routera):

Na iPhone 12 trochę gorzej:

Pełnego 1Gbps nie wyrabia, ale bez przesady, operatora z tego powodu nie będę zmieniał ;D
Zasięg raczej przeciętny i ściana obniża wynik o połowę.

Wszystko zależy od warunków miejscowych :slight_smile:

Bardziej pisałem to w kontekście globalnie niekorzystnej polityki tranzyt/peering, gdzie sporo ruchu do krajowych sieci będzie pchane przez zagranicę, a do tych zagranicznych transfer w godzinach szczytu może być nieakceptowalny :slight_smile:
Jeśli korzystanie z internetu ogranicza się do przeglądnięcia pudelka czy innego netflxa to nie ma problemu, gorzej jak pojawi się nagle potrzeba zaciągnięcia większego pliku z zagranicy wieczorem.
Wtedy internet może spaść do poziomu wąskopasmowego :wink:

Co masz na myśli? Swiatlowod będzie ten sam, kabelki ciągnie tu Nexera - zewnętrzna firma. Operator jest tylko na końcu, od gniazdka do routera

Chciałbym taki wynik widzieć u siebie, tyle widuję tylko na kablu

Kabelek masz ten sam, ale ruch do obu leci tak samo tylko do punktu styku Nexery z operatorem (np. Orange/UPC)
Potem już ten wybrany operator kształtuje „ruch do internetu” w ramach swojej sieci, a to ma kluczowe znacznie dla jakości połączenia z różnymi operatorami/serwisami.

Tak jak pisałem przeciętny klient pewnie w większości przypadków różnicy nie zauważy między UPC/Orange, bo kluczowe rzeczy działają dobrze (FB/YT/NF/WP). ale z tych mniej popularnych może być różnie (na niekorzyść Orange).

Jaki wpływ na prędkość twojego łącza mają serwery Microsoftu czy AMD?

Jaki wpływ prędkość mojego łącza ma na serwery Microsoftu lub AMD, że z MS-tu leci wolniej niż z AMD? - To odpowiedz na twoje głupkowate pytanie, niestety pytaniem, bo inaczej ciężko.

Wytłumacz to @daras28-82 - bo ja nie wiem o co jemu tutaj chodzi oraz co i komu chce udowodnić. Chyba, ze to kolejny troll, który podnieca się na maksa przy gnębieniu mnie. Ja nie mogę oflagować.

Ty wytłumacz o co tobie chodzi bo nie widzę związku między wydajnością serwera w tajlandii z wydajnością twojego łączą w zależności od wskazania zegara.

Ogarnąłem laptoka, zatem mogę podać więcej szczegółów:

karta to Intel(R) Dual Band Wireless-AC 3160

i działa to tak ;/Przechwytywanie


Da się ją jeszcze podkręcić?

Gdy oddalam się od routera na jakieś 1,5m, jestem w tym samym pokoju poączenie jest na 280Mb a realnie niecałe 80Mb. Co jest? :flushed:

Jak serwer w Tajlandii jest obciążony to nawet 1 Tb/s mi nie pomoże i osiągnę mniej bo serwer w Tajlandii nie wyrabia.

Jak tego nie rozumiesz to niech ci ktoś chętny przełoży na jeszcze prostszy język. Dyskusja z Tobą to strata czasu, nawet jak się ma ten czas.

WiFi to nie kabel zapamiętaj. Czym mniejsza prędkość miedzy twoim urządzeniem, a routerem tym mniej wyciągniesz z internetu.

Skoro miedzy kaotioem, a routerem masz maks 433Mb/s to te 218 z hakiem jest w porządku.

Nigdy Speedtest nie robi pomiaru jednocześnie pobierania i wysyłania. Kabel jak podłączysz do routera pokaże w połączeniu 1Gb/s. Teoretycznie po kablu 900Mb/s w obie strony uzyskasz przy łączu Gigabitowy od dostawcy.

Po wi-fi już nie. Ponieważ tak jak pisałem mój Mac mini uzyskał połączenie w AX z AX9000 1200Mb czyli 1.2Gb/s. pobieranie było 300-320Mb/s a reszta łączą na wysyłanie gdyż wysyłanie z reguły jest najmniej obciążane jak nic nie wysyłasz w eter.

Większość operatorów poza INEA, mam na myśli operatorów działających na cała Polskę, a nie lokalnie, daje łączą Asymetryczne czyli 600Mb pobieranie, 100Mb/s wysyłanie. INEA daje Symetryczne czyli 600Mb/s w obie strony.

U ciebie 105Mb/s Wysyłania to pewnie maks. Dodaj oba wyniki speedtesta i wyjdzie 324,17Mb/s. To rzeczywisty wynika połączenia miedzy tobą, a routerem UPC. Przy maksymalnym 433Mb/s jest nieźle.

Godz. 6:47 pomiar sprzed chwili:

Ale tacy fachowcy jak @daras28-82 zamiast powiedzieć coś sensownego wbijają do wątku żeby tylko wy__rać wniosek, że Apple to g*wno, co w ogóle nie jest przedmiotem tematu.

Dziesięć minut wcześniej wynik o 150Mb niższy. Nikt nie zakłócał nikt nie korzystał. Wyniki są potwornie chwiejne, router jest prawdopodobnie walnięty, No nie powiecie mi że nie, bo ręce mi już opadają

1 polubienie

To ciągle nie wpływa na prędkość twojego łącza.

Skoro wiesz lepiej to po co ci ten wątek?
Może to iP jest walnięty?

Napisałem ci już wyżej, reklamacja u operatora, przyjdzie technik i sprawdzi.