Nie zadużo tych ograniczeń

Po co takie ograniczenia??

Czemu nie można zmieniać adresu e-mail służącego do logowania na forum i dobre programy? 99% portali to umożliwia, a wy w tym zacnym inaczej 1%??

Pewnie przed spamem, jak bot nie wybytuje do rangi „2” to najwyżej utworzy mniej tematów.

A blokadę zmian e-mail może uzasadni docent jak informacja o RODO by @aesereht jest błędna - pewnie od strony silnika łatwiej utrudnić rejestracje trollom (muszą kombinować z aliasami).

Równie dobrze można założyć, ze każdy rejestrujący się to troll i bot.

Jakoś ten wątek jest taki bez początku, jakby był wydzielony? O co chodzi tutaj z RODO?

Odnośnie zmiany emaila rozporządzenie określa, że masz prawo do sprostowania danych osobowych, wiec zmiany emaila (jest to jedno z podstawowych praw).

Artykuł 16
Osoba, której dane dotyczą, ma prawo żądania od administratora niezwłocznego sprostowania dotyczących jej danych osobowych, które są nieprawidłowe. Z uwzględnieniem celów przetwarzania, osoba, której dane dotyczą, ma prawo żądania uzupełnienia niekompletnych danych osobowych, w tym poprzez przedstawienie dodatkowego oświadczenia.

https://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/HTML/?uri=CELEX:32016R0679&from=PL#d1e2601-1-1

Sposób jednak jak jest to realizowane zostaje po stronie portalu.
Tzn nawet jeżeli się nie da zmienić przez portal bo widzę informacje w ustawieniach konta

Adres e-mail można zaktualizować od dostawcy uwierzytelniania. adres można zmienić w profilu użytkownika na serwisie

Co po przejściu widać, że nie jest pradwą… powinieneś mieć możliwość po przez kontakt z administratorem.

Kiedyś taka zmiana była możliwa pod adresem Zmiana adresu e-mail - dobreprogramy ale to już nie działa :smiley:

… ale nie każdy email to dane osobowe. :wink:
Janusz,kowalski@gmail.com, jest nimi, ale sexy.smerfetka69@gmail.com już nie. :wink:

Bo robi nam się powoli"1984". Za kilka lat nie będziesz mógł już nic.
To się nazywa gotowanie żaby.
Powoli ograniczenie, odciski palców, papierki, potwierdzenia, szczepionki, internet, śledzenie, kamery. itp
A tłuszcza się godzi, tylko, że powoli.
Jak ktoś się nie zgadza, to od razu foliarz. tak to działa.

to są uroki win 10

To nie jest wina win10 . Ludzie sami wywalają bebechy na FB, TWitter i podobnych gównach.
Win używam rzadko, ale dobrze poustawiany nie śledzi. Traktuje nas jako beta-testerów do systemu.

Bo zrobiłeś sobie (z darasem), z tematu na publicznym forum, jakiś prywatny czat, gdzie zaczęliście się obrażać, wrzucać co minutę posty, w których pisaliście o „pluciu jadem” i „byciu z dupy”.

Nie wiem, nie do mnie to pytanie, nie wnikam również jaki masz w tym cel, ale naprawdę nie wiem, po co zmieniasz sobie konto już chyba z dwudziesty raz. Tylko w jeden miesiąc potrafisz kilka razy skasować stare konto i zakładać nowe.

Masz prawo żądać. I nikt ci go nie zabiera. Żądaj.
Przy okazji znajdż przepis (mnie się nie chce szukać) dotyczący tego że:
Administrator ma obowiązek spełnić to żądanie.
Bełkot art. 12 ust. 1 i 2 mówi tylko o ułatwieniu oraz wymaganiu spełnienia dotyczącego wyłącznie art. 11 ust 2.
Jedynie art. 17 ust.1 nakłada na Administratora konkretny obowiązek spełnienia żądania a dotyczy ono „prawa do bycia zapomnianym”.

No i Garoz znów sam usunął sobie konto. To ostatnie przetrwało 1 dzien.
Niektórzy to mają… zajęcie.

To nie jest normalny człowiek. Zresztą widać po jego postach, to jak reaguje gdy ktoś napisze niepozytywnie wypowiadając się o sprzęcie jaki posiada. Widać jak na dłoni, że ma problemy emocjonalne.

Mimo wszystko, moim zdaniem, powinna być możliwość zmiany maila. Zwyczajnie dla wygody, a nie przez jakieś paragrafy :rofl:

Być może, ale tego nie wiem(y). Wiesz, ludzie z problemami są częścią naszego społeczeństwa i to wcale nie taką małą, jakby się może wydawało. Mają prawo pisać i tu, czasem (a nawet częściej) są przewrażliwieni na swoim punkcie, odbierają wiele rzeczy emocjonalnie i osobiście.

Zawsze mam radę dla takich osób, aby przestały tak emocjonalnie podchodzić do świata. Czy ona skutkuje? Czasem, na pewno nie zawsze.

Carl Sagan, amerykański astronom (polskiego pochodzenia) i popularyzator nauki, poprosił w 1990 roku NASA, aby sonda Voyager 1, która zakończyła już swoją główną misję i opuszczała Układ Słoneczny, wykonała ostatnie zdjęcie Ziemi na tle przestrzeni kosmicznej.
NASA zgodziła się i tak oto powstało takie zdjęcie:

Carl Sagan tak potem napisał:

Spójrz ponownie na tę kropkę. To Nasz dom. To my. Na niej wszyscy, których kochasz, których znasz. O których kiedykolwiek słyszałeś.
Każdy człowiek, który kiedykolwiek istniał, przeżył tam swoje życie.
To suma Naszych radości i smutków. To tysiące pewnych swego religii, ideologii i doktryn ekonomicznych. To każdy myśliwy i zbieracz. Każdy bohater i tchórz. Każdy twórca i niszczyciel cywilizacji. Każdy król i chłop. Każda zakochana para. Każda matka, ojciec i każde pełne nadziei dziecko. Każdy wynalazca i odkrywca. Każdy moralista. Każdy skorumpowany polityk. Każdy wielki przywódca i wielka gwiazda. Każdy święty i każdy grzesznik w historii Naszego gatunku, żył tam.
Na drobinie kurzu zawieszonej w promieniach Słońca. Pomyśl o rzekach krwi przelewanych przez tych wszystkich imperatorów, którzy w chwale i zwycięstwie mogli stać się chwilowymi władcami fragmentu tej kropki. Naszym pozom. Naszemu urojonemu poczuciu własnej ważności, naszej iluzji posiadania jakiejś uprzywilejowanej pozycji we wszechświecie, rzuca wyzwanie ta oto kropka bladego światła.

Warto czasem zastanowić się nad sobą i całym światem, nad wszystkimi naszymi i naszych przodków problemami, bo ten cały świat, to tylko taka maleńka kropka…

3 polubienia

W ogóle cała książka jest świetna

1 polubienie