Dyskusja o nowej stronie DP

Z blogiem jest tak (i od razu zaznaczam - zawsze tak było, nic się nie zmieniło 19 kwietnia):

  1. Bloger klika Publikuj, nadawana jest data publikacji i wpis pojawia się publicznie na blogu danego blogera, jest dostępny w Google etc. Jednocześnie wpis trafia do kolejki moderatorów.

  2. Moderator podejmuje wpis, jeśli się kwalifikuje na główną stronę bloga - dodaje go tam, a jeśli nie - nie dodaje. Niezależnie od tego moderator zatwierdza wpis lub odrzuca go - wtedy trafia z powrotem do edycji. Moderator może wpisać w polu „Uwagi” jakieś dodatkowe informacje, np. sugestie edycji czy powody odrzucenia. Uwagi pojawiają się tylko dla blogera, w widoku edycji wpisu.

  3. Jesli bloger cokolwiek zmieni we wpisie, wpis trafia z powrotem do kolejki moderacji, ale pozostaje widoczny tam, gdzie był już widoczny publicznie.

Mam nadzieję, że to rozwiewa wszelkie wątpliwości :slight_smile:

Mamy na liście zgłoszeń jakieś powiadomienie dla blogera, że moderator dodał uwagi do wpisu, aby nie trzeba było tego sprawdzać ręcznie.

Ok, a co jeśli wpis został napisany, trafił do moderacji, tam zatwierdzony i ląduje na kanale bloga użytkownika, ale już na głównej blogów nie, np. taka notka prasowa o laptopach Acera. Widnieje na kanale moim, ale na blogach ogólnych nie. A, i notki nie mam. Co wtedy?
Bo rozumiem że notki prasowo-informacyjne nie są zabronione?

Bo tak jest łatwiej. Podpiąć się do korpo i robić to co każą, bo inaczej kasa nie wpadnie, a reklamodawcy naciskają na bezpłciowe treści, bo też mogą się obrazić, a nikt nie lubi być wiązany z kontrowersyjnymi treściami, w dodatku takowe nie generują aż tylu zasięgów i pieniędzy. Jest też przesyt portalami o tej samej tematyce walkujące te same tematy czy przeklejając je z tych samych źródeł co ponownie zmniejsza ich atrakcyjność. O reklamach przemyconych jako artykuły już wspominałem.

A powiedz tak szczerze. Kupiłeś coś kiedyś z reklamy, która wyskoczyła na jakimś portalu?

Nie, bo jestem względnie świadomym konsumentem. Mało kiedy interesuje mnie to co jest pokazane na obrazku, a jak już czegoś potrzebuje to powołuje się na testy oraz opinie.

To jesteś w 10% uświadomionych. Ale reklama działa. Może nie konkretny produkt, ale firma.
Kupisz buty za 500 nike, gdzie masz takie same, z tej samej fabryki za 150, ale nie ma łyżwy.
A 80 % lemingów nawet nie wie, że reklamy można ominąć/usunąć. Babrają się w tym G ó
I taki portal technologiczny powinien pokazać jak to zrobić lepiej. Coś z boku, pod spodem obrazki statyczne/gify, A nie film na full power o nowym Audi

Nie chcę odpowiadać za moderatorów, ale nie dawaliśmy nigdy gwarancji, że każdy wpis pojawi się na glównej stronie bloga. Podejrzewam, że był zbyt „prasowo-reklamowy” i ktoś uznał, że nie kwalifkuje się do większej promocji. Najwiekszą promocję zawsze otrzymywały autorskie teksty z opiniami. Niektóre z tego co wiem wychodzą nawet na stronę główną WP.pl, a tam to są już miliony ludzi dziennie.

No to czasami przydałaby się taka notka - bo niektóre przechodzą a niektóre nie.

Wiesz jakie oburzenie byłoby blogera gdyby dostał notkę ze jego wpis nie zostanie promowany bo się nie wpisuje w aktualna kampanie marketingowa portalu? :smiley: ja już to widzę oczami wyobraźni :wink:

To jest tak wysoki poziom, że ani pseudoredaktorzy WP, ani sam serwis nigdy go nawet nie dostrzegą od dołu…

Hej, zgodnie z zapowiedziami aktualizujemy forum. Jeśli wszystko pójdzie po myśli, to jutro przeprowadzimy finał tej operacji :slight_smile:

Chciałem Wam zatem dać znać, że forum musimy niestety całkowicie wyłączyć (oprócz samego forum aktualizujemy też serwer postgresql i parę innych komponentów). Niedostępność zacznie się jutro okolo 6-7 rano i potrwa maksymalnie kilka godzin. Mam nadzieję, że jak najkrócej :slight_smile: Prosimy o wyrozumiałość, z góry dzięki!

4 polubienia

@Docent Super czekałem na tą wiadomość. Do której wersji zostanie zaktualizowany silnik forum? Trzymam kciuki za udaną aktualizację.

Pozdrawiam!

Forumowy Ragnarök nadchodzi. :skull:

Do najnowszej :wink:

1 polubienie

@Docent Ale z gałęzi stable czy beta?

Pozdrawiam!

@Docent
Zapewne niepotrzebnie, bo jestem przekonany, że przecież wiesz, ale na wszelki wypadek przypomnę, że zainstalowane wtyczki też są do aktualizacji.
:slight_smile:

2 polubienia

@Radek68 Spokojnie, o to dba aktualizator discoursa…

Niestety Forum : Docent 1:0 i o tej godzinie musiałem już się wycofać :frowning: Niemniej sporo udało się zrobić i poaktualizować pod spodem, został już sam silnik forum - wierzę, że w najbliższych dniach ten wynik 1:0 się odwróci :wink: Za problemy dzisiaj z dostępnością forum wszystkich Was przepraszam…

2 polubienia

No właśnie miałem pytać.
image
Spokojnie, tyle czekamy, to jeszcze trochę poczekamy, lepiej zrobić coś dobrze, niż źle. Ważne, że

1 polubienie

Jeśli kogoś to interesuje, to rozbiło się o to: https://meta.discourse.org/t/2-6-0b2-upgrade-very-slow/161604

My także mamy bazę rzędu 100 GB i kilka milionów postów, dlatego podobny scenariusz do tego pana paracelsus.