Nielegalne sciąganie plików z sieci - dyskusja

Pytanie: czy zripowany film udostępniony w p2p jest piracki??

Oczywiście, jeśli autor nie ma prawa do rozporządzania nim (czyli nie ma do niego praw autorskich), to bez zgody właściwego autora (lub wytwórni filmowej) nie wolno mu go rozpowszechniać.

Ale zarabiają miliony na płytach itp …

A ja zmieniłbym ‘…to wszyscy by…’ na ‘…byśmy wszyscy…’

Zależy jaki film :wink: Jak już leciał w TV to tak samo jakbyś go sam sobie nagrał i oglądał. To juz nie jest nielegalne! Chyba ze bedziesz go innym udostępniał… Ty ściagasz na własny użytek. Tak samo z serialami :wink:

Sciąganie z p2p oraz innych zródeł bez zgody autora\licencji jest nielegalne! !!

hmmm ja mówie ża mam wszytko legalne?? wcale tak niemówie. tylko że ściąganie plików (programów gier itp. które są dostępne za pieniądze) jest nielegalne

Przeczytaj sobie to, co napisałeś kilka razy, zastanów się nad tym i zdaj sobie w końcu sprawę z tego, że wychodzi na to samo :roll:

nierozumiem o co ci chodzi dopiero co zawitałeś na tym forum a już wprowadzasz nie słuszne zamieszanie

Nie ma się czym chwalić, ale w takim razie wytłumaczę ci to na przykładzie - jeśli wołam, że gwałt jest przestępstwem, jest zły itd. to automatycznie wiadomo, że się go nie dopuszczam. Ty piszczysz, że ściąganie plików jest nielegalne i jeśli chcemy z takowych korzystać trzeba za nie zapłacić, po czym przyznajesz, że sam nie masz wszystkiego legalnego. Schizofrenia? Hipokryzja?

BTW: “Nie rozumiem” pisze się oddzielnie.

Bozia oczka dała? To zrób z nich użytek i spójrz na moją datę dołączenia a potem na swoją. Ja tu jestem od maja i jestem nowy, natomiast ty jesteś niecałe 3 miesiące dłużej i jesteś starym wyjadaczem :x A postów mam mało, bo większość napisałem w Off-topicu, wystarczy kliknąć w mój profil, aby to sprawdzić. No, ale jeszcze trzeba na to wpaść :lol:

hmm jesteś starym wyjadaczem?? :x niebęde tego komentował wiesz konto to i ja moge założyć i go w ogóle nieużywac. Ale niebęde taki i niebęde sie z tobą kłócił. Pozatym to że ja mam nie wszystko legalne to miało być tak jako metafora dla przykładu

Polecam wrócić się do podstawówki (o ile ją skończyłeś) i skupić się na ortografii i czytaniu ze zrozumieniem :lol:

EOT, pa pa.

Również pozdrawiam :slight_smile: przykro mi ale niebęde wypowiadał sie co o tobie myśle :slight_smile: I dla twojej świdomości skończyłem podstawówke z bardzo dobrym wynikiem :slight_smile: Pozdrawiam

dean999 Nie wiem czy to widać, ale na forum używamy polskiej pisowni.

Proszę więc edytować własne posty przy użyciu przycisku icon_edit.gif

kiedyś przeczytałem gdzieś ,że w\g badań większość “piratów” to dzieciaki które i tak by nie było stać na zakupienie płyty z muzyka np…

więc to żadna strata dla wytwórni…

A ja podziwiam jedną giełde w Krakowie tam podajże co sobota jest giełda gdzie można kupić wszystko poczawszy od antyków skończywszy na grach, programach komputerowych, filmów itp… to jest spooora giełda a ochroniaze sami tam się zaopatrują gość ma normalnie stoisko z filmami, grami itp. i przechdzac koło niego on zuca text: ,programy, gry, filmy… wszystko po 10zł’’ gdy poidszedłem do niego zapytałem się o program który troszke kosztuje on dał mi segregatora wypełniony listami z programami jakie posiada, znajomy zdecydował sie na zakup tego programu sprzedający: ,prosze poczekać 5minut…’’ poszedł gdzies po płytke i gotowe i oni są tam co tydzien i do tej pory nikt ich nie zwiną dziwne…

nikt nie doniósł - proste

Cóż, teraz płyty z zagraniczną muzyką nie maja ceny ok 60-80zł, tylko można je kupić za ok.35zł :roll: . W Empiku oczywiście, tak więc można mieć legalną muzę i nie płacic kokosów (dodam również, że nie wszystkie zagraniczne płyty mają nizszą cenę :frowning:

No ale jesli podoba nam się np. 3 kawałki zjednej i 5 kawałkow z drugiej plyty to mam bulic 70 zl za 8 kawalkow ?

jak można mówić,że coś jest nielegalne -skoro jest ogólnie dostępne

to tak jakby w zasięgu dłoni spragnionego postawić szklankę wody i

uparcie powtarzać -nie pij, nie twoje…

… :o