Naprawa karty graficzne oraz instalacja windowsa bez płyty

Wydzielono 1 post tworząc nowy wątek: Wymiana podzespołów i instalacja Windowsa

Ruszy że starym.

Jak naprawić usterkę czyli to wejście PCI-G ?
Czy nie da się ?

Tak zapytam. A czy w BIOS wybrałeś Primary Graphic Adapter na PCI albo Auto? Czasami to rozwiązuje problem.

W menedżerze urządzeń w ogóle karta jest widoczna? Byłaby chociaż na liście jako “nieznane urządzenie”.

Nie w biosie nie zmieniałem nic. Jeśli by mógł pan instrukcję podać. Nie wyświetlało wgl.

Musisz szukać jednej z tych opcji:

image

Onboard zamieniasz na PCI/PCIE/PCI Slot

Nazwa opcji różni się w zależności od producenta płyty i BIOS.

Ogólnie karta bez zasilania z wtyczki powinna dawać oznaki życia i/lub powinien jakiś komunikat dźwiękowy z płyty zabrzmieć w przypadku problemów.

Przydałaby się do testów inna karta by ewentualnie wyeliminować problem ze slotem PCI-E.


Nie widzę żadnej z podanych opcji tutaj.


Okej zmieniłem, co dalej ?

Zmieniłeś na pcie 16? Jak tak to zapisz zmiany, wyłącz, monitor do karty i sprawdzamy…

Zmieniłem z PCIE x16 na onboard ponieważ od początku było na PCIE

To masz odpowiedź, czemu nie działa. Windows 10 nie ma problemu z gts450.

Czyli płyta główna do wymiany, no niestety. Po ciężkim dniu doszliśmy do rozwiązania. Wielkie dzięki za poświęcony czas.

1 polubienie

Czy włączyłeś te pcie x16, zamontowałeś gts 450 i podłączyłeś monitor i włączyłeś komputer w celu sprawdzenia czy działa?

Jak masz, sprawdź jeszcze inną kartę, nie mus, ale dla pewności. Dodatkowo zanim wywalisz sprawdź czy na linii 12 masz min ok 250 W, powinieneś mieć nawet w nonamie 400w, ale…

Z tą wymiana bym “uważał” możesz jeszcze jednego sypiącego się gruchota dostać, albo i 10.

Kupię po prostu taką samą nową płytę z allegro i powinno śmigać. Jeszcze raz dzięki za pomoc

1 polubienie