Nowe forum Discourse (2017) - błędy, propozycje, sugestie

Hej,

Muł to mało powiedziane. Aż normalnie układ chłodzenia słyszę w moim lapku - a to nie łatwe zadanie.

Pozdrawiam,
Dimatheus

to podziel się filtrem do blockera :wink:

Trochę szok, ale mój stary sprzęt prawie nie odczuwa obciążenia, czyli ledwie zauważa to tło forum. Pewnie kiedyś lepsze komputery robili…
Najwyżej podczas ładowania podskakuje RAM ok 50MB, potem wraca na swoje 260MB w firefoxie.
Co mnie zaciekawia?, A to:
kod tła forum DP.pdf (241,4 KB)
Czyli 26 stron kodu obrazka tła i reklamy…

Ale się ktoś napracował. :stuck_out_tongue:

lekkie przegięcie, ten kod w base64 po wejściu w edytor stylów w FF potrafi go zamrozić tak ze trzeba ubić proces i to na lapku z i5 i 8GB RAM

Ach, gdzież ten wygląd :wink:

Będzie możliwość zmiany skórek i tym samym wyłączenia karnacji reklamowej. Trudno mi jeszcze powiedzieć kiedy, ale będzie. Robi się do tego odpowiedni plugin :wink:

Póki co można tak:

https://forum.dobreprogramy.pl/?preview-style=aa5ccf33-16c6-4f7a-aea9-d18a72b0763e

Pytaj @Krogulec czemu uzgodnił tak z klientem :wink:

Reklama wideo ma włączony capping, nie powinna być uciążliwa. Jeśli ktoś chce zrezygnować z karnacji reklamowej, podesłałem link w innym wątku. Linki do wyboru karnacji będą wyeksponowane dzięki pluginowi, nad którym pracujemy.

Niech mi “władza” wybaczy szczerość ale … coś mi tu elektrodą zalatuje!
Tam też jest nowa karnacja (ta biała rodem Windows10) i jest też możliwość wyboru starej wersji po zalogowaniu z tego co wiem no chyba że usunęli (dawno nie byłem). I teraz w tym rzecz że praktycznie każdy od razu po zalogowaniu przechodził na stare PHP. Więc gdzie tu sens i logika montowania innych karnacji jeśli z tego typu miejsc korzystają praktycznie tylko “tubylcy” i na bank będą siedzieć na “starych śmieciach” ?

Rozumiem też doskonale to że te NC+ to $$$€€€ dla portalu i raczej już nie zniknie lecz dla świętego spokoju powinno być trochę mniej linków w tej reklamie i przede wszystkim powinny być jakoś oznaczane (widoczne) a nie że przez przypadek klikniesz gdzieś w margines i już jedziesz do NC+ oglądać co starego w nowej cenie wciskają …

Kolejna sprawa jest taka że strona forum robi się ciężka bo jest pod nią szablon z grafiką.
po co to?


jeśli po sekundzie zostanie zasłonięte treścią forum???

U Ciebie jest ciężki adblock w FF… Wyrzuciłbym go.
Piorunem dostosowali ublocka origina. Wystarczy ustawić mu zewnętrzne filtry, czyli easy list i polskie filtry, oraz polskie filtry uzupełnienie, zaktualizować filtry i już jest widoczne tylko czarne tło i białe forum pod paskiem przycisków.

Dlaczego Adblock ma być ciężki? Nic dziwnego się u mnie z nim nie dzieje. Cache przeglądarki mam w RAM. Wszystko ładnie hula.

“Sie” chcesz, tylko nie narzekaj na reklamy…

Znalazłem taką dziwność:

Po najechaniu myszką na dowolny link w postach wyświetla takie dziwne info w dymkach.

Adblocka mam tylko tam gdzie mam limitowany internet, w tym przypadku Lte w Plusie.
Bez Adblocka to można na takich 3GB jedynie tydzionek pohulać a z ABP styka transferu na miesiąc.
No niestety, taki żywot.

Dzisiaj niemożliwe jest przypisanie emoty do postu - wyszarza się okno jak do wyboru emoty, ale samo menu się nie pojawia. Czy zmieniło się coś w silniku forum? Wcześniej miałem taki problem na Windowsie, teraz również na Linuksie. Problem nie jest spowodowany blockerami, bo te mam wyłączone.

@anon741072
Mi znowu na mobilnej UCBrowser przedwczoraj forum działało, a od wczoraj nie można przeskoczyć do ostatniego posta, bo suwak się nie pojawia po kliknięciu tego licznika “xyz/xyz” postów.

Na mobilnej wersji nie ma również możliwości przejścia do strony głównej portalu. Trochę mi tego brakuje.

Na mobilnym Edge nie można przeskoczyć do innej części wątku (kiedyś można było za pomocą takiego niebieskiego przycisku z ilością postów). Teraz on po prostu znika, a wątek trzeba (długi w nieskończoność) scrollować.

To jest cały czas TODO, przyznam że zapomniałem o tym ;(
Dorobimy zaraz po ColdZlocie.

A może ktoś mi powiedzieć jak działa odpowiedź poprzez e-mail? W mailu jest coś na wzór “Zbadaj temat lub odpisz na wiadomość, aby odpowiedzieć”. Nie sprawdzałem tego, ale z ciekawości - działa ta opcja?

Powinno działać tak, że odpisujesz na maila i Twoja odpowiedź trafia tutaj na forum (z niewielkim opóźnieniem, bo Discourse sprawdza skrzynkę co kilka minut).