Nowe forum Discourse (2017) - błędy, propozycje, sugestie

Rozumiem sens wysyłania podsumowań na maila. Nie rozumiem tylko, dlaczego przychodzą mi na nie tego maila którego mam podanego w profilu, a na tego, którego miałem w profilu kilka lat temu.
Pomijam już fakt, że powiadomienia na maila mam ustawione na “Nigdy”.

Najpierw wypadałoby naprawić błędy zgłoszone podczas beta testów…

Winna wtyczka Single Sign On, przez którą API forum łączy się z API portalu (z avatarsb.dpcdn.pl) i stamtąd pobiera dane. Co ciekawe aktualizacja e-maila po stronie PORTALU nie wpływa na adres e-mail przypisany do konta na forum.

@tomekb @Areh @Lisek

Jak dla mnie to tu trochę za biało jest. Dodajcie trochę zielonego i żółtego, chociaż w nagłówku :wink:

1 polubienie

Kiedy zmieniles maila?

Zmiana maila po stronie portalu powinna skutkowac zmiana maila na fourm.

Problem w tym, ze proces dzialajacy w tle ktory odpowiada za takie rzeczy ma bardzo duza kolejne po migracji i te operacje mogą potrwać dłużej niż zwykle.

Nie pamiętam, kilka lat temu. W ustawieniach mam wpisanego prawidłowego, na gmailu, a powiadomienia przychodzą mi na stary, na o2.

Dlaczego kliknięcie w logo forum nie przenosi do góry i nie odświeża strony?

Możecie poprawić nieaktualne linki w tematach (głównie chodzi mi o tematy przypięte)

Czasem na początku przeglądania temetu tytuł nachodzi na nagłówek

Po wejściu na profil użytkownika np. (ja) hokisho i wybraniu profilu użytkownika z czatu wchodzi na link: https://forum.dobreprogramy.pl/users/hokisho/[object Object] to samo jest jeśli w czat wejdziemy np. z tego tematu i klikniemy w link którejś osoby z czatu, zamiast profilu dodaje do linku [object Object], w niektórych postach (być może ze starej wersji forum) nie wyświetla awatara cytowanego użytkownika

W IPB nastąpił w pewnym momencie rozjazd pomiędzy bazą maili na forum oraz bazą maili w serwisie. Stąd mogą wynikać takie problemy, jeśli teraz na forum masz innego maila, niż w IPB. Żeby to poprawić, trzeba zmienić adres email w serwisie.

Powiadomienia PW nie działają w ogóle, teraz dopiero zobaczyłem, że mam 4 wiadomości w skrzynce :confused:


Dlaczego w tym wątku jestem autorem posta go otwierająego, pomimo że nim nie jestem?

Coś jakby ruszyło w wypadku powiadomień PW… Jakiś teścik?

@Bartek7000 @Lisek @tomekb

Przykład: https://forum.dobreprogramy.pl/t/zmiana-systemu-preinstalowanego-na-czysty-windows/411525

Kod:

https://forum.dobreprogramy.pl/gallery/thumbnail.php?image_id=4820

Thx, będziemy nad tym pracować.

Przy próbie zgłoszenia dostaję takie coś:

Poszło, napisz czy otrzymasz powiadomienie.
@tomekb przy okazji wysyłania PW o tytule test i treści test znaleźc można taki kwiatek:

Albo jestem ślepy, albo nigdzie takiej możliwości nie ma. Poproszę o dokładniejsze instrukcje.
A jeżeli jest tak jak piszesz, to jest to całkowicie bez sensu. Forum ma swoje ustawienia, w jaki więc sposób bierze maila z serwisu? Kupy się to nie trzyma.

Nope, cisza, coś powiadomienia leżą i kwiczą po całości, nawet odpowiedzi dla postów, Ty mi odpowiedziałeś, a powiadomienia pokazują jakiś stan nie wiadomo skąd:

Jakiś zoom dla grafik by się nadał, obecnie nie można ich powiększyć przez kliknięcie.