Nie działa kamerka Logitech C110

Sprawdź jeszcze, czy masz włączony Net Framework 3.5

http://www.vulcan.edu.pl/vulcang_files/user/AABW/AABW-PDF/techniczne/Tech_Win-framework3.5.pdf
Włącz jeśli jest wyłączony.
A potem odinstaluj tego co masz i zainstaluj wersję 4.6
https://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=48137

@cyngiel_1 włączyłem opcję w funkcjach Funkcje Systemu Windows

Pobrałem, odinstalowałem poprzednią wersję i zainstalowałem wersję 4.6 i bez zmian.

Kamerka się włączy ale nie ma obrazu jest czarne tło.

Może po prostu kamera nie działa :smiley: w sensie mechaniczne uszkodzenie

@aesereht kamerka działa, sprawdzałem na innym PC też z systemem Windows 7 i bez problemu funkcjonuje.

Może jest jeszcze któraś z opcji wyłączona w Funkcje Systemu Windows

która by odpowiadała za obraz z kamerki?.

Ty po zainstalowaniu tego Windows 7 64 bit na czysto „grzebałeś” w nim, w sensie wyłączałeś usługi oraz inne ustawienia?
Bo tak wychodzi…
System instalowałeś od razu z SP1?
Czyli miałeś taki obraz ISO (czyli już z zintegrowanym SP1), czy sam ręcznie instalowałeś service packa 1?
Ściągałeś jakieś aktualizacje po instalacji systemu na czysto?
Bo wychodzi na to, że masz coś skaszanione w systemie, skoro na innym PC kamera działa.
Podejrzewam, że na czysto zainstalowanym systemie z SP1 kamera by ruszyła…
Nie mam teraz pod ręką Windowsa 7, ale jak widzę że masz „odptaszkowane” Gry, to jak nic grzebałeś sporo w systemie.
Ale nie wydaje się, żeby jeszcze jakaś pozycja u ciebie powodowała problemy z obrazem z kamery.

Przypomnij sobie.

Miesiąc temu to był 32 bitowy system.

Z tego co kojarzę, to kolega twierdził, że zainstalował od nowa na czysto system Windows 7 64 bity.
Stąd pytanie z jakiego nośnika i czy był to nośnik z SP1, czy sam instalował tego service packa.
Poza tym widać jednak z tego, że kolega nieźle sobie „pogrzebał” w systemie, skoro miał powyłączane usługi i inne opcje.
Nie pamiętam już za dobrze, ale kiedyś miałem tak z kamerką w Windows 7, że jak zrobiłem „podgląd” obrazu w Microsoft Silverlight - to potem jak włączałem program do kamerki, to nie było obrazu, bo ta aplikacja ciągle „przechwytywała” obraz, nawet jak była wyłączona.
Może u kolegi jakaś aplikacja „zawładnęła” podglądem i stąd brak obrazu.
Skype, czy inne…
Ale z tego co pamiętam, to sprawdzał kolega kamerkę również na Skype i na jakiejś stronce internetowej i wszędzie „mogiła”…niestety.

Kolega napisał tylko tyle:

A jedyna informacja o wersji jest sprzed miesiąca, oraz ta

Zapytaj u żródła jaka jest na tym drugim wersja LWS.

Po zainstalowaniu Windows 7 coś tam grzebnąłem to fakt jak np. gry co są wyłączone, nie było to na zasadzie wyłączania wszystkiego żeby system wstawał z mgnieniu oka.

Powiem Ci @cyngiel_1 że też mi się tak widzi że jak bym zrobił format i raz jeszcze zainstalował system to by kamerka funkcjonowała, ale… może nie ale nie dawno to robiłem i chciał bym uzdrowić kamerkę ale widzę że nie da się bez formatu.

Zgadza się sprawdzałem na on line kamerkę jak i na stronie i widać tylko czarne tło.

