Nieudane podkręcanie

Witam nie dawno podkręciłem procesor ale gry zaczęły mieć spadki fps przywróciłem bios do ustawień fabrycznych ale procesor dalej pokazuje mi 4600mhz w programie zamiast 3600 a gry dalej maja problem z utrzymaniem stabilnych fps

Drogi użytkowniku,
z przykrością informuję, ze istnieje możliwość popsucia nieznanego z nazwy procesora, w nieznanym z nazwy zestawie i podkręcanego w niewymieniony sposób, który dodatkowo osiąga nieznana temperaturę. :wink:

W celu uzyskania precyzyjnej informacji zadzwoń do wróżbity Macieja lub podaj detale.
Jeżeli podkręcałeś PROGRAMEM, nie BIOS, to możesz BIOS i 500razy resetować.

1 polubienie

Za dużo wymagasz. Masz pomóc, a nie mędrkować.

I7-9700K
Gigabyte rtx 2070
Gigabyte z390 x
G.skill 3000mhz
Focus 750fx

Temperatury? Jakie Gry? Jakie spadki? Jakie obciążenie?

przed przywróceniem biosu to do 60 po 40-50 glownie testowalem w gta v spadki z 75 co jakis czas spada do 55-70fps w nie ktorzych lokalizacjach spada nawet do 30-40

No i jakie ustawienia, Ile ram i czy mógłbys sprawdzić obcążenie w czasie takich lagów?
Obciąćenie w czasie spadku sparwdzisz nawet otwartym menadżerem WIndowsa. Może, po ludzku, dajesz za wysokie detale…

… albo proc się grzeje.

Tak wiele pytań, tak mało odpowiedzi.

16gb ramu co do opciazen procesor w pewnych momentach miał po 100% przy samym włączaniu a czasami 50% i spadał już z fps co do za wysokich detali gra trzymała się stabilnie przed podkręcaniem

procesor sie trzyma 30-50 stopni

To jeszcze napisz jak podkręcałeś. O to też @anon7248146 pytał.

Przez bios

Zrób reset CMOS. W internecie znajdziesz o co chodzi.

Już zrobilem

Odpal na 15 minut OOCT i wklej nam wyniki. :wink:
https://www.ocbase.com/
Znaczy najważniejsze wykresy, zobaczymy jak radzi sobie pod obciążeiem.

Mozesz też dać https://www.cpuid.com/softwares/hwmonitor.html, to sprawdzimy temperaturę mostków itp, zasilania gdzie tam jeszcze czujniki.

I7-9xxx chyba nie skalpuje się do podkręcania, czy jednak robiłeś coś z tym?

Nie był skalpowany

A ooct był :slight_smile: ?

zdjecie podczas cs go po 20min temperatura wzrosla a fps z 250-300 zaczely spadac do 150 w niektorych momentach

Jak masz otwarty, jak wygląda zakładka zegary przy spadkach?
70 stopni niecałe jest OK…