Nowe forum Discourse (2017) - błędy, propozycje, sugestie

Proszę moderatora o scalenie tego wątku z właściwym wątkiem - zakładam nowy, bo jeden ze zgłaszanych błędów dotyczy niemożności dodania odpowiedzi we właściwym wątku.

Otóż gdy chcę dodać odpowiedź w wątku, w którym mam 10 lub więcej postów, pojawia się komunikat błędu:

(podczas pisania posta)

oraz:

przy próbie jego wysłania.

Kolejnym problemem jest to, że nie mam dostępu do jednego z działów.

Po kliknięciu w logo forum na górnej belce, jestem przenoszony do listy najnowszych postów, a nie do strony głównej forum (widoku działów).

Ponadto widzę, że co najmniej kilka błędów zgłoszonych przeze mnie podczas beta testów nie zostało naprawionych… To jest powielanie tego samego błędu, który wystąpił przy poprzedniej migracji! Beta testy są po to, żeby coś najpierw dopracować, i dopiero przenosić na produkcję. A tu robi się beta testy na użytkownikach… Nieładnie.

Poprawcie wygląd emotikonek z starej wersji forum bo niepoprawnie są wyświetlane

Pozmieniajcie też tematy domyślne np w tym forum About the O forum category na np. regulamin działu lub linki do regulaminów

Emotikony się poprawiają, w tle trwa reformatowanie postów.

Forum w ogóle się nie wyświetla w UC Browser (Android) ani w trybie mobilnym, ani desktopowym.

EDIT:
Forum Manjaro oparte też od ten sam Discourse działa na UC Browser bez najmniejszych problemów.
Wygląda na to, że coś w theme macie namieszane.

Po wylogowaniu z forum muszę się dodatkowo wylogować z portalu.

Już to zgłosiłem za pomocą funkcji zgłaszania posta do moderacji.

I dostałem odpowiedź, ale nie mogę jej teraz znaleźć.

Wiadomości -> Wysłane, przynajmnie u mnie znajdują się tam wszystkie odpowiedzi na zgłoszenie.

Na głównej stronie forum, w miejscu gdzie są prezentowani wszyscy aktualnie zalogowani, przydałyby się nicki poza avatarami. Wiem, że można na każdy avatar najechać i sprawdzić nick, ale ludzie zmieniają avatary, część znam tylko z nicku…

Teraz po wejściu na forum pojawiło się z powrotem w formie powiadomienia.

Odpowiedź na zgłoszenie brzmiała:

To standardowa odpowiedź systemu, po akceptacji zgłoszonej flagi. :slight_smile:
Powiadomienia będą się teraz dopiero wyświetlać z opóźnieniem. @Kpc21

Sprawę, teoretycznie, mogło by załatwić ustawienie opcji “online” na klikalną i przeniesie do widoku nick awek, ale nie wiem czy ten skrypt tak może.

No to jest trochę myląca, bo sprawia wrażenie, jakby to była indywidualna odpowiedź od moderatora - co może powodować nieporozumienia (w tym wypadku spowodowało - co to za odpowiedź “zajmiemy się tym wkrótce” na prośbę o normalną, najzwyklejszą czynność moderatorską?).

Uroki discourse. :wink:

Raczej uroki niedopracowanej migracji.

2 polubienia

Widziałem ten wątek w zgłoszonych, ale “starych”, takich wątków jest sporo niestety, gdzie albo nie ma treści, albo linki nie działają:

1 polubienie

Jak to zostało napisane wyżej:

W sumie wszystkie linki wewnętrzne i linki do galerii są obecnie nieaktualne. @Radek68

Niech mi ktoś powie jak usunąć PW ze skrzynki, zaznaczam, nie chodzi o archiwizację :stuck_out_tongue:
Jak wyczyścić listę powiadomień, @FadeMind Ty siedź cicho :wink:

Poprawione zostały poziomy zaufania, użytkownicy ze stażem nie powinni być już traktowani jako nowi z ograniczoną funkcjonalnością.

1 polubienie

Tam są odnośniki do postów. Na chwilę obecną nie ma sensu poprawiać, gdyż kolejna migracja i …