Nowe forum Discourse (2017) - błędy, propozycje, sugestie

Długie nicki psują wyniki na czacie:

Nie było zgłaszane…

No, na tym megafonowym tak to wygląda, co niezbyt mnie dziwi, skoro całe forum to jedna wielka beta, a czat to chyba alfa…
Ale na “prawdziwym” (cudzysłów nieprzypadkowy) chacie tak to nie wygląda:

Dwukrotnego nicka to po co?
Za wąsko na tej tubie, a kanale głównym to i nie ma nakładania się czcionki.

No dokładnie, choIera wie po co jest on podwójny, a nie jest to odosobniony przypadek. Choć nie do końca jest taki sam, jak zawsze są różnice. To jakby wyjaśnia dlaczego jest wyświetlany i jeden i drugi, ale po co - nadal nie mam pojęcia.

Ostatnie próby wejścia na forum:

500 Internal Server Error
If you are the administrator of this website, then please read this web application’s log file and/or the web server’s log file to find out what went wrong.

Bo można sobie było ustawić nazwę wyświetlaną, mnie się taka opcja zablokowała a chciałem sobie też wstawić w sumie też ustawić.

Ktoś też kiedyś wspominał że coś powoduje wyświetlanie rang np. Hotzlot, Coldzlot, moderator, redakcja, administrator (na czacie).

Przed chwilą wyskoczył mi błąd serwera:


To nowe forum to chyba naprawdę jest jakaś niedoróbka skoro ciągle wyskakują i są jakieś błędy.

I forum co jakiś czas pada: :smiley:


Robi się tak też (nie zawsze) przy dodawaniu odpowiedzi w wątkach.

Czat znowu zniknął.

Czat powrócił.

Hej,

Bo on po prostu bawi się z użytkownikami w chowanego. :slight_smile:

Pozdrawiam,
Dimatheus

@tomekb ograniczenie linkowania nie sprawdza się, ja bym to cofnął. system jest zbyt wrażliwy, ludzie w dziale bezpieczeństwo nie mogą w jednym poście dodać wszystkich linