Nie mogę założyć nowego tematu w "Sprawdzonych poradach"

Jak w tytule.
Kursor myszki nad przyciskiem “Nowy temat” w “Sprawdzone porady” zmienia się w znak zakazu.

Tam nie można już nawet dodawać nowych postów w istniejących tematach. Było to 4 maja, trochę poruszony problem, ale nico dobrego się nie stało.

Nowy, cudowny skrypt forum nie pozwala na to. Nic z tym nie zrobisz.

Napisz swojego posta gdzie indziej, poproś Moda przez PW/flagę o przeniesienie do SP…
Rzuć kilka niecenzuralnych słów pod adresem tej protezy forum (w myślach) :smiley:

3 polubienia

też mnie mogę napisać postu w sprawdzanych poradach, ktoś to naprawi??

przecież odpowiedź na to jest wyżej:

Moim zdaniem do takich działów powinni mieć dostęp tylko ludzie z rangą/grupą/flagą “ekspert” i moderatorzy, bo inaczej zrobi się z tego wysypisko.

1 polubienie

Brak litości i normalna dyskryminacja. Porady - to dobro narodu dobreprogramy. Dostęp powinien mieć każdy i każdy powinien móc pisać porady i korzystać z porad.
Nie ma powodów do niepokoju, bo po pierwsze, zawsze można wyrzucić szkodliwą/durną poradę (modzi), po drugie - można oflagować (użytkownicy).

Trzeba ułatwić, a nie utrudniać pisanie poradników.

2 polubienia

Uważasz, że moderatorzy powinni znać się na każdym temacie, aby móc to rzetelnie ocenić? Jeśli tam będzie mógł pisać każdy każdą durnotę, to może być szkodliwe dla szukających informacji.

ps.
Można by zrobić jakąś poczekalnie, ale komu się to będzie chciało nadzorować to nie wiem :wink:

Nie zgodzę się. Nie każdy kto ma wysoką rangę może tobie pomóc, a zdobywanie rangi jest czasochłonne
Jest ogromna ilość rożnego rodzaju aplikacji mniej lub bardziej znanych, wiec każdy powinien mieć możliwość pomocy drugiemu. Sam nieraz kontaktowałem się z pomocą techniczna rożnych programów i nie uzyskałem od nich pomocy… aż w końcu sam doszedłem co jest przyczyna. Dodatkowo każdy nowy post w dziale “Sprawdzone porady” musi być zaakceptowany przez moderatora.

Jaki jest stosunek procentowy tych, którzy coś wiedzą do tych, którym się wydaje że coś wiedzą? Bo moim zdaniem popartym jedynie obserwacją, a nie dogłębną analizą, taki stosunek jest bardzo niekorzystny do otwierania działu na wszystkich :wink:

1 polubienie

Nie wiem jak to było kiedyś, czy każdy mógł w tym dziale pisać, ale jeżeli tak, to z tego co na szybko przejrzałem, to porady tam umieszczone są z sensem, więc jakoś to działało.

Tak, ten dział trzyma jakiś poziom i fajnie żeby tak zostało, ale nie pamiętam jak to było wcześniej.
Widzę tutaj jednak kogoś, kto pewnie będzie pamiętał. @Semtex :wink:

Kiedyś była wymagana akceptacja Moda w tym dziale, post oczekiwał i tyle, dlatego tam nie było śmietnika. Obecnie sami widzimy jak to jest z tym skryptem, nie ma takiej opcji, chyba że coś się zmieniło @tomekb ?

Tak? A jaki to poziom?
Biorąc pod uwagę zawartość tego działu, równie dobrze można tam przypiąć każdy rozwiązany temat. Rozpiętość jest ogromna. Od subiektywnych opinii na temat wtyczek do Firefoxa, przez tapety, po niedziałające porady dotyczące przyśpieszania systemów.

Dlatego ewentualnym rozwiązaniem mogłaby być poczekalnia.

Ktoś ma możliwość pisania tam postów?
Bo jeśli nie to nie ma co się zastanawiać kto ma dostęp i na jakich zasadach :sunglasses:

Ja mogłem: https://forum.dobreprogramy.pl/t/test-spr-pord/550237/1
Ale dlaczego to nie wiem :smiley:
Pewnie chodzi o poziom zaufania, albo dozwolone to jest globalnie, choć bardziej obstawiam pierwszą opcję.

Podejrzewam, że raczej chodzi o przynależność do odpowiedniej grupy, tyle że nie wiem, czy “eksperci” czy “ex-moderatorzy”.