Nowe forum Discourse (2017) - błędy, propozycje, sugestie

W tłumaczeniu pomagali, w stylach też. Teraz pomagają i w rozwiązywaniu problemów, co z tego jak to do nikogo nie dociera.
PS. Ale kubeczek za to, że zobaczyłem jak wygląda panel admina i napisałem instrukcje to by się przydał :sunglasses:

Albo nie dociera, albo nie wiedzą jak to wszytko ogarnąć - jak na to nie spojrzeć zalatuje prowizorką.
Jednocześnie dodam, że nie mam nic przeciwko wspieraniu portalu przez społeczność, niech to jednak będzie obustronne zaangażowanie.

1 polubienie

Obstawiam, że chodzi o poziom zaufania i uprawnienia z nim związane, bo ja też mogę edytować tematy wątków, jak mówiłem w innym dziale, ze panuje burdel w uprawnieniach to mnie wyśmiano, well. to teraz ja: HAHAHAHA :smiley:

1 polubienie

Z tymi rangami/poziomami zaufania też coś się chyba pomieszało, bo wcześniej miałem użytkownika, a teraz jakieś “zwyczajny” - może tylko zmiana tłumaczenia, ale kto to wie skoro nigdzie zasady nie są opisane :stuck_out_tongue_winking_eye: aż mam ochotę potrollować forum i poprzenosić tematy po kategoriach, albo tytuły pozmieniać. No ale winny może się okazać odkrywca błędu, a nie producent jak w przypadku ostatniej luki Windowsa :smiley:
edit.
Chyba Tomka sytuacja nie ruszyła, bo sobie… poszedł… ale burdel :smiley:

1 polubienie

Nic się nie pomieszało, tak działa Discourse: What do user trust levels do?
Jedyna niewiadoma to jak ustawione są tutaj różnice pomiędzy poziomami zaufania.

Jedni wsadzają granaty w tył forum, a drudzy rozbrajają (rozrabiają).
Pousuwać to, co szwankuje, nawet skiny, potem po kolei dodawać sprawdzone, działające funkcje. Trzymanie za tentego, na wierzchu - zablokowanego czata, czy nie działających skórek, to tylko pokazywanie dziur w dachu i zamykanie budek z piwem.
Rozumiem wściekły tłum…

2 polubienia

A ja się zastanawiam, czy ktokolwiek tutaj w ogóle ogarnia to forum, bo z tego co widać, to chyba nie bardzo.
Poprzednia, nieudana migracja zakończyła się “zmianami” personalnymi. Czy tym razem też ktoś zostanie pociągnięty do odpowiedzialności?

2 polubienia

Teraz to zamkną forum z argumentem, że nie stać ich na jego utrzymanie :wink:

2 polubienia

Teraz u mnie wyświetla się inna nazwa wątku: Czat v.2.666

Bo administracja nawet uprawnień już nie ogarnia i niektórzy użytkownicy dostali prawa moda/admina.

Mi też bo taki jeden śmieszek się bawi :grin:
Może kiedyś naprawią te wszystkie problemy. A tak mi się przypomniało, gdzie ten specjalista z hameryki co pomagał przy portowaniu forum, pewnie pozbyto się go po ukończeniu tego procesu :smiling_imp:

Mam wrażenia, że takie uprawnienia mają wszyscy… tzn mam nadzieję, że nie bo będzie anarchia :wink:
edit.
Ten temat i tak służył do wyżalania się na forum, a nie do zgłaszania błędów, bo żaden błąd zgłoszony tutaj poprawiony chyba nie był :stuck_out_tongue_winking_eye:

Ja nie mam, podejrzewam że to siedzi w poziomie zaufania użytkownika.

U mnie też Czat v.2.666 ave :slight_smile:

To coś innego, tak domyślnie działa ten Skrypt, pewne poziomy zaufania mogą wykonywać pewne czynności moderacyjne, jak widać na tym forum to stanowczo za dużo :smiley:

Ale przecież ktoś migrując na ten silnik był tego świadom. Prawda?

Widać na załączonym obrazku… :stuck_out_tongue:

Ale te poziomy i uprawnienia poszczególnych poziomów na pewno można konfigurować… Coś tu nie gra i jeśli się nie zrobi gruby bałagan to chyba nikt się za to nie zabierze :wink:

Nie mam panelu, ale pewnie jest to konfigurowalne, choć protetyczność tego silnika jest czasem mocno zaskakująca :smiley:

Ja tu dużego bałaganu nie robię (nie większy niż jest), bo tytuł tematu można łatwo zmienić, ale taka konfiguracja forum, aż się prosi/czeka na jakiegoś bombera :smiling_imp:

1 polubienie