Spróbowałem uruchomić kamerkę bez zainstalowanego Net Framework nie ma poprawy. Przejrzałem raz jeszcze wszelkie ustawienia / opcje w systemie i kamerce - wygląda że jest dobrze wszystko. Przyznam że nie mam już pojęcia co może być nie tak…

Wyciągnąłem wtyczkę USB od kamerki i wpiąłem ją do innego portu USB i pojawiło się takowe okienko jak

Instalacja Oprogramowania Sterownika

A następnie takie…

Logitech Update

Kliknąłem Next…

Download

Co następnie pojawiło się takie…

Error

Klikając Retry… wraca do okienka powyżej i następnie jest błąd (error) pobrania. Może to być przyczyna że nie ma obrazu kamerka…

Zainstaluj VLC, ma wszystkie kodeki i sprawdź:

Co do sterownika. Pobierz ten:

Rozpakuj go , będziesz miał kilka folderów; wejdź w drivers
Zrzut ekranu (117)

Potem rozpakuj odpowiedni do systemu 32lub64

Bedzie folder PRO564 I TAM są pliki inf.

Potem manager urządzeń.
Wybierz swoją kamerę / może być też nieznane urządzenie
Prawy klawisz myszy -aktualizuj sterownik
Nie pamiętam w 7, ale przeglądaj mój komputer lub pozwól mi wybrać ręcznie.
Następnie pokazujesz mu w katalogu, który rozpakowałeś folder drivers i sterownik64 lub 32

Nawet jak będzie piszczał, że nie, to zainstaluj mimo to
C110 jest na liście instalatora

restart kompa
podłącz kamerke i sprawdź

To są wszystko stare sterowniki, a że wersja 2.80 to tylko zmiany w oprogramowaniu dodatkowym
A sam sterownik żadnych net frameworków nie potrzebuje

Możliwe, że pomyliłem kolegę z kimś innym kto pisał, że zainstalował system na czysto 64 bitowy.
Ten komunikat i brak postępu pobierania wskazuje na brak znalezienia ścieżki w internecie do aktualizacji oprogramowania kamerki (zaznaczyłeś aktualizację).
Nie ma to wpływu w sumie na działanie kamerki (samo oprogramowanie kamerki jak rozumiem się zainstalowało i masz do niego dostęp, tylko błąd dało przy jego aktualizacji).
Sprawdź faktycznie jaka wersja tego oprogramowania kamerki jest zainstalowana na tym drugim PC i taką zainstaluj.

Nie wiem skąd kolega @jajecpl pobrał ten sterownik, ale w linku który zapodał, to sterownik do twojej kamery jest w pliku .exe…albo, ja źle szukam, ale nie widzę tam w wersji spakowanej archiwum.

pliki exe się rozpakowuje tak jak inne rary czy zipy. To są tylko takie kontenery.

Czyli jaka jest różnica, zainstalowania z pliku .exe a ręcznie po wskazaniu sterownika?

Bo plik exe chce władować wszystko, łacznie z dodatkowym oprogramowaniem, i wystarczy, że nie pasuje mu jakis komponent w systemie, to nie zainstaluje.
A wyodrębnoiny plik inf. jest czystym sterownikiem sprzętu, niezależnym od reszty.

OK niech próbuje.
Ale jaki jest sens, nawet jakby kamerka zadziałała w programie VLC…jeśli nie zadziała w systemie.
Wówczas nie będzie miał i tak podglądu w sieci na Skypie i tak dalej…bo, sterowniki VLC ma natywne tylko dla siebie a system je zignoruje.

Jeżeli zainstaluje poprawnie czysty sterownik to inne programy normalnie go chwycą.
Kodeki niewiele tu mają do gadania.

Więc ten VLC nie jest właściwie mu potrzebny.
Wcześniej instalował ten sterownik z pliku .exe i wszystko zainstalowało się prawidłowo (wraz z programem do kamerki).
Dopiero jak zmienił wejście USB to pokazało mu brak aktualizacji programu…bo miał zaznaczoną automatyczną a widocznie ścieżka w programie do aktualizacji jest błędna, bo w ogóle się nie pobrała).

i dlatego w takich sytuacjach wywala się wszystko związane z urządzeniem i instaluje ręcznie od nowa.
Potrzebne biblioteki .dll ma w katalogu plug-ins, jakby nie miał w systemie
A VLC wyłącznie do przetestowania.

OK niech próbuje, bo już właściwie wszystko próbował i mogiła.
Tyle, że jak widać z opisów kolega „nieźle” sobie w systemie sam namieszał wyłączając usługi i inne rzeczy.