Myszka A4tech X-750 BF. Zepsuty scroll

Jestem posiadaczem myszki A4tech X-750 BF. Mam ją już ponad rok. Zespół się w niej scroll.

Przy poruszaniu scrollem w górę lub w dół pasek strony lata jak głupi w górę albo w dół.

Proszę o jakąś radę. Może już ktoś miał ten sam problem co ja.

Z góry dzięki.

Ten model musi być naprawdę jakiś niedorobiony. Niedawno był podobny temat i sam miałem ten problem.

Zastanawiam się czy ją oddać na gwarancję.

Powinni przyjąć. W każdym razie nie rób mojego błędu i nie próbuj naprawiać sam - to nic nie pomaga, a tracisz gwarancję.

I chyba tak zrobię. Bo innego wyjścia nie ma. No chyba że pójde do sklepu i się zapytam ile naprawa by kosztowała.

levy413 , proszę poprawić tytuł wątku, nazwać go konkretniej. Proszę edytować swojego posta i darować sobie ten rozmiar czcionki

zainstalowałeś sterowniki do tej myszy z płyty??? Jeśli nie to zainstaluj. Wejdź w ustawienia myszy>poszukaj opcji dotyczącej kółka i tam masz do wyboru np 1 line, 3 lines itd. Ustaw mniejszą wartość

To nie o to chodzi, ty mi napisałeś jak zmienić czułość scrolla. Gdy ruszasz scrollem myszki do góry to on lata w górę albo w dół.

Sterowniki instalowałem kilka razy.

Miałem z moją x-750Bf taki sam problem jak poprzednicy i rozwiązaniem okazało sie WD-40 a mianowicie 3 kropelki wd-40 w mechanizm od scroola.

Bierzemy cienką igłę i strzykawkę w którą wlewamy trochę “specyfiku”

Aplikujemy po kropelce z przodu i z tyłu mechanizmu od scroola (w pewnym momencie tego czarnego kółeczka które tam w środku się obraca jest wypustka która ułatwia nam zadanie.

I jeszcze jedną kropelkę przy blaszce (tej w mechanizmie którą widać z lewej) później chwile bawimy się scroolem i powinno być git .

U mnie ten sposób zadział, chociaż nie wiem na jak długo bo robiłem to jakieś 45min temu :slight_smile:

poppjw.th.jpg

Dzięki za pomoc.

Zaraz spróbuje to zrobić.

Ja mam A4-TECH X750 Green Fire i dziś (po 10 miesiącach użytkowania) oddałem ją do sklepu, bo tej rolki nie dało się już używać :wink:

No i jak pomogło to komuś ? Scroll chodzi czy znowu się popsuł ?

Witam. Zrobiłem tak wkuzyna i w moim x-750f jakiś 2 miesiące temu i ciągle jest dobrze. Jak znowu zacznie świrować to zrobię jeszcze raz :smiley:

U mnie po 1,5 roku użytkowania też padła kulka od przewijania. Oddałem na gwarancję i dostałem propozycję zwrotu kasy lub nową mysz.

A mi niestety wymienili rolkę, bo chętnie zrezygnowałbym z tej myszy na rzecz zwykłej optycznej :expressionless:

Ja wymieniłem scroll ze starej myszki A4 tech EVO Opto (wersja USB).

Dawca był już trochę wysłużony ale scrolla miał sprawnego.

Wystarczyło przylutować element (w moim przypadku plastikowe kółko koloru niebieskiego) w metalowej obudowie z 3 nóżkami.

Po zmianie scroll działa ale już trochę nie jest wyczuwalny skok (winą jest zużyty dawca) i trochę większą czułość.

Mój brat ma też ten model tylko w innej kolorystyce niż ja i to samo mu się dzieje ze scrollem. W sumie Mamy 3 myszki z tej serii i w każdej jest ten sam problem. W pierwszym modelu który miałem był cieniutki kabel usb co pewnego dnia spowodowało że chyba się uszkodził i przestała mysz działać, nie dochodziło zasilanie do niej. Teraz w drugim modelu, który ma mój braty jest grubszy kabel od USB ale ostatnio coś mu znowu zaczyna przerywać mysz, gaśnie światełko diody czyli prąd nie dochodzi. Czyżby znowu wina kabla?

Poza tym problem ze scrollem nie do wytrzymania aż ma się ochotę rozwalić tą myszkę o ścianę. Ja też używam takiego modelu do laptopa i przez niecały rok wszystko było ok ale właśnie ostatnio zaczął mi scroll świrować dokładnie tak jak mojemu bratu. Widać te myszki mają seryjnie coś nie tak. Już więcej nie kupie żadnej myszki od tej firmy.

Ja to sie wam troche dziwie. Zamiast isc do sklepu bylejakiego motoryzacyjnego i kupic WD40 i przesmarowac scrola to wy płaczecie ze wam on przerywa. Ja juz przesmarowalem u siebie , u mojego kuzyna i brat pare dni temu zrobł to samo i działa jak nowa. Mi do zajeło 5 minut, a jak oddacie do reklamacji to czekacie 2 tygodnie.

A po co ingerować w sprzęt na gwarancji ? skoro można dostać nowy lub zwrot gotówki ?

Napisałem do A4TECH:

Oto ich odpowiedź:

To głupie tłumaczenie się że im nowszy sprzęt tym bardziej wrażliwy na uszkodzenie jest jakimś nieporozumieniem… #-o Jeśli macie gwarancję to najlepiej oddać mysz do sklepu, ja niestety nie wytrzymałem i otworzyłem gryzonia. Jeśli ktoś zna się na elektronice i wie w jaki sposób naprawić potencjometr myszy będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc i rady.