Nie można odtworzyć pliku audio

Witam.Proszę o pomoc. W żaden sposób nie mogę odtworzyć plików audio na Win 11.Na innym laptopie bez problemu.A na ASUS nie można ,próbowałem kilka programów i nic.Co mam zrobić.Pozdrawiam.

Witam. Podaj więcej szczegółów.

Sprawdź w VLC portable:

Jak ruszy to masz awaryjnie do słuchania muzyki, aż ktoś pomoże ci ogarnąć np. usunięcie paczki K-Lite.

Opiszę dokładniej. Synowa pracuje z młodzieżą niepełnosprawna i przyniosła mi do zgrania na pena płyty z plikami audio które używa do nauki tych dzieci. U mnie wszystko na laptopie z Win 10 chodzi i otwiera sie bez problemu. Są to pliki audio CDA ale przekonwertowałem je również do mp3 i niestety nie otwierają się. Również moje audio z plikami mp3 nie otwiera się na jej laptopie ASUS z win 11.Naprawdę próbowałem wszystkie możliwe odtwarzacze i na każdym jest tak samo.Zainstalowałem najnowsze sterowniki i nic. Może zainstalować K-Lie bo nie wiem czy jest.Mam troche doświadczenia z laptopami ale takiej sytuacji nie zaznałem a mam juz ponad 70.Pozdrawiam.

Czy w ogóle w laptopie jest dżwięk ?.Czy w menadzerze urządzeń jest działająca karta dżwiękowa,nie ma wykrzykników,że nie może załadować sterownika,itp.Model programowego laptopa.

Czy m to zrobiłeś? Ściągnij https://www.dobreprogramy.pl/cdex,program,windows,6628698081859201
i przekonfertuj jeszcze raz.

Dźwięk jest ale jak napisałem nie działają nawet pliki MP3.

No właśnie masz wyżej program do mp3.

Przecież napisałem że nie można nawet odtworzyć oryginalnych MP3.

Przed chwilą spróbowałem odtworzyć plik MP3 na YouTube i wszystko odtwarza.W panelu sterowania wszystko jest okey.Laptop to Asus E410M .

To jest trojan.

Nie, tylko instalator natrętnie wciska śmieci (adware):

  • Podczas instalacji kreator proponuje użytkownikowi instalację dodatkowych komponentów. Ich instalacja nie jest wymagana do działania programu i nie zalecamy ich instalacji.

Pewien projekt udostępnia wersję do nagrania na DVD lub pendrive (ruszy też z dysku laptopa/PC):

Jednak też jestem zdania, że nie pomoże to.

Pliki MP3 można przeciągnąć/upuścić na kartę w Chrome/Firefox by sprawdzić czy natywne MP3 poleci - taki bieda odtwarzacz audio dla ubogich.
Filmik z YT nie jest stricte empetrójką (jak jest obraz to pewnie leci MP4, WEBM lub inny format wideo; osobne audio może być dla filmów powyżej Full HD ale one może być w innym korzystniejszym formacie niż MP3).

Tak w ogóle to odtwarzacz domyślny Windows 11 Media Player na tym lapku odtwarza w ogóle jakieś pliki dźwiękowe?
MP3 jak piszesz nie odtwarza, a inne WAV, FLAC, WMA?
Poza tym, może na tym lapku jest zainstalowany Windows 11 w wersji N?
Czyli nie ma zainstalowanego domyślnego odtwarzacza Media Player.
Najlepiej sprawdzić dlaczego nie odtwarza MP3 właśnie odtwarzacz domyślny - jaki daje komunikat przy próbie odtworzenia MP3.
Jeśli jest to Windows 11 w wersji N to trzeba zainstalować pakiet MediaFeature Pack
https://support.microsoft.com/pl-pl/windows/pakiet-media-feature-pack-dla-windows-10-11-n-wrzesie%C5%84-2022-r-78cfeea5-c7d9-4aa8-b38f-ee4df1392009
Jeśli jednak jest to normalny Windows 11 to co się dzieje przy próbie odtworzenia MP3 za pomocą odtwarzacza domyślnego Media Player?
Jaki jest komunikat?
Poza tym po instalacji jakiegoś programu do odtwarzania, które już instalowałeś to na pewno pliki MP3 były otwierane w takim zainstalowanym odtwarzaczu?
Były powiązane z automatu przez program, czy tam ręcznie otwierałeś i jakie były komunikaty, podczas próby odtworzenia MP3.
Jakieś przecież musiały być.
Jeśli po kliknięciu na plik, lub z menu przy próbie ręcznie odtworzenia w danym programie nic w ogóle się nie dzieje, nie ma żadnego komunikatu i nie otwiera się żaden odtwarzacz, to jest jakiś błąd w samym systemie i trzeba po prostu dojść jaki.
Nie instaluj żadnych zewnętrznych paczek kodeków, ponieważ wszystkie potrzebne zawiera sam system i go nie zaśmiecaj niepotrzebnie, bo zrobisz tylko większy bałagan.

