Nowa płyta główna, procesor i karta graficzna pod wydajność i gry na max ustawieniach i wydajne surfowanie po internecie

Dzień Dobry… Planuję w swoim Blaszaku wymianę kupno nowych części Płyty głównej Karty Graficznej i procesora aby pozwoliło mi to na możliwości Dało Opcję Dawania w Grach Wszystkich ustawień na Maksimum i wyciąganie z gier i grafiki wszystko na 100%… więc zastanawiam się nad Procesorem czy ma Być z zintegrowanym układem graficznym czy ma nie mieć Tego układu i czy to coś zmienia znaczy się czy jest lepiej jak ma integrę czy jest jej pozbawiony procesor który Kupuję to ten i czy on wystarczy czy zasilacz który mam 600W Certyfikat Bronze Plus Wytrzyma To i pytanie mam czy Karta Graficzna która jest dosyć Stara aktualna Karta GTX 1060 i ona może Będzie Bottleneckiem czy może dołożyć kasy i dodać sobie Jakiegoś RTX 2060 albo RTX3060 jak cena będzie rozsądna ? tylko czy wtedy zasilacza nowego będę musiał kupować żeby uciągnął Kartę Graficzną Pobór Mocy. Wacham się Pomiędzy Kartą RTX 3060/2060 Pokażę wam je obie a wy musicie powiedzieć którą z nich lepiej opłaca się kupić do tego zestawu i nie będzie problemu z zasileniem ich zasilaczem ???

Usiądź jeszcze raz nad tym postem, przeczytaj, nie tylko od strony stylistycznej, ale i merytorycznej.

W szczególności przemyśl sens kupna procesora z K, do średniej płyty, gdzie niezbyt podkręcisz, a dodatkowo sens „procka z górnej półki” do średnich kart graficznych. Chyba jesteś świadomy, że karty z serii 60, jeszcze bez TI/Super, to nie:

Prawda? :slight_smile:

Jesteś na forum dostatecznie długo, wierzę też, że jesteś dość kumaty, by to lepiej dobrać.

Nie zależy Mi Na Podkręcaniu Nie potrzebuję OC… bo nie bawię się w To bo takich rzeczy lepiej nie ruszać Marcin a drugi Problem Mam Ograniczony Budżet Nie mam 100k :frowning: więc zdecydowałem się na takie coś co jest w moim zasięgu :(( co ty byś zmienił Płyta Główna Procesor tani koniecznie 8 Wątków 16 Rdzeni… do gier wymagających że sobie ustawię Graficznie wszystko na Maksimum i zero Lagów dropów FPS :slight_smile: i do wszystkiego innego.czyli Internet przeglądanie Neta płynne i karta musi być taka sama jak Procek :frowning: czyli Dobra

Napisz jaki masz budżet oraz co aktualnie posiadasz.

Aktualnie Posiadam GTX 1060 6GB Pamięci Ram G.Skill Ripjavs 16 GB jeden dysk Kingston-SSD na którym jest system Drugi Dysk Toshiba-HDD 1TB chyba gry i inne programy zasilacz 600W Procek i5-8400 Płyta Asrock z370 Pro4 Chłodzenie Spartan 3 LT
A kasy mam mało Coś Około 2tysiące chyba że jak uzbiera mi się więcej to dobiję do 3Tysii ale chyba wciąż za mało :frowning: na cokolwiek rozsądnego

OK, a ile chcesz wydać? Bo „ograniczony budżet” = kompromisy. To primo, secundo, jaka rozdzielczość?
Do 2 lub 4K potrzebujesz jeszcze mocniejszej karty od procesora ( w porównaniu z FHD).
Jakie gry etc.

Rozdzielczość 1920x1080 Full HD mi wystarczy no chyba że chciałbym pójść w to 2K kasy mam coś 2 tysiące ale jak się uda to dozbieram 3… ale to chyba wciąż będzie za mało niewystarczająco xd na cokolwiek xd :smiley: dobrego Gry To GTA V Online Diablo III I wiele innych na płytkach takie jak Wiedzmin 3 np :slight_smile: sporo mam gier różnych takie Batmany Riseny i inne :stuck_out_tongue: więc wiesz :slight_smile:

Tak na szybko wydaje się najlepiej abyś dokupił rtx 2060 i tyle w tej kwocie lub czekał aż ceny kart spadną w dół.

