Nowa płyta główna, procesor i karta graficzna pod wydajność i gry na max ustawieniach i wydajne surfowanie po internecie

Tak na szybko wydaje się najlepiej abyś dokupił rtx 2060 i tyle w tej kwocie lub czekał aż ceny kart spadną w dół.

Czyli tak, planujesz karty o wartości obecnej 150 % budżetu… :wink:

Ja bym poszedł w drugą stronę niż aesereht, teraz i5 10/11 generacji a za resztą polowałbym i zbierał na 2070 lub czekał na 3060/3050TI (jeżeli będą wersje min 6 GB Vram).

To Będę chciał 3060 W dobrej cenie bo chyba 2060 nie opłaca się teraz kupować Tylko aktualne ceny 3060 są za wysokie Marcin to teraz powiedz jaki Procesor i7 11Generacji z socketem 1200+nowa płyta główna pod ten socket czy z tym socketem który ma moja płyta aktualna 1151 czy może mój aktualny procek wystarczy i zmieniać nie trzeba ??? tak jak zasilacz :slight_smile: hmm…

Chyba żaden, zakładając, że nie kompilujesz programów lub nie stawiasz maszyn wirtualnych.

2060, jeszcze bez TI/Super, jest relatywnie słaba, a z i7 łącząc ją procesor może kopać bitcoiny dla rozrywki, taki nadmiar mocy mu dasz. Lepiej kup o połowy tańszy 6/12 z 11/12 generacji i dopłać do mocniejszej karty. To ona generuje obraz, nie nudzący się procesor.

Dobrze Marcin To jaką nazwę procesora mam wpisać żeby wyszukać w jakimś Sklepie Euro AGD Np i podaj mi jak możesz nazwę karty jaką mam szukać :slight_smile: a zasilacza nie trzeba zmieniać na coś mocniejszego takie 750 albo 800 :slight_smile: Podaj tylko mi linka do procesora i karty a ja zamówię :slight_smile:

Na szybko i5-10X00 lub i5-11X00 powinieneś z F dostać za jakieś 600 złotych, płyta ze średniej półki ze 400, 16GB RAM ze 350 (wybierz trochę szybszy, 3000+). Razem jakieś 1400 wydasz. Obudowa, zasilacz i dyski zostają. Obecny sprzęt sprzedasz lekko koło 2000-2500 (sprawdź ceny/ wyjdź od wyższej i obniżaj). Razem da Ci to koło 2600 na kartę, nawet przy obecnych cenach i rtx 3060 startujących w granicach 3000 masz na nią szanse, a jak nie to 2070 lub 2060 Super.

Efekt będzie mniej więcej taki, oceń i przemyśl temat, bo z i7 za 1500 sensownej karty nie kupisz dzisiaj.

a ten Ram Który Posiadam Akutalnie te G.skille 16GB 3200 nie wystarczą bo gdybym ich nie musiał zmieniać to mógłbym się skupić już na nowym procku płycie i karcie :slight_smile: i bym miał kolejny podzespół mniej :slight_smile: do kupienia :slight_smile:

Zostaje, jest OK.
Policz wszystko dokładnie, ale tak bym widział , ew. poczekaj na niższe ceny gpu… o ile będą.

Że sprzedasz nerkę za $$$. 1500+ 400 płyta. Za obecny dostaniesz ze 2000-2500 i gdzie brakujący 500-1000 do 3060?

Dla tego ja ja nie umiem szukać procesorów i nie potrafię znaleźć tego jednego dobrego który jest właściwy :smiley: :frowning: oglądam jakieś odjebane w kosmos i tyle :slight_smile:

Na początek podlisz realnie budżet, tj. ile dostaniesz za kartę, płytę i procek (czyli ceny transakcyjne, nie wiszące od roku). Potem pisz w kajeciku ile masz i co możesz kupić w różnych kombinacjach. :wink:

i sklepu gdzie to kupisz. Przyjrzyj się uważnie ofertom u konkurencji, ale obawiam się, że w Twoim przypadku, z budżetem na styk, nie stać Ciebie na 15-20% wyższe ceny. I procesor może być z F, jest tańszy, a grafikę kupisz osobną.

Przeczytaj jeszcze raz jaki procek pojawiał się w moich postach, jaki pojawił się we wklejonym video, a jaki Ty wybierasz. Mam wrażenie, że lepiej zostaw ten temat, aż minie Ci „długi Covid”, bo mieszasz modele dokumentnie. :wink:

Tylko Marcin Ty podajesz te i5-10X00 lub i5-11X00 te dwa procesory a ich nawet nie ma w polskich sklepach :)) bo szukałem ich wszędzie jedyne co to są na jakiejś niemieckiej Stronie Proshop xd a RTX 2070 Super Da się chyba tylko na Allegro już tylko Kupić ?? Używkę

Przyjrzyj się raz jeszcze.

„powinieneś z F dostać za jakieś 600 złotych” + zobacz model na wideo.

Wnioski:

  • model F
  • koszt około 600 zł
  • na wideo model I5-10400

… a Ty wybierasz za 900 z K do podkręcania… i jak zapiać chcesz budżet?
No właśnie niezbyt się da, plus taki, że i5-10400F robi doskonałą robotę w niskiej cenie.

Tak jak mówiłem, masz wskazówki, oblicz ile masz kasy i wklej propozycję na co to wystarczy,a ewentualnie ktoś poprawi. :wink:

Policzyłem ile mam Aktualnie kasy Całej uzbieranej Posiadam aktualnie 2230zł… jako całość Marcin :slight_smile: jeśli Procek już mamy dobrany dobry Procesor 729.00 zł Płyta główna Gigabyte B560 HD3 499,00 zł teraz tylko Prosiłbym Marcin ciebie abyś mi Podesłał Linka z Kartą jaką Dać Do tych podzespołów :slight_smile: w rozsądnej Cenie :slight_smile:

No i git, płytę i procek masz. jakieś 900 zł + to za ile sprzedasz 1060+płytę + procek. Jak wyjdzie 3000, to masz 3060 i jesteś happy. :slight_smile:

Pozostaje Mi Tylko czekać aż Ceny Topowych Kart Serii 3000 spadną na Minimum 2 Tysiące a nie tak jak jest teraz 4 tysiące za 3060 lub 3 tysiące :slight_smile: cena spadnie tak jak zauważę że dam radę kupić to biorę w ciemno w obecnej Sytuacji Pozostaje Mi czekanie… nic więcej nie zrobię
A Marcin Kwestia zasilacza trzeba będzie mi go wymienić ja nowszy minimum 750W z certyfikatem GOLD żeby miał wystarczająco dużo mocy dla karty procka.i miał jeszcze w zapasie trochę w razie czego.bo taki mój Vero L2 Bronze 600W może nie dać rady sobie poradzić… pociągnąć tego

i5-10400F+RTX 3060 poszłyby na dobrym 350W zasilaczy, pod korek, bo łącznie cały PC weźmie ze 300W, ale by poszły.

Ty masz 600W i to też przyzwoity, a nie najgorsze chińskie badziewie. Przy obciążeniu rzędu 50% ryzykujesz tyle, ile korzystając z komputera, że kopnie Cię prąd. :wink:

No Dobrze Procesor Odklepany Intel Core i5-11400F jednak. wybrałem ten… chyba nic złego się nie stanie… i wydajność będzie taka sama jak przy tamtym.
…mam płytkę też… teraz tylko 3060 za 2 tysiące Poproszę za 3k-4k Nie ma szans że uda mi się dorwać :frowning: