Nowe forum Discourse (2017) - błędy, propozycje, sugestie

Nie pamiętam, kilka lat temu. W ustawieniach mam wpisanego prawidłowego, na gmailu, a powiadomienia przychodzą mi na stary, na o2.

Dlaczego kliknięcie w logo forum nie przenosi do góry i nie odświeża strony?

Możecie poprawić nieaktualne linki w tematach (głównie chodzi mi o tematy przypięte)

Czasem na początku przeglądania temetu tytuł nachodzi na nagłówek

Po wejściu na profil użytkownika np. (ja) hokisho i wybraniu profilu użytkownika z czatu wchodzi na link: https://forum.dobreprogramy.pl/users/hokisho/[object Object] to samo jest jeśli w czat wejdziemy np. z tego tematu i klikniemy w link którejś osoby z czatu, zamiast profilu dodaje do linku [object Object], w niektórych postach (być może ze starej wersji forum) nie wyświetla awatara cytowanego użytkownika

W IPB nastąpił w pewnym momencie rozjazd pomiędzy bazą maili na forum oraz bazą maili w serwisie. Stąd mogą wynikać takie problemy, jeśli teraz na forum masz innego maila, niż w IPB. Żeby to poprawić, trzeba zmienić adres email w serwisie.

Powiadomienia PW nie działają w ogóle, teraz dopiero zobaczyłem, że mam 4 wiadomości w skrzynce :confused:


Dlaczego w tym wątku jestem autorem posta go otwierająego, pomimo że nim nie jestem?

Coś jakby ruszyło w wypadku powiadomień PW… Jakiś teścik?

@Bartek7000 @Lisek @tomekb

Przykład: https://forum.dobreprogramy.pl/t/zmiana-systemu-preinstalowanego-na-czysty-windows/411525

Kod:

https://forum.dobreprogramy.pl/gallery/thumbnail.php?image_id=4820

Thx, będziemy nad tym pracować.

Przy próbie zgłoszenia dostaję takie coś:

Poszło, napisz czy otrzymasz powiadomienie.
@tomekb przy okazji wysyłania PW o tytule test i treści test znaleźc można taki kwiatek:

Albo jestem ślepy, albo nigdzie takiej możliwości nie ma. Poproszę o dokładniejsze instrukcje.
A jeżeli jest tak jak piszesz, to jest to całkowicie bez sensu. Forum ma swoje ustawienia, w jaki więc sposób bierze maila z serwisu? Kupy się to nie trzyma.

Nope, cisza, coś powiadomienia leżą i kwiczą po całości, nawet odpowiedzi dla postów, Ty mi odpowiedziałeś, a powiadomienia pokazują jakiś stan nie wiadomo skąd:

Jakiś zoom dla grafik by się nadał, obecnie nie można ich powiększyć przez kliknięcie.

Proszę moderatora o scalenie tego wątku z właściwym wątkiem - zakładam nowy, bo jeden ze zgłaszanych błędów dotyczy niemożności dodania odpowiedzi we właściwym wątku.

Otóż gdy chcę dodać odpowiedź w wątku, w którym mam 10 lub więcej postów, pojawia się komunikat błędu:

(podczas pisania posta)

oraz:

przy próbie jego wysłania.

Kolejnym problemem jest to, że nie mam dostępu do jednego z działów.

Po kliknięciu w logo forum na górnej belce, jestem przenoszony do listy najnowszych postów, a nie do strony głównej forum (widoku działów).

Ponadto widzę, że co najmniej kilka błędów zgłoszonych przeze mnie podczas beta testów nie zostało naprawionych… To jest powielanie tego samego błędu, który wystąpił przy poprzedniej migracji! Beta testy są po to, żeby coś najpierw dopracować, i dopiero przenosić na produkcję. A tu robi się beta testy na użytkownikach… Nieładnie.

Poprawcie wygląd emotikonek z starej wersji forum bo niepoprawnie są wyświetlane

Pozmieniajcie też tematy domyślne np w tym forum About the O forum category na np. regulamin działu lub linki do regulaminów

Emotikony się poprawiają, w tle trwa reformatowanie postów.

Forum w ogóle się nie wyświetla w UC Browser (Android) ani w trybie mobilnym, ani desktopowym.

EDIT:
Forum Manjaro oparte też od ten sam Discourse działa na UC Browser bez najmniejszych problemów.
Wygląda na to, że coś w theme macie namieszane.

Po wylogowaniu z forum muszę się dodatkowo wylogować z portalu.

Już to zgłosiłem za pomocą funkcji zgłaszania posta do moderacji.

I dostałem odpowiedź, ale nie mogę jej teraz znaleźć.