Nowe forum Discourse (2017) - błędy, propozycje, sugestie

Już się cieszyłem, że dodano opcję wyboru awatara przyznanego przez system, czyli właściwie usunięcie swojego awatara, a tu lipa :frowning: Działa to do pewnego momentu. Wystarczy, że wyloguję się. Po ponownym zalogowaniu mam niby awatar przyznany przez system, ale jak tylko odświeżę stronę to powraca mój awatar, a nie ten systemowy. Przeglądarka to Vivaldi. Na niej również znikają nagłówki, o których wspomniał Semtex.

PS. Ten temat widnieje jako rozwiązany, a chyba jeszcze długo taki nie będzie.

Avatar powinien być zmieniany w ustawienaich konta w serwisie, a nie na forum.
Forum bierze te ustawienia z serwisu.

U mnie avatar masz standardowy. Może usuń cache przeglądarki?

Jak to? Przecież jest opcja zmiany avatara w ustawieniach forum…

Pewnie chodzi o to, ze przy przelogowaniu avatar na forum (lub jego brak) zostaje nadpisany tym co jest w serwisie

Tak powinno być, przy czym niepotrzebnie wrzucamy ludka jako avatar przy braku avatara.

Mam nadzieję że @Lisek to jutro poprawi.

1 polubienie

Chodzi dokładnie o to co napisał tomekb.

Nadal można pisać w kategoriach głównych forum, na przykład: “oprogramowanie komputerowe”, to IMO gruby błąd, trzyma wątki całkowicie poza kategoriami.

Jutro z rana to poprawię, dodam też możliwość usunięcia aktualnego avatara bez konieczności wrzucania nowego.

Zastanawiam się nad tym, czy to zmieniać.

Wątki pojawiają się tam sporadycznie, w większości wynikają chyba z tego, że ktoś nie wie w jakiej grupie zadać pytanie, łatwo te wątki przenieść w odpowiednie miejsce, problem na razie nie ma dużych rozmiarów. Zablokowanie możliwości pisania w tych kategoriach to akurat żaden problem, wystarczy odpowiednio ustawić uprawnienia.

Hej,

Tomek, to jeszcze czekamy na dział: “Nie wiem, gdzie zadać pytanie”. :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam,
Dimatheus

4 polubienia

To jest całkiem dobry pomysł…

Wróci klasyczne “Odpowiedz” ??, zamiast

Znowu zniknęła opcja zmiany awatara na forum czy tylko u jej brakuje? Właściwie to mi wszystko pasuje i nic nie chcę zmieniać ale tak z ciekawości pytam.

Wróci, jak społeczność przetłumaczy :wink:

Potwierdzam. Widocznie chcą to zunifikować z portalem i tylko przez portal będzie się dało zmieniać.

Edit: Jak na razie zmiana awka na portalu nie wpływa na zmianę awka na forum.

Widzę, że użytkownicy z poziomem 1 (początkujący) mogą pisać na czacie. Kiedyś @tomekb chyba pisał, że to wyłączył, czy mi się tylko wydawało?

Nie wydawało Ci się, ale chyba do końca tutaj nikt niczego nie ogarnia.

1 polubienie

Jak ktoś nie chce aktywności w kategoriach, a tym samym mieć choć namiastkę klasycznego forum to może wkleić ten kod do stylisha.
Chrome

.topic-list topic-list-latest, .categories-and-latest .topic-list-latest {
display: none;
}
.categories-and-latest .category-list, .categories-and-latest .topic-list-latest {
width: 100%;
}

Urls on the domain forum.dobreprogramy.pl
FF

@namespace url(http://www.w3.org/1999/xhtml);

@-moz-document domain(“forum.dobreprogramy.pl”) {
.topic-list topic-list-latest, .categories-and-latest .topic-list-latest {
display: none;
}
.categories-and-latest .category-list, .categories-and-latest .topic-list-latest {
width: 100%;
}
}

Czy planujecie stworzyć nowy/ zaktualizować stary poradnik zakładania i edycji tematów, do którego link podany jest w FAQ? Nie jest to może sprawa pierwszej potrzeby, ale na ten moment wygląd to amatorsko.

1 polubienie

Poziomy zaczynają się od 0 nie od 1, jak u scjentologów :wink: