Dyskusja o nowej stronie DP

Forumowy Ragnarök nadchodzi. :skull:

Do najnowszej :wink:

1 polubienie

@Docent Ale z gałęzi stable czy beta?

Pozdrawiam!

@Docent
Zapewne niepotrzebnie, bo jestem przekonany, że przecież wiesz, ale na wszelki wypadek przypomnę, że zainstalowane wtyczki też są do aktualizacji.
:slight_smile:

2 polubienia

@Radek68 Spokojnie, o to dba aktualizator discoursa…

Niestety Forum : Docent 1:0 i o tej godzinie musiałem już się wycofać :frowning: Niemniej sporo udało się zrobić i poaktualizować pod spodem, został już sam silnik forum - wierzę, że w najbliższych dniach ten wynik 1:0 się odwróci :wink: Za problemy dzisiaj z dostępnością forum wszystkich Was przepraszam…

2 polubienia

No właśnie miałem pytać.
image
Spokojnie, tyle czekamy, to jeszcze trochę poczekamy, lepiej zrobić coś dobrze, niż źle. Ważne, że

1 polubienie

Jeśli kogoś to interesuje, to rozbiło się o to: https://meta.discourse.org/t/2-6-0b2-upgrade-very-slow/161604

My także mamy bazę rzędu 100 GB i kilka milionów postów, dlatego podobny scenariusz do tego pana paracelsus.

Po przejrzeniu tamtego wątku widzę, że problemem był powolny proces migracji i tylko o czas jej wykonania się rozbiło, tak?

Dokładnie tak :slight_smile: Nie chciałem już przeciągać dzisiaj ze względu na Google, który raczej woli działające strony :wink:

1 polubienie

Już po aktualizacji?
[edit]
ok sprawdziłem źródło strony, czyli czekamy

Nie znam się, ale może właśnie lepiej by było zostawić to na całą noc i niech się aktualizuje i w dzień/rano uruchomić forum niż wyłączać je w dzień? :thinking:

Tak by zrobili fachowcy na fachowym serwisie. Pamiętaj że jesteś w świecie WP.

1 polubienie

Zawsze jest to krok do przodu. Często jak się zacznie prace to dopiero wtedy okazuje się jaka jest problematyka. A jak się nic nie robi to człowiek nawet nie wie z czym się mierzyć.

Jak dla mnie zakończenie upgrade tak dużego forum nawet w 3 podejściach to jest dobry wynik.

Nie wiem jak tam to konkretnie wygląda, ale może dałoby się ustawić forum (może grubo po prostu użytkownika w bazie?) w trybie read-only? Wtedy Google będzie szczęśliwe i można spokojnie pracować.

Każde rozwiązanie jest niedobre - np. crawlery i hardcorowi użytkownicy cenią sobie godziny wieczorno-nocne :wink:

Jak zwykle diagnoza w punkt :wink: Jakby co, mamy kilka otwartych rekrutacji dla fachowców i - jak powszechnie wiadomo - mnóstwo kasy do wydania dzięki reklamom, więc zachęcam do aplikowania :wink:

1 polubienie

Niestety nie da się :frowning: ale da się część najbardziej czasochłonnych operacji wykonać post-factum już na zaktualizowanym forum - i w tym kierunku teraz mam nadzieję pójdziemy.

Jest ich zdecydowanie mniej. Na przykład ja pracuję często na nocki i loguje się na forum w tygodniu o dziwnych godzinach na przykład 2 albo 3 w nocy i maks w tym czasie zalogowanych użytkowników to dwa osobniki (w tym ja). :wink:

Spokojnie, lepiej poczekać i zrobić aktualizację na spokojnie niż miałoby się to skończyć jak w przypadku aktualizacji systemu dla ponadprzeciętnie inteligentncych Dumnych i Profesjonalnych profesjonalistów z Tibią w autostarcie, czyli Windows 10.

LOL : )

Są serwisy, gdzie po prostu musi być ciągłość świadczenia usług jak aplikacje bankowe itp a mimo to też mają przestoje, często w dzień, mimo że bank ma fachowców IT z bardzo wysokiej półki.

Oczywiście można zrobić to bez przestoju ale będzie to na jakimś etapie droższe. Forum nie jest tak krytyczne więc WP nie zapewni zdwojonych mocy ludzkich, sprzętowych czy nie wykupi wsparcia premium u człowieka z Disclosure - w celach upgrade’u. Niestety często dopiero podczas prac wychodzą problemy.

Jako ciekawostka,

https://www.alertra.com/blog/learning-lessons-some-biggest-website-downtime-disasters-2019

I chyba największa wpadka tego roku to wpadka OVH. Błędy w instalacji elektrycznej. Miliony stron internetowych padło. Ci co mieli kopie lokalne uruchomili je w innych lokalizacjach w parę dni. Ci co mieli kopię w OVH czekali miesiąc na odzyskanie danych (nawet miesiąc i dłużej ich strona nie działała). Ci co nie mieli kopii stracili strony na zawsze.

Można by powiedzieć, że niewłaściwy upgrade UPS’ów puścił serwery z dymem - do chmury :wink:

@Docent Wojtek jedno pytanie od Wojtka. Kiedy wpisy blogowe będą znów na głównej DP?
Możliwe, że już odpowiedziałeś na to pytanie, ale nie mam siły przeczytać 942 komentarzy.