Nowe forum Discourse (2017) - błędy, propozycje, sugestie

Nie widać, ponieważ link nie ma treści, jest “pusty”.

Myślę, że raczej zaskoczeniem jest tu to, że nowe forum parsuje HTML :slight_smile:

Należy użyć tagu [code]


[/code]
:

1 polubienie

Rzecz w tym, że to dotyczy błędu na portalu, znaczy - problem jest w tym, że ludek jest osobno, a menu portalu logo osobno i wchodząc z zakładek na portal, te dwa elementy tylko wydłużają planowanie portalu.

<div class="sprite dp_ludek"></div> <a href="/" class="sprite dp_logo" title="Strona główna" onclick="ga('send', 'event', 'Menu portalu', 'Logo');"></a>
Tu na foru, ludek z napisem forum dobreprogramy, to jeden przycisk

<img src="/uploads/default/original/3X/6/b/6bbf3e96ad7f45470de1e0c7b4091e63ec15c6e0.png" alt="dobreprogramy - forum" id="site-logo" class="logo-big">

Wychodzi na to, że discourse szybciej ładuje się.
@Kcp21 - dzięki. przynajmniej widać code

Nie mogę edytować własnego posta (w dziale “Sprawdzone porady”, rozumiem że tymczasowo jest on nieczynny, ale edycję można by włączyć), w którym do tego niepoprawnie zaimportowała się numeracja.

Chodzi o ten post:

Co za chory post i nick. Podszywasz się pod admina/moda czy nim jesteś?
Rejestracja 25.01.2017 więc chyba nie mod.

Właśnie Twój głupi wpis powoduje że gdy ktoś wpisze w wuja g. frazę program cracki to mu dobre programy wypluje…


Ale coś sie pokichało na forum. Czemu kolega ma datę rejestracji z 2017 a post jest sprzed 12 lat?

Gratuluję spostrzegawczości, ten temat jest przyklejony w dziale od dawna, zresztą data jasno wskazuje, kiedy został on utworzony.
Niestety migracja sprawiła, że przyklejone wątki straciły kłódkę i teraz każdy - bez urazu, pieniacz, może dodawać w nich co chce.

Powyższe dwa posty są przeniesione z działu “poszukiwanie oprogramowania”.
Jako przykład, że to faktycznie głupi pomysł założyć konto w tym roku, nazwać się “system” i pisać jako admin albo moderator i to do tego posty sprzed 12 lat. :wink:
A już poważnie: nie miejmy pretensji do użytkownika, że tak zareagował, bo tak to wygląda. I uważam, że jest to błąd forum (czy migracji), że takie posty są odblokowane, do dyskusji, i że nie wiadomo kto to faktycznie napisał.

„System” to konto „zastępcze” dla usuniętych Adminów i innych członków „Staff”… Skrypt robi to automatycznie.

No wiem, pisałem też o tym w innym wątku kilka minut wcześniej, ale uważam to za błąd, że tenże skrypt tak robi i zostawia te wątki zupełnie otwarte, do dyskusji (wcześniej były zamknięte).

Zamiast zgłosić takie coś w tym wątku, lepiej napisać odpowiedź w odpowiednim tonie. Sorry, ale jak takiego tłumaczenia nie kupuję.

Znów niedziela i znów błędy, które wcześniej już się pojawiły:

  • przy otwartym czacie nie działa przewijanie w wątkach
  • przy otwartym czacie w wątku nie działa możliwość jego wyłączenia
    itd. itp. bowiem zgłaszane już dziesiątki razy.

Prawda, trochę się dzisiaj shoutbox sypał. Problem rozwiązywało odświeżenie strony.

Gdy shoutbox się wysypał, nie działało prawidłowo przełączanie się między wątkami, jakieś cuda i dziwy działy się na tej górnej czarnej belce. Ale, tak jak mówię, wystarczyło zrobić refresh i sytuacja wracała do normy.

To nie jest obecnie najważniejszy problem tego forum, choć fajnie by było, gdyby zostało to naprawione.

1 polubienie

Hej,
zauważyłem coś takiego. Wchodząc w jakiś temat i klikając ten głośniczek powiadomień, obok koperty wyświetla się co kto napisał na czacie. Problem jest taki że okno to nie chce zniknąć a strona się freezuje. Nie pomaga powrót na stronę forum, tylko kliknięcie na stronę główną i ponowne wejście na forum.

Przeglądarka - Opera 43.0 , system Windows 7 Pro 64

@tomekb znowu można zakładać tematy poza kategoriami ? :confused:

Chyba nie można.

@Radek68 jeszcze rano przenosiłem ten wątek… możesz zobaczyć w historii edycji :slight_smile:

No chyba że, tytuł grupy to też kategoria?

Te wątki poza działami to jakaś straszna lipa, bo okazuje się, że trzeba i tam zaglądać, IMO, robi się śmietnik na forum…

2 polubienia

Powiadomienia leżą i kwiczą, nie dostaję żadnego.

Dzisiaj forum leży i kwiczy… zaczynam tęsknić za starym forum :smiley:

2 polubienia

Czy ktokolwiek z adminów to forum w ogóle ogarnia? Od wczoraj jego używanie to absolutna porażka. Nie chce mi się raz jeszcze pisać, albowiem mamy dokładnie ten sam problem, jaki był z “dostosowywaniem chatu do IE11”. Być może dla =<1% użytkowników tej przeglądarki ktoś chce to forum/chat doprowadzić do działania, ale w przypadku pozostałych 99% - działa ono wadliwie.
Na czym polega wadliwość działania? Sorry - 100 razy zgłaszane, zatem teraz powiem tak: jeśli chcecie wiedzieć, to mój adres jest powszechnie znany. Nawet jabbę mam na dobreprogramy.im. Możemy pogadać.