No i aprawa chyba się wyjaśniła.Podłączyłem do synowej laptopa zewnętrzny napęd CD/ u niej nie ma na stałe/ i pLyty są odczytywane bez problemu. Z tego wynika ,że są chyba zakodowane i i po ich skopiowaniu nie można odtworzyć.Czy można to odkodować? Dziękuję za instrukcje a jak by ktoś chciał mi dalej pomóc aby mozna było te audio odtwarzać np. z pendrive to serdecznie również z góry dziękuję.Pozdrawiam!

Możesz sprawdzić czy kopię płyt utworzy Alkohol:

https://www.alcohol-soft.com/designzoo/downloada120fe.html

Niby była też wersja 52%.

Być może „@seba228822” (albo i nie jak serio skasował konto) kolejny raz podlinkuje lub opisze instalacje jednego z dwóch bez adware jakie siedzi w instalatorach, tu masz jakiś starszy tutorial: Instalacja Alcohol 52%/120% bez niespodzianek

Nie bardzo rozumiem, bo przecież napisałeś, że:

No to coś pokręciłeś, bo wychodziłoby na to, że te pliki możesz otworzyć u siebie.

Więc podłączając zewnętrzny napęd i to, że te nagrania w formacie cda jakie są na płycie są odtwarzane, ale przecież nie jako mp3 - to nic nie tłumaczy.
Nie są na pewno kodowane.
Może zgraj te z płyty na pendriva w innym formacie, takim jakie w ogóle odtwarza ten laptop, bo nie napisałeś, czy w ogóle na tym laptopie jakiekolwiek pliki audio są odtwarzane, poza plikami jak piszesz bezpośrednio odtwarzanymi z płyty w formacie cda.
W takim formacie niestety nie zapiszesz ich na pendrivie.
Można na przykład w flac, wav, czy tam innym jaki w ogóle jest czytany przez ten laptop, bo napisałeś, że w ogóle nie czyta żadnych mp3, nawet nie tych zapisanych przez ciebie z płyty.
Wychodziłoby chyba jednak, że je źle po prostu skonwertowałeś, jeśli nie są odtwarzane również u ciebie, bo piszesz, że są zakodowane wobec czego u ciebie chyba też nie sa odtwarzane, a jeśli są to proste, że nie są zakodowane.

Ustaw może na próbę by MP3 otwierał się w Chrome lub Firefox w laptopie terapeutki.


Tak jest przy próbie odtwarzania.

A więc również na twoim lapku z Windows 10 te pliki nie działają jak wynika ze screenu, więc to w plikach jest błąd ( a więc możliwe, że faktycznie są zabezpieczone).
Więc taką dają radę na ten kod, aby przy zgrywaniu plików z płyty (a więc robisz to zapewne na swoim pod Windows 10 za pomocą Windows Media Playera) odznaczyć tę funkcję.
Więc jeśli widzisz tę funkcje podczas zgrywania z płyty to ją odhacz i sprawdź wówczas czy pliki mp3 zgrane z płyty już się odtwarzają.

Dobrze byłoby jakbyś dał właściwości takiego nie działającego pliku na screnie.
A tak właściwie to piszesz nie składnie, bo niby twoje pliki mp3 nie odtwarzają się na lapku synowej, to znowu pliki zgrane z płyty nie odtwarzają sie tak u niej jak i u ciebie.
Czyli w ogóle te zgrane pliki mp3 jak wychodzi nie są odtwarzane nigdzie, także u ciebie, natomiast z tego co piszesz inne pliki mp3, które odtwarzają się normalnie u ciebie nie odtwarzają się u niej…wszystko plączesz - więc trudno tak na prawdę stwierdzić gdzie problem.
Więc u niej w ogóle działają jakieś pliki mp3 i tylko te zgrane z płyty nie działają, czy w ogóle żadne pliki mp3 u niej nie działają?
Bo co innego przecież gdy złe plik imp3 zgrane z płyty tylko nie działają a jak widać ze screenu u ciebie też - a co innego jeśli u niej żadne mp3 nie działają.

Piszesz:

Później wstawiasz obrazek

z którego wynika że utwór z płyty się jednak nie odtwarza. To w końcu płyty się odtwarzają czy nie?

I jeszcze jedno. Czy nie próbujesz czasem odtworzyć skopiowanego wcześniej na dysk/pendrajw pliku z rozszerzeniem .cda (z twojego obrazka właśnie to wynika)? To nie ma prawa działać bo ten plik nie zawiera danych dźwiękowych tylko jest informacją dla odtwarzacza gdzie fizycznie znajdują się dane audio na płycie (każdy taki plik ma tylko 44 bajty, można go otworzyć w Notatniku i zobaczyć co się w nim znajduje).

Jeśli chcesz skopiować („odkodować” jak to określasz) utwory/pliki dźwiękowe z płyty kompaktowej to wystarczy że użyjesz systemowego Windows Media Player i jego funkcji do zgrywania płyt audio.

Ta opcja miała zastosowanie tylko dla plików zgrywanych do formatu .wma. Format mp3 nie posiada tego typu zabezpieczenia. A „miała” bo jest już od dawna niedostępna w Windows Media Player - została usunięta wraz z którąś aktualizacją.