Czyli tak, planujesz karty o wartości obecnej 150 % budżetu… :wink:

Ja bym poszedł w drugą stronę niż aesereht, teraz i5 10/11 generacji a za resztą polowałbym i zbierał na 2070 lub czekał na 3060/3050TI (jeżeli będą wersje min 6 GB Vram).

To Będę chciał 3060 W dobrej cenie bo chyba 2060 nie opłaca się teraz kupować Tylko aktualne ceny 3060 są za wysokie Marcin to teraz powiedz jaki Procesor i7 11Generacji z socketem 1200+nowa płyta główna pod ten socket czy z tym socketem który ma moja płyta aktualna 1151 czy może mój aktualny procek wystarczy i zmieniać nie trzeba ??? tak jak zasilacz :slight_smile: hmm…

Chyba żaden, zakładając, że nie kompilujesz programów lub nie stawiasz maszyn wirtualnych.

2060, jeszcze bez TI/Super, jest relatywnie słaba, a z i7 łącząc ją procesor może kopać bitcoiny dla rozrywki, taki nadmiar mocy mu dasz. Lepiej kup o połowy tańszy 6/12 z 11/12 generacji i dopłać do mocniejszej karty. To ona generuje obraz, nie nudzący się procesor.

Dobrze Marcin To jaką nazwę procesora mam wpisać żeby wyszukać w jakimś Sklepie Euro AGD Np i podaj mi jak możesz nazwę karty jaką mam szukać :slight_smile: a zasilacza nie trzeba zmieniać na coś mocniejszego takie 750 albo 800 :slight_smile: Podaj tylko mi linka do procesora i karty a ja zamówię :slight_smile:

Na szybko i5-10X00 lub i5-11X00 powinieneś z F dostać za jakieś 600 złotych, płyta ze średniej półki ze 400, 16GB RAM ze 350 (wybierz trochę szybszy, 3000+). Razem jakieś 1400 wydasz. Obudowa, zasilacz i dyski zostają. Obecny sprzęt sprzedasz lekko koło 2000-2500 (sprawdź ceny/ wyjdź od wyższej i obniżaj). Razem da Ci to koło 2600 na kartę, nawet przy obecnych cenach i rtx 3060 startujących w granicach 3000 masz na nią szanse, a jak nie to 2070 lub 2060 Super.

Efekt będzie mniej więcej taki, oceń i przemyśl temat, bo z i7 za 1500 sensownej karty nie kupisz dzisiaj.

a ten Ram Który Posiadam Akutalnie te G.skille 16GB 3200 nie wystarczą bo gdybym ich nie musiał zmieniać to mógłbym się skupić już na nowym procku płycie i karcie :slight_smile: i bym miał kolejny podzespół mniej :slight_smile: do kupienia :slight_smile:

Zostaje, jest OK.
Policz wszystko dokładnie, ale tak bym widział , ew. poczekaj na niższe ceny gpu… o ile będą.

Że sprzedasz nerkę za $$$. 1500+ 400 płyta. Za obecny dostaniesz ze 2000-2500 i gdzie brakujący 500-1000 do 3060?

Dla tego ja ja nie umiem szukać procesorów i nie potrafię znaleźć tego jednego dobrego który jest właściwy :smiley: :frowning: oglądam jakieś odjebane w kosmos i tyle :slight_smile:

Na początek podlisz realnie budżet, tj. ile dostaniesz za kartę, płytę i procek (czyli ceny transakcyjne, nie wiszące od roku). Potem pisz w kajeciku ile masz i co możesz kupić w różnych kombinacjach. :wink:

i sklepu gdzie to kupisz. Przyjrzyj się uważnie ofertom u konkurencji, ale obawiam się, że w Twoim przypadku, z budżetem na styk, nie stać Ciebie na 15-20% wyższe ceny. I procesor może być z F, jest tańszy, a grafikę kupisz osobną.

Przeczytaj jeszcze raz jaki procek pojawiał się w moich postach, jaki pojawił się we wklejonym video, a jaki Ty wybierasz. Mam wrażenie, że lepiej zostaw ten temat, aż minie Ci „długi Covid”, bo mieszasz modele dokumentnie. :wink: