Dyskusja o nowej stronie DP

Ja nie przeczę, że w tym szaleństwie jego jest metoda i wynika czasami coś dobrego. Chodzi mi o to, że tacy ludzie jak Bill są groźni, bo czyniąc dobro mogą przypadkiem wyrządzić wiele złego. Jak na przykład „jego” szczepionka w Indiach parę lat wstecz. To całkiem groźne biorąc jeszcze pod kontekst pandemię która aktualnie ogarnia świat. Dobre zamiary to nie wszystko. Trzeba jeszcze kogoś rozsądnego kto powie czasami „że to nie ma sensu i trzeba przerwać” . Jak jego plany z zasłanianiem słońca. Na które wypięła się Szwecja.

W wyniku słabszego chłodzenia rdzenia, gwałtownie wzrosła ilość pary, która zwiększyła szybkość reakcji jądrowej. Nastąpiło uszkodzenie koszulek prętów paliwowych. Ich rozerwanie wywołało wyrzut stopionego paliwa do wody, która zamieniła się w parę z szybkością eksplozji. Reakcja pary wodnej z cyrkonem wytworzyła wodór, który wydostał się z rdzenia do grafitowego reflektora neutronów, gdzie po zmieszaniu się z powietrzem, wybuchł, niszcząc reaktor i budynek reaktora.

1 polubienie

A umiesz czytać? To nie reaktor wybuchł tylko eksplozja wodoru z tymi składowymi zniszczyła reaktor i jego budynek.

Dla mnie miejscami teksty są niewidoczne na ciemnym motywie:
Snap248
Dopiero zmiana na jasny pokazuje trochę, co tam pisze:
Snap249
Tak jest na całym portalu. Najwyżej zgaduję, że pisze „Niezalogowany coś tam”.
Snap250
Może być tryb ciemny, ale z czcionką musi być wyraźniej!
Docencie… to, że jeszcze brzydko nie wyzywam speców nad specami :wink:

tak tak zgadza się, przecież tak napisałem. Nie wnikałem w detale techniczne w pierwszym wpisie ale zacytowane je w drugim, wraz z linkiem do artykułu z Wikipedia. Wszystko sprowadza się do problemów z chłodzeniem, które nie występują w nowym typie reaktora TerraPower.

Ciecz chłodząca się przegrzewa, topią się pręty, całość się deformuje, woda przy wysokiej temperaturze reaguje z innymi substancjami które tam są i robi się fabryka wodoru, która wybucha i rozwala materiał radioaktywny po okolicy.

Problem z chłodzeniem wszędzie aktualny, czy to w lapku czy w „atomówce” :wink: A ja kiedyś myślałem że to ten materiał radioaktywny wybucha… a to nie tak…

Jakoś smutno to zaczyna wygladać…

Ze 30 pozycji w dół w Polsce?

Ja to sprawdzałem 27 kwietnia w netcraft. Nawet umieściłem liczby w poście. Dzisiaj to wygląda nieszczególnie dla forum:


Forum straciło niecałe 200, a portal niecałe 60 pozycji.
No i kto traci najwięcej? Wirtualnej przybyło 6.

1 polubienie

Zmieniam w sumie zdanie. Te komentarze na głównej to świetna sprawa.


Niby nie oznaczona, ale jednak już tak. :smiley:

Hej, daję znać, że mamy nowe rssy programów :slight_smile:

https://www.dobreprogramy.pl/rss/programy,aktualizacje,windows
https://www.dobreprogramy.pl/rss/programy,aktualizacje,android
https://www.dobreprogramy.pl/rss/programy,aktualizacje,ios
https://www.dobreprogramy.pl/rss/programy,aktualizacje,macos

Działają też stare adresy zarówno RSSów aktualności, jak i blogów oraz programów.

Tempo glacjalne, ale i te RSS-y przyjmuję jako wróżbę poprawy, którą nam sam HTTPS przez wasze ręce zsyła. :slight_smile:

Nie dotarło widocznie do niektórych, że portal technologiczny jest mimo wszystko jakąś niszą.
Ale ta nisza ma swoje wymagania.
A tu jeb, rzucili nam cycki dody pod nos.
Dyrektory niech się zbiorą i przemyślą jeszcze raz .

Poprawicie główną? Bo tragicznie wygląda…

Za wąska reklama czy nie podoba ci się zasłonięcie 1/3 prostokątnego obrazka.

Czemu pytanie było do mnie ?

Zagospodarowanie strony.

Nie zauważyłem. Nie do Ciebie pytanie.

Da się dodać alert wraz z aktualizacją forum do 2.8.0bX jak ktoś klika w szare „odpowiedz”:

uwaga wygenerujesz powiadomienie osobie XYZ, czasem lepiej używać niebieskiego przycisku powiadomień, który tylko generuje liczbę nowych postów przy temacie.

Jedynie trzeba by dodać też przełącznik „dziękuję, przeczytałem - nie informuj mnie już.”

Chciałbym inaczej, ale tutaj pasuje tylko jeden komentarz:

comment_1584470736cNt0uttc0wIJOIfwjdMWJB%2Cw400

Bardzo szkoda, że niektórym pieniądz przysłonił oczy i z portalu, który zrzeszał ludzi z zainteresowaniami, wiernych czytelników zrobiła się masowa papka, która dopuszcza trolling, boty, a użytkowników, którzy coś tam wnosili do portalu traktuje się jak zbędny balast.

Ten rynek tak działa. Ktoś ma wielkie ambicje, zaczyna przesadnie powiększać biznes, zatrudnia kupę ludzi jednocześnie wchodząc pod skrzydła wielkiego korpo. Korpo zaczyna dyktować warunki, budżet się nie dopina wiec się zaczyna rzeźbić. Rzeźbiarstwo nie idzie, stali czytelnicy idą gdzie indziej, wyświetlenia nabijają pieniacze i Ci co zabłądzili w Internecie, ale ich nie interesuje za bardzo sensowna tematyka. Przychodzą po papkę. Ta papka powoduje ucieczkę resztek stałych bywalców. Papkożercy stwierdzają, że w sumie gdzie indziej widzą to samo, często i tak ograniczają się do nagłówków, oglądalność idzie w dół, portal rzeźbi dalej, aż w końcu zostaje pusta skorupa… szkoda. dodajmy do tego problemy techniczne, bo się robi testy na produkcji to nawet ta masówka co się ostała w komentarzach zaczyna robić dym.

Co myślicie nt takiego spojrzenia na blokowanie reklam?

https://www.youtube.com/watch?v=v6fWW_9KHFs

Ciekawe czy temat dobije do 1000 wątków

<3 Dżemkujem! <3 :*