Nie działa ping nazw domenowych, ale działa ping numerów IP

ping na nazwe domenowa - nie działa.
ping na ip (właściwy dla nazwy domenowej) - działa.
nslookup - działa, tzn. zwraca ip uzywanego (np. przeze mnie wyznaczonego/wybranego) dns-a, oraz ip dla nazwy domenowej. Działa standardowo.

zapewne trafna podpowiedź, ale jesli o mnie chodzi, to jestem na etapie wireshark’s manual… Czyli to cos moze i wróży, ale jest czas potrzebny, żebym z sensem korespondował tutaj wiresharkowo.

A czy w ogóle jakas komunikacja „w sprawie dns” wychodzi… → np. w sensie nslookup - tak, jest standardowo prawidłowa, zwraca dns-y, zwraca ip dla nazwy domenowej.

Temat popularny, ping does not work, nslookup works - Szukaj w Google próbowałbym opisane rozwiązania jedno za drugim aż coś poskutkuje.

ciekawe rzeczy piszesz, ale:
pisałem, ze „serwery dns zmieniałem jak rękawiczki” i to zawsze były/sa te dobre dns-y, one maja jakąś gradacje „jakosciową”, ale sa bardzo ok; sa i open, i googlowe i organizacji, ktore prowadza sprawy bezpieczeństwa sieciowego, rekomendowane nie na onecie :),a wrecz przeciwnie. W tej sprawie wybory mam dobre.
Ale na tym konkretnym laptopie,na tym systemie - nie działa mi ogladanie sieci, bo nazwa domenowa nie przeklada sie na swoje ip, ale - podkreslam - kazdy inny sprzet działa ok.
Czyli kombinowanie nad zmiana dns-ów nie ma sensu.
Mam dostep do internetu po ip, nie mam dostepu po nazwach domenowych (takze poczta pop3/smtp, co oczywiste).

ok, poczytam.

Witaj.

Zastosuj porady i programy od @Bogdan_G

Pozdrawiam serdecznie
Juliusz

Ja przez ostatniej 7 miesięcy odkąd mam światłowód z INEA przetestowałem chyba wszystkie najpopularniejsze DNSy open, public i na tym chodzi wszystko najlepiej. Na Googlach potrafiło ni z gruchy ni z pietruchy przerywać TIDAL twierdząc, ze brak internetu. Na „jedynkowych” przerywał YouTube podczas odtwarzania, Rakuten TV, a TVP VOD w ogóle nie chciało się wczytywać. Jeszcze Quad9, ale te unsecufed czyli 9.9.9.10, ale na tych znowu banki momentami strony logowania nie chciały się wczytywać mimo, ze ping do każdego tego serwera leciał bez problemu. Nie tylko na jakimś jednym urządzeniu, na wszystkich podłączonych do routera. OpenNIC ten polski działa idealnie, chociaż jak się na niego kliknie nic nie pisze poza tym, ze Warszawa.

Na TP-Linku za 1200 zł w ogóle na „jedynkowych” nie było internetu od taka ciekawostka.

specjalnie pisałem w root poscie → (…) pare razy przeinstalowanie tcp/ip, winsock (i „na piechotę”, i przy pomocy stosownych programów (…) - bo własnie m.in. to miałem na mysli o czym piszesz (a nawet więcej: Complete Internet Repair , MicrosoftFixit50199.msi, LSPfix, WinSockFix, a metody „na piechotę” to inna sprawa, tez w ten sposob podziałałem).

poczytałem z 15 linków, w sumie to kręca się wokół tych samych - jakby… oczywistych patentów, z ktorych tzw. 99% już mam sprawdzone przed postem tutaj, a nowy 1% także nie zadziałał u mnie.
dziwna sprawa, sterownikowo, protokołowo przeorałem… i nic.

Pokaż proszę całe ipconfig /all - masz jeden interfejs sieciowy?

Spróbuj z ciekawości dodać sufix „.” (kropkę).

image

Co tam masz namotane w sufixach?

Podasz system operacyjny?

dostałem wcześniej podpowiedź → https://www.google.com/search?q=ping+does+not+work%2C+nslookup+works- jedyna dla mnie nowoscią reperującą była sprawa sufiksowej „kropki”. Nie działa (z innej znów strony: NIGDY sufix nie był potrzebny, a inne laptopy, tudzież komorki jakos tez nie potrzebuja sufiksowej kropki przy tym samym routerze, tej samej sieci…).

ipconfig /all <---- w root poście

Wyłączenie windowsowego firewalla też?

to pytanie juz było. fw zaden nie istnieje.

Zadano ci pytanie

Zero odpowiedzi.

Zasugerowano

Zero odpowiedzi.

