Nagrywanie obrazu w TV

Posiadam telewizor A84J od Sony. Żeby zweryfikować czy matryca telewizora nie jest uszkodzona chciałem nagrać ekran z kilku filmów z telewizji kablowej i kilku z YouTube. Niestety ten system nie oferuje nagrywania ekranu całego. (tylko z telewizji) Chciałbym nagrać także coś z YouTube. Trzeba będzie pobrać odpowiednią aplikację ze sklepu play czy da się, zrobić to w systemie?

A co ma wspólnego wyświetlanie obrazu na ekranie z nagrywaniem tego co jest przesyłane na tenże ekran?

O jakim uszkodzeniu piszesz? Zupełnie nie rozumiem sensu tego co wymyśliłeś. Jeśli matryca jest uszkodzona to np. wyświetli obraz z artefaktami co możesz stwierdzić organoleptycznie, a co i tak nie zostanie nagrane na nagraniu bo nie nagrywa się obraz z wyświetlacza tylko obraz przesyłany na wyświetlacz…

Jeżeli chcesz zweryfikować czy matryca jest uszkodzona to po prostu odtwórz cokolwiek. Jeżeli jest to smart tv możesz pobrać aplikacje youtube i coś z niej odtworzyć.

Nie ma to jednak nic wspólnego z nagrywaniem.

Suchar: kabel :smiley:

Nie o to chodzi. Chodzi mi o to że chce zweryfikować jak dane źródło obrazu działa na moim telewizorze. Chce sprawdzić czy fatalny obraz jest wynikiem specyficznego źródła czy matrycy telewizora. W poprzednich wątkach forumowicze doradzili żebym nagrał coś i zweryfikował na komputerze, żebym wyeliminował lub zobaczył problem matrycy.

Ok, więc tak… Powinieneś kontynuować wątek, zamiast nowy zakładać, bo nikt nie będzie wiedział o co chodzi.
Stary temat Problemy obrazu w A84J

Zobaczyłem, te artefakty np. przy piłkarzu. Takie rzeczy dzieją się zwykle jak masz słaby zasięg czy połączenie. Domyślam się, że to satelita (4k nie jest nadawane na naziemnej)
Bitrate jest za duży, więc żeby obraz nie odbiera wszystkich pakietów i są artefakty.

Odnośnie pikselozy przy telewizji naziemnej to chyba normalne? Kanały naziemne nadawane są w rozdzielczości HDTV czyli 1280x720 ty za to masz ekran 3840x2160 px w technologi oled, gdzie w uproszczeniu każdy piksel składa się z 3 pod-pikseli (RGB). W oledzie nie masz podświetlenia tylko każdy pixel zapala się niezależnie. Czyli każdy pixel jest ostry

4k

Nadając więc z 720p telewizor musi sobie wymyślić dodatkowe brakujące 7,37 Mpx.

Telewizję mam kablową…(karta CI+ czyli bezpośredni kabel do telewizora). Załączony mecz 4k był z aplikacji YouTube. Ten sam film na komputerze działa normalnie. Dlatego też chcę nagrać ekran żeby zobaczyć czy problem nie leży po stronie systemu.

Nie musisz nic nagrywać, jeżeli odtwarzasz ten sam film (youtube) na telewizorze i komputerze to źródło jest to samo.

Tutaj problemem jest internet (czy zasięg sieci wifi w zależonści jak jest podłączony) dla telewizora.

Zrób speed testa z komputera i wstaw

O karcie CL+ musze poczytać bo nie miałem styczności, ale większość transmisji jest w rozdzielczości HDTV lub Full HD. Wygląda to na rozwiązanie typu, że masz jakby wbudowany dekoder w telewizor jeżeli włożysz kartę, ale nie korzystałem z tego rozwiązania więc nie wiem czy ma jakieś ograniczenia czy problemy sprzętowe dla telewizorów.

Komputer ma system Windows 10 a telewizor ma toporny i nierozwinięty system Google TV. To nie jest wina internetu. Telewizor nie radzi sobie z ruchem i powstają artefakty. Internet mam bezpośrednio podłączony do telewizora - jest bardzo dobry. Jedyne rozwiązanie to nagranie tego aktualnego źródła i sprawdzenie czy na komputerze też są problemy. Źródło wybrałem przykładowe a problem powtarza się także w niektórych innych filmach. Tak naprawdę jedyne gdzie jestem w pełni zadowolony z telewizora to oglądanie pobranych treści na pendrive np. filmy i odtwarzanie ich po jednym bicie. Osobiście nie wyobrażam sobie takich artefaktów i FATALNEGO obrazu na telewizorze za 8 tys złotych. Pomijając artefakty wokół piłkarzy - cała trawa plusuje i wygląda nieprzyjemnie. Widać że procesor nie daje sobie rady. Chyba koniec z Sony.

Musiałbyś sprawdzić w jakiej rozdzielczości YT wysyła pakiety na twój TV. Na Smart TV YT pobieraniem z YT zajmuje się samodzielna aplikacja. Moze masz jak u mnie.
Mam TV o rozdzielczosci 1920 ale aplikacja YT w Smart pobiera obraz o max. rozdzielczości 720 i daje go na ekran 1920. jakość słaba.
Korzystajac z PC gdzie TV słuzy jako monitor, YT, poprzez przeglądarkę daje mi pełna rozdzielczosć.

Zgaduje, że masz model XR-65A84J (czyli 65 cali), pod względem specyfikacji telewizor wygląda bardzo dobrze. Brak negatywnych opinii w internecie

Wiec jeżeli mówisz o fatalnym obrazie to coś jest nie tak. (Z nagrań nie da się stwierdzić co widzisz bo nagrywanie z telefonu obrazu nie jest najlepsze)

Sprawdź jaki masz standard karty CL+ czy jest to 1.4. Może to powoduje problem?

Ten efekt pozostałości na ekranie poprzednich pixeli, może być spowodowany albo słabym połączeniem internetowym albo brakiem kodeków (ale to nie dotyczy twojej sytuacji). Nie jest to na 100% problem z matrycą.

Google TV jest następcą android tv.

Odtwarzanie po jednym bicie?

To służy do dekodowania kanałów TV. Do niczego więcej.

Ok, zacząłem przyglądać się pierwszemu filmikowi klatka po klatce.
Dla pewności: Czy napis Video signal w pierwszym filmiku pochodzi z menu telewizora, czy z ustawień aplikacji?

Jeżeli z telewizora, to odsyłaj na gwarancje czy rękojmie. To, że przy napisie pojawiają się dodatkowe białe kolory można wytłumaczyć jakoś (kodeki, kompresja słaby internet), ale w 80 klatce literka „l” zostaje przerwana. (chociaż, zawsze też jest szansa na false positive jeżeli to by wynikało z kompresji video przez telefon jak było nagrywane)
artefakt

Teoretycznie może to się wiązać z uszkodzeniem procesora czy jednostki odpowiadającej za renderowanie obrazu (czego tam telewizor używa).

Problem tutaj jest, że te wszystkie artefakty które się pojawiają nie są losowe, a stricte powiązane ze sobą.

Odnośnie telewizji kablowej możesz spróbować auto tuingu i zobaczyć czy coś to da.

Napis video signal to napis z menu samego telewizora. Odpowiada za włączanie HDR i wyłączanie. Oczywiście nie dzieje się to tylko na tym napisie. Przy wyświetleniu właśnie tego filmu wszystkie literki w menu telewizora zaczynają właśnie tak robić. Czyli jesteś pewny że TV musi iść na gwarancję? Przy okazji przypomniało mi się że podczas oglądania meczów np na tvp 1 podczas zmiany sceny pasek wyniku zmienia jakby odcień. Gdy scena jest ciemniejsza ten pasek zmienia jasność. Dla sprostowania: napis video signal to ustawienia samego telewizora tak samo jak jasność. Postaram się nagrać caly ekran telefonem i spróbować nagrać zmienianie jasności paska wyniku podczas meczu.

https://helpguide.sony.net/tv/iaep1/v1/pl/01-02_01.html

Przeczytaj.

Moim zdaniem tak. Jeżeli jak pisałeś napis video signal jest ustawieniami samego telewizora to źródło obrazu nie ma prawa w żaden sposób wpłynąć na wyświetlanie napisu. Więc jeżeli napis jest przerwany to coś jest nie tak.

Oczywiście nie na temat, ale małe sprostowanie błędnej informacji podanej przez kolegę @aesereht .
TV naziemna, czyli DVB-T/T2 nadaje na razie w rozdzielczości 702x576 (SD 576i) i 1920x1080 (HD 1080i) a nie w 1280x720 jak napisał.

W sumie ciekawe czy będą masowo przechodzić na 2K i 4K oraz jak to obsłużą stare TV z fizycznym ograniczeniem do Full HD lub dekodery zgodne z planami na 2022 rok ale już prawie wcale z planami na 2K i 4K.

Ja na Panasonicu mam z kanału Wydarzenia 24 radio zamiast telwizora (brak opcji odszyfrowania HEVC a audio widać leci jako osobny strumień łatwiejszy do odszyfrowania). Innych kanałów antena nie łapie lub nie są nadawane w mojej okolicy (sic!).

No właśnie. Autor tematu nie tego oczekuje, jak i tego

I dlatego to Forum „umiera”

Jednak na forum na jakim jesteśmy, takie „nieścisłości” należy prostować.
Tak uważam a Ty możesz uważać zupełnie inaczej.
A co do problemu autora tematu - to jak najbardziej, jeśli grafika ekranowa telewizora jest zakłócana przez zawartość wyświetlanych na ekranie treści ( a tak wygląda u niego) - jest to jakaś nieprawidłowość i powinien skontaktować się z serwisem opisując dokładnie sytuację.
Na pewno nie jest to „wina” matrycy.

A co to pytającemu pomoże. Temat ma nazwę „Nagrywanie obrazu TV” i tu konkretnie dotyczy tego.