Nowe forum Discourse (2017) - błędy, propozycje, sugestie

Dobry pomysł :slight_smile:

Wpływa, choć chwilowo musisz się przelogować na forum.

No Panowie nowe forum to strzał w 10 :slight_smile: Wreszcie jest przejrzyste i łatwe w nawigowaniu. Jak dla mnie petarda :slight_smile:

1 polubienie

Tak tylko mówisz, żeby się na zlot dostać :wink:

2 polubienia

Też tak sądzę, bo wyniki ankiety sugerują coś innego.

Ja już na zlot zarobiłem :stuck_out_tongue:

Ciesze się, że moja propozycja odnośnie silnika forum przypadła do gustu.
Tak jak się spodziewałem - jest szybko i przyjemnie dla oczu!

Tak, to ja wtedy napisałem anonimowo w komentarzu. Zawsze możecie sprawdzić po IP. :wink:

Brak możliwości założenia nowego tematu w Sprawdzonych poradach. Odpowiadać na już istniejące też nie mogę. Czy do tego potrzebne są jakieś specjalne uprawnienia?

FYI usuneliśmy dzisiaj problem uniemożliwiający korzystanie z forum z IE11.

To już było nawet po zmianie z phpbb na IP.Board czy coś co było pomiędzy można tylko ograniczyć pole rażenia do minimum uszkodzeń - np. jak ktoś w poście dawno temu miał tag iframe to on rozwalił temat na IP.Board.

Mozilla też namieszała robiąc nowe numeracje dla zgłoszeń w dziale pomocy - brak przekierowań i cały dział do niczego aż google nie zindeksuje na nowo całej witryny etc.


Żeby nie śmiecić - mam problem z kanałem dyskusji / czatem.
Posty jakby nie zapisują się / widać po odświeżeniu, przycisk edycji / kasowania jakby nie reagowały albo klops i post z stamtąd poleci do kosza za ~24h.
Przeglądarka: Slimjet x64 ver. 13 engine chromium 55 (z konfiguracji wyłączone elementy społecznościowe),
dodatki: Ublock Origin (praktycznie standardowe filtry), tampermonkey (skrypt reek przeciwko wykrywaczom adblock) i disconnect.

Chyba jednak nie do końca, przykład:


Jak widać, temat nie wyświetla się poprawnie - nie jest to jednostkowy przypadek, drugi przykład - do ustawień użytkownika można przejść tylko otwierając je w nowej karcie.

Bug chatu, pisze tu bo na chacie zniknie…

Otwórz chat w wątku, nie na głównej stronie, wpisz tekst, ten nie pojawi się w oknie, wymagane jest F5, chat działa poprawnie tylko na stronie głównej forum, ale wywołanie jego okienka powoduje “przeskok” całej strony. Otwarcie chatu w wątku nie daj możliwości zamknięcia go, blokuje on też działanie “szukaj”, “PM” “awatar”.

1 polubienie

Nie wiem, czy ktoś już o tym wspominał, ale nie chce mi się czytać wszystkich postów. Pamiętam, że na poprzedniej wersji forum przekroczyłem 500, gdy chodzi o listę postów na forum. Teraz na moim profilu można znaleźć informację, że mam ponad 400 postów.

Na IPB był błąd naliczania, wszyscy stracili posty, ja też :wink:

Dokładnie jak pisze Semtex + wpisanie czegokolwiek w chat na stronie wątku i przejście do strony głównej daje w dalszym ciągu zablokowany chat. Dopiero odświeżenie pomaga, ale to co wcześniej wpisane było w chat na stronie wątku ginie bezpowrotnie.
Nadto, przy otwartym chacie na stronie głównej ta nie odświeża się.
Otwarty chat na stronie wątku powoduje też zawieszenie się tego wątku na tej pozycji, którą mamy. Nie ma możliwości np. jego przewinięcia. Strona przewija się wówczas wyłącznie wtedy, gdy kursor jest umieszczony w… oknie chatu. Tylko, że w takiej sytuacji winien przewijać się chat, a nie strona.

Dzień bez bugów, dniem straconym:


Mam dziwne wrażenie, że im dalej od premiery Discourse tym błędów zamiast ubywać ciągle przybywa.[quote=“Existimati, post:238, topic:520496”]
Pamiętam, że na poprzedniej wersji forum przekroczyłem 500, gdy chodzi o listę postów na forum. Teraz na moim profilu można znaleźć informację, że mam ponad 400 postów.
[/quote]
Marudzisz :wink: czym jest twoje sto brakujących postów przy moich 8k które gdzieś wyparowały przy migracji.

Sypie dzisiaj od rana 502 bad Gateway? przeciążenie?

Coś grzebią.

Wyjdzie, że rozgrzebią i tak zastawią.

Poprzednia wersja też była słaba, ale przynajmniej działała w miarę sprawnie. Brawo za niepotrzebne zmiany.

1 polubienie