Nie wiadomo jaki system.
Nie wiadomo jaka przegladarka.
Nie wiadomo od kiedy tak się dzieje i ewentualnie po czym (od poczatku świata czy trochę później)
Na pytanie o ewentualne zawirusowanie, odpowiedź bardzo precyzyjna

Nie wiadomo jaki sprzęt.
Jedyne co wiadomo to to że fragment screenu dotyczył 10-11 letniej karty wifi.
P.S. Zaczyna się zawsze od tego.

2 polubienia

nie można odpowiadac na wszystkie pytania, niektore uważam najdelikatniej mowiac za chybione i po licho, z metra zadawane. Ide jakąś miarą rzeczy, może sie podobac bądz nie.
Akurat mint-pendrive z pewnych powodow póki co nie mógl byc grany.
Natomiast bez watpienia warty max uwagi, kluczowy byl trop-post Bradlee z linkiem jak podejrzewam w punkt → https://www.google.com/search?q=ping+does+not+work%2C+nslookup+works - okazuje sie, że (najprawdopodobniej) problem jest tzw. popularnym, czytam linki póki co z mizernym skutkiem
i podejrzeniem, ze rozwiazania nie będzie…
Sam widzisz - trudno to pogodzic z odpowiedziami na to jaki to windows (nie ma znaczenia), stara czy młoda karta sieciowa (na szczescie nie ma pytania o dł. kabla ethernet) bo to tez bez znaczenia.
W tym problemie chodzi o znajomosc pewnych mechanizmow sieciowych a nie o to czy karta ma 10 lat.
Na kablu i na karcie można pingowac IP, ale nie można pingować nazw domenowych. Za to i tu, i tu dziala nslookup. TO jest problem: DLACZEGO tak jest. Potrzebna tworcza wskazowka/uwaga,a nie krecenie sie wokol banałów.
Sorry ale tak to widze.

Nikt nie chce byś odpowiedział na wszystkie pytania.
Ty nie odpowiadasz na te podstawowe więc baw sie dalej. Moze innych do tej zabawy wciagniesz ale nie mnie.
A podstawowe to takie czy to problem z systemem czy też ze sprzętem.

P.S.
Co do różnicy między nslookup a ping to (tu info jest tam nie albo odwrotnie) to wynika ona ze stosowania innego mechanizmu do otrzymywania odpowiedzi. Ponizej łopatologiczne wyjaśnienie.

Ale to Tobie nie działają podstawowe rzeczy. Podstawa w IT to rozglądać się w dwie strony przechodząc przez jednokierunkową.
Nie chce Ci się odpowiedzieć wprost na niektóre pytania. Pytam np. czy możesz pokazać cały ipconfig /all (bo nie wiem, czy fragmentu nie wyciąłeś a pod spodem masz inny adapter sieciowy z GW) - odpowiadasz „w pierwszym poście”, ale nie dodasz „tak, to cały output ipconfig /all”. Systemu operacyjnego nie podasz. Nie podasz, czy to nie jest jakiś XP „Dark Rusia Edition”. Nie podasz też co to ten NAT.***** sufix DNS, czy sam uzyskujesz z DHCP, czy coś dokonfigurowałeś.

prosiłeś o podanie całego ipconfig /all - skierowałem do root posta. Co należy rozumieć: tam jest cały ipconfig /all. Co łatwo poznac po konstrukcji/kolejnosci wierszy ( tak btw.)
2.
sufiksowy wiersz NAT.******* - uzyskano natywnie, jakbógprzykazał, skrotowo: „od providera”, zwykle złożenie połaczenia wifi, zero moich kombinowań.

imo:
ping i nslookup róźnią sie co do szczegółów w przebiegach, to jest dobrze opisane i zdokumentowane, i stąd powinno sie usiłowac wywnioskowac gdzie jest kiks w ping, skoro w nslookup jest ok. To jest ten „królewski” trop → co na poziomie wedrowki bitów pingowych jest skopane, o co zahaczają teoretycznie, a o co w praktyce nie sa w stanie zahaczyć ani przy karcie sieciowej, ani przy ethernet. . Ale myslenie/dedukowanie jest niestety trudne i teraz widzę, że w sieci sa rozliczne dowody na to…
A czy mam chinska wersje okien…; sorry, ale awaria jest bardziej subtelnym i ciekawszym problemem. Usiłuję skupic sie na meritum i do tego zainspirować.

To idż tym tropem. Z tego co przeczytałem to nawet pojęcia nie miałes że cos takiego istnieje.
Przyjemnego pisania bajek.
Bawi cie to?

z bogactwa konkretnych/znaczacych faktów związanych z awaria obstawiam na 100% system. Nazwij mnie kamikadzeidiotą :slight_smile:
2.
od poczatku wydaje mi się, „jestem pewien”, ze to podstawa sprawy, ale… no właśnie, jakos tworczych wnioskow nie mam. Co jeszcze ważne: odczuwam brak wiedzy pewnej w sprawie wireshark, moze by to cos podpowiedziało, ale niestety nie mam teraz czasu na pilne jej zdobycie,a przecież nikt nie poprowadzi za rączkę.