Nowe forum Discourse (2017) - błędy, propozycje, sugestie

:clap: dla braku czatu, żenua…

1 polubienie

Powtórzę się, bo już to pisałem, tylko gdzie indziej:
Próbowałem coś zrobić z czatem, przenieść stare wpisy (wywalić z czata, bo “usunięcie” nic nie da, one dalej będą, tylko ukryte), ale “wystąpił błąd podczas przenoszenia wpisów”… Tak więc chat is dead… Ja nic więcej zrobić nie mogę.

Jak widać, administracja też albo nie może, albo im się nie chce, albo nie wiedzą jak. Profesjonalizm w każdym calu.

2 polubienia

Często nie mieści się w głowie to, co nie mieści się w portfelu. Taka taktyka. Tyle dać, na ile stać. Discourse men zażywa wczasu.
Niektórzy bywają uwiązani do pluginów, czy co?

Znalazłem rozwiązanie po 2 min obcowania z panelem admina :joy:

  1. Wchodzimy w panel admina

  2. Ustawienia

  3. Pisanie

  4. auto close topics post count -> najlepiej zmienić na 0 w celu wyłączenia automatycznego zamykania tematu

I oto cała filozofia tego problemu :grin:

Pozdrawiam :sunglasses:

3 polubienia

Przy niechcniu, to za trudne rozwiązanie! Podaj jeszcze powód!

Ostatnio tak niewytłumaczalne błędy forum były dwa razy, czyli przed sprzedażą forum kilka lat temu i przed przejściem na discourse kilka miesięcy temu.

2 polubienia

Działają wam style forum czy tylko u mnie jest coś nie tak i mam biały normalny styl a inne styli nie można włączyć?

Nie, nie działają. Przywróciło mi domyślny i żadnego z listy wybrać nie mogę. Ciekawe czyja tym razem to wina.

1 polubienie

No coś się znowu zepsuło (pewnie w wtyczce co dodawała tę funkcjonalność), ale jak dla mnie to style do momentu kiedy mają animacje przy postach z powiadomień (kotwice) to są nie używalne.

Pozostaje ustawić z opcji interfejsu:
forum.dobreprogramy.pl/u/Pawlo2/preferences/interface

Ale tego też nie polecam bo się w sumie po chwili motywy rozlatują i mamy mieszankę domyślnego z społecznościowym.

Coś wybieranie styli nie chce działać i kiedy można spodziewać się otwarcia czatu?

@tomekb Mam kolejną bombę, albo dostałem uprawnienia administratorskie, albo… zobaczcie tytuł tego tematu. Oryginalny to “Nowe forum discourse (2017) - błędy, propozycje, sugestie”

1 polubienie

A za chwilę, za chwilę coś zagrzmi. Nie będzie Lisek naprawiał za kogoś. Tyle chmur nazbierało się i skumulowały ładunki statyczne, że kilka kulombów walnie i wyrzuci tych, co psują do Tych i tamtych diabłów.
Czyli od razu będzie czat.

3 polubienia

Nie chciałem o tym wcześniej pisać ponieważ nie znam dokładnej sytuacji i nie chcę podważyć niczyich kompetencji, ale trochę to wygląda tak jakby forum nie miało żadnego administratora czy osoby odpowiedzialnej za nie od strony technicznej. Dla mnie czytając od czasu do czasu ten wątek i będąc średnio aktywnym użytkownikiem widzę to tak jakby jakiś redaktor dostał po prostu do administracji tak duże forum i nie miał do tego odpowiedniej wiedzy. O ile proste rzeczy umie zrobić to gdy pojawiają się problemy są one naprawiane długo albo i w cale.

Może pora zatrudnić kogoś albo jakąś firmę do administracji forum, a jeśli jest ktoś taki to może trzeba go zmienić bo sobie nie radzi najwidoczniej.
Jeśli koszta to duży problem to nie trzeba zatrudniać kogoś na stałe, wystarczy, że się będzie komuś zlecało konkretne czynności do wykonania.

2 polubienia

Nie no, coś naprawili! Można już wystawiać emotki do postów. Jeszcze skórki dadzą i można się zgłosić po wypłatę :laughing:

Ty hakjerze, zalecam czytelnikom forum sprawdzić czy nie mają założonego już hasła na płytę główną :joy:

A tak całkiem serio to administracja tak dużego forum mnie zaskakuje, szkoda że forum zostało przeportowane na szybko bez wcześniejszego upewnienia się, że nie będzie tak “dużych” problemów.

PS. Zapomniałem do mojej instrukcji dotyczącej automatycznego blokowania tematów dopisać punkt
5. Po ustawieniu na 0 należy jeszcze otworzyć temat czatu :sunglasses:
Może to przez to jeszcze nie działa, tu już moja wina bo zapomniałem tego dopisać :cry:
Mam nadzieję, że mnie za to nie zbijecie :scream:

2 polubienia

Co tu się odjaniepawla xD
Czy to jest nowy czat?

Trzeba sobie radzić :wink:

1 polubienie

Wydaje mi się, że to już niestety działa - w tłumaczeniu forum pomagała społeczność - choć nie wiem jak to się ostatecznie zakończyło, nowe style forum, zapowiadane przez redakcję, stworzyli użytkownicy. Błędów jak na razie nie ma kto poprawić, choć kto wie - może znajdzie się ktoś, kto ogarnie całość za kubek z logo DP :wink:

3 polubienia

Ciekawe kiedy osiągniemy limit 10.000 odpowiedzi.
Btw dobry nowy tytuł.

Nie grandzić mi tu! Przyszedł @tomekb! Kto zmienił tytuł tematu?! Wszystko muszę poprawiać sam :smiley:

1 polubienie