Nie można uruchomić laptopa

Bardzo „smieszne”.

I to wystarcza.

A czym jest uruchomienie Recovery.
Laptop jest na gwarancji. Wiesz tylko co się dzieje. Przyczyny nie znasz. Wiesz tylko po błędzie który teraz podał ze podstawowe krytyczne procesy systemowe sa uszkodzone ale nie da sie ich naprawić bo nie ma dostępu do systemu. Pętla.

I naprawdę wierzysz, że w serwisie pracują debile, które nie zobaczę, że ktoś instalował (i przerwał) wgrywanie Windowsa 11 → skopał pliki? To jest klasyczne „niewłaściwe użytkowanie” i raczej żaden serwis nie będzie za darmo tego robił.

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

Jak wymienić dysk w laptopie? - YouTube

Średni czas wyjęcia dysku z danymi to 10 minut*, ale otwarcie obudowy może skutkować utratą gwarancji. Przy czym samodzielnie wyjmując dysk, rozwiązujesz też sam problem z zapętleniem, ale chcąc odzyskać dane, powinieneś kupić inny i nie nadpisywać starego. Inaczej dane przepadną.

Po rozwiązaniu problemu z laptopem, polecam skontaktować się i omówić Twoje reakcje, bo dla mnie daleko im do „szeroko pojetych normalnych zachowań”.

Sensly – bezpłatna pomoc psychologiczna dla każdego

  • Opcja dla paranoika: to pójście do serwisu z nowym dyskiem i stanie nad technikiem w czasie pracy, jak dysk wyjmie to zabrać do kieszeni stary.

Czyli jeszcze mam kupowac nowy dysk.Coraz lepiej.Pomijam,ze nie mam pojecia,co to znaczy „nie nadpisywac starego”.W sensie,jak to zrobic,zeby niczego nie popsuc.
Co do reakcji,to sa calkowicie normalne w przypadku kogos,kto kupil sobie nowego laptopa (wczesniej wydajac niemale pieniadze na roznych Zenkow,ktorzy ostatecznie i tak nie naprawili starego sprzetu) i po pol roku udanego korzystania,nagle de facto stracil go tylko z powodu,ze j…ny Windows nie dawal spokoju z jakas aktualizacja,po ktorej laptop nie dziala.Oczywiscie kazdy w takiej sytuacji bylby calkowicie spokojny.
Tym bardziej,ze sam nie potrafie tego naprawic nawet z poradami z internetu,a gwarancji ze jakis Zenek to naprawi,tez nie mam zadnej (tak jak kilku nie naprawilo mi starego laptopa).
Czyli pieniadze w bloto i zostalem bez laptopa.
No ale jak marcin20000 twierdzi,ze mam problem z reakcjami,to tak musi byc :joy:

Paranoika?Jak mam zdjecia i pliki na pulpicie,to nawet nie trzeba ich szukac.
Ty masz wszystko na dysku do ogladania dla postronnych osob,nie-paranoiku?

@sidkwa
Selfie?

Obejrzalem ten filmik,no i w czym on mi ma pomoc?
Jak odkrecic srubki?
Przeciez pozniej trzeba to wszystko od nowa wgrac/skonfigurowac czy cos w tym rodzaju i w tym jest problem,a nie w otwarciu obudowy.

… no właśnie paranoiku. :wink:

W serwisie raczej nikt nie będzie szukał Ci zdjęć dziewczyny w toples, w folderze „zdjęcia z wakacji”. Jest coś takiego jak etyka zawodowa i nie kopie się w plikach Klienta. Jeżeli nie masz tam wzorów patentowych lub portfeli krypto, to nikt Ci nie zrobi krzywdy. Tym bardziej, że przy aktualizacji/nadpisywaniu dysku ssd/m2 dane pewnie przepadły w większości.

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

Chyba napisalem wyraznie,ze zdjecia (niektore) mialem na pulpicie,a nie w jakichs folderach.W temacie tej ‘‘etyki’’ też już pisalem wczesniej,jak Zenek dokopal sie do moich sciagnietych plyt,ktore na pulpicie ani ‘‘na widoku’’ nie byly.Takze przekonalem sie na wlasnej skorze,jak to wyglada w praktyce.
Jesli dane przepadly,to po co w takim razie piszesz o tym,zeby nie nadpisywac starego dysku?

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

Otwórz te linki i przeczytaj a szczególnie ten dotyczący klawisza F9.
Ten klawisz jest odpowiedzialny za uruchomienie procedury Recovery.
Procedura polega na tym ze z ukrytej partycji Recovery fabryczny obraz systemu Win 10 zostanie skopiowany na partycję z nie działającym Win 10.
https://www.ubackup.com/okr/asus-recovery-key-1234.html
https://www.ubackup.com/okr/asus-system-recovery-partition-1234.html

To wprawdzie po angielsku ale jak nie znasz to sa translatory.
Jak klikanie na F9 nie zadziała to do reklamacji. Reklamujesz nie działającą procedurę Recovery. Ma działać.
O ile nie skasowałeś partycji.

Ale jesli zadziała to w zależności jaką opcje wybierzesz to sformatuje ci patrycję systemową, cały dysk lub cały i podzieli na dwie partycje. Oczywiście za kazdym razem wstawi tam fabryczny system.
Co masz na partycji tracisz. Dane, aplikacje.
P.S. Jeśli wybrniesz z tego to zainstaluj sobie wtedy np. macrium reflect i gdy system będzie sprawny wraz z aplikacjami to zapiszesz obraz partycji na zewnętrznym dysku i stworzysz sobie botowalny pen ratunkowy.
Jak coś siądzie to podłączasz zewnętrzny dysk, bootujesz z pena i przywracasz obraz partycji ze wszystkim co na nim w momencie tworzenia jej obrazu.
Tworzenie obrazu zajmuje 6-8 min. Przywrócenie również.

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

Probowalem juz wszystkie przyciski,takze F9.
Zaden nie dziala.Tylko Enter (restertuje).
Partycji chyba nie skasowalem,chyba ze podczas tej nieudanej instalacji,bo odkad laptop nie dziala,nic nie moge zrobic.

Napisz dokładnie co sie dzieje na ekranie gdy włączysz laptop.