Mandat na kolei, a zajęcie środków na koncie

O matko, co za wspaniałe gremium!
https://www.krs.pl/pl/o-radzie/sklad-i-organizacja.html

Yes, yes, yes!
vide sędziowie Juszczyszyn, Tuleja, Morawiec… Ech…

Uważasz, że ci ludzie nie wydali żadnego sprawiedliwego wyroku? Bo myślę, że pomimo kontrowersji wokół nich i dyskusyjnej bezstronności przynajmniej częściowo wykonują swoją pracę. Zwłaszcza gdy dotyczy takich błahostek.

To znaczy, że jak ktoś rozpiernicza witrynę sklepu i podchodzi do niego policjant żeby interweniować to wandal też ma mu odpowiedzieć “spieprzaj dziadu jestem twoim pracodawcą”? :rofl: Nie jesteście żadnym pracodawcą. Pracodawcą policjanta jest rząd.

Nie, to oznacza, że też musi udowodnić wandalowi winę, że naprawdę ja stłukł, a nie przechodził obok. Że nie zrobił tego niechcący i chce ponieść koszty itp.

A rząd jest właśnie służącym na pensji narodu.

Generalnie chodzi oto, że po to mamy prawo, aby się go trzymać. Jednak urzędnik winien zakładać domniemanie niewinności i winę powinno się udowodnić, a nie zakładać z góry.
To nie jest tak, że policja ma karać żeby komuś zaszkodzić, ale sprawić, żeby ludziom razem żyło się lepiej.

Tak.
I ma go grzecznie skuć i odstawić do bazy. A nie pałować i wyzywać.
mają policjanci te testy psychologiczne, ale nie zawsze to działa.
Po kilku latach w Anglii widzę ,ze brakuje nam jeszcze z 20 lat zmiany mentalności, podejścia policji.
Tam ma pomagać, a nie stać w krzakach z suszarką.
Do londyńskiego “bobies” podejdziesz, to Ci wytłumaczy i jeszcze zaprowadzi, i sprawdzi czy wszystko OK.

:rofl:

Szczerze powiedziawszy, w większości przypadków miałem z policją same dobre doświadczenia.
Kulturalni, uprzejmi, rzeczowi. Zawsze się jakiś idiota albo ktoś ze złym humorem znajdzie, ale zwykle to rzadkość wśród tych ludzi.

O angielskiej policji może nie rozmawiajmy :stuck_out_tongue_winking_eye:
https://wyborcza.pl/duzyformat/7,127290,25674860,polacy-w-brytyjskiej-policji-w-londynie-policjant-moze-byc.html?disableRedirects=true

Przyznam, poprawiło się.

Ja z pedałami nie mam problemu, dopóki nie wtrącają się w moje życie.
A to dzielenie społeczeństwa, i dziwne ruchy lewicy na mnie nie działa

No ale co to ma do rzeczy? Dla mnie policjant może mieć za żonę kaczkę i łowić ryby w wannie fujarką. Mnie interesuje z punktu widzenia obywatela, aby pełnił prawidłowo swoje obowiązki jako policjant. Tak samo np. lekarz. Niech sobie biega po pracy z piórkiem w dupsku, ale jak tnie wyrostek, niech robi to profesjonalnie.

Ale nie w PL. To tak na marginesie. Tu i teraz na topie jest Straż Narodowa , która przypilnuje abyś za żonę nie miał kaczki. Tudzież zakaz łowienia ryb na fujarkę.
Policja pilnuje tą straż pod kościołami aby kobiety na nią nie napadły…

Dobra. Wróćmy do tych krytycznych 2-ch metrów.
Gdzie jarałeś?

  1. na peronie :nauseated_face
  2. na poczekalni :nauseated_face:
  3. od kogoś w maseczce a ty byłeś bez niej bliżej ~ niż 2 metry :nauseated_face:
  4. więcej niż 2 metry od popielniczki - obojętnie gdzie ona była :nauseated_face:
  5. mniej niż 2 metry od wejścia głównego na dworzec Szczecin Gł
  6. inne
    errata powyżej…

CSI: kryminalne zagadki Szczecin.

CSI_Logo

:rofl::joy::rofl::joy::rofl::joy::rofl::joy:

Jeżeli masz puste konto to nie dokładaj, nie będą mieli z czego zedrzeć to umorzą po kilku latach.
Jak już ci zabrali to po ptakach.
Następnym razem jak chcesz sądu to nie przyjmuj mandatu - dostaniesz wezwanie na grodzki.

No ale tu trzeba mieć argumenty. A mój ziom @jajecpl na tenczas ich nie przedstawił.

Oczywiście sens jest tylko jak nie zgadzasz się z karą bo z jakiegoś powodu uważasz że była niesłuszna albo za wysoka.
Czasem może się opłacić a czasem mogą dołożyć koszty sądowe.
A on się nie zgadza i

tak to chciał Roch Kowalski.

Rozkleiłem się… Dawno, dawno, temu jak miałem 5-6 lat chodziłem jarać na przystanek Szczecin Pogodno.
Tak to wygląda na dzień dzisiejszy (???) Jajec???

Nie pytajcie mnie skąd miałem kasiorkę w wysokości 5 zł (Rybak) na papierosy “Starty” + paczka zapałek…

Tak w latach świetności wyglądał przystanek Szczecin Pogodno.

Tego po prawej stronie w latach mojego dzieciństwa nie było…
Gdzie dwie zielone linie - był pojedyńczy tor i tam gdzie strzałki przystanek.
Na wysokości strzałek dwa poniemieckie schrony przeciwlotnicze…

i ja tam z kolesiami z przedszkola/1 klasySP, gdy miałem 5-6 lat chodziłem jarać ślugi .

@jajecpl - byłeś kiedykolwiek na przystanku Szczecin Pogodno? Tam teraz na 100% nie bywają SOK-iści.
Autentycznie wzruszyłem się! :sleepy:

Nie młody to poprzednio się sami wybierali
"Nowelizacja o KRS wprowadza wybór 15 członków KRS-sędziów na wspólną czteroletnią kadencję przez Sejm - dotychczas wybierały ich środowiska sędziowskie. Każdy klub poselski ma wskazywać nie więcej niż 9 możliwych kandydatów. Izba ma ich wybierać co do zasady większością 3/5 głosów "

" Zmianę ustawy o KRS i nową ustawę o SN - których projekty przedstawił prezydent Duda - Sejm uchwalił 8 grudnia ub.r. 15 grudnia przyjął je Senat - bez wprowadzania do nich poprawek. Prezydent Andrzej Duda podpisał obie te ustawy 20 grudnia. "
Wiedza Rysiu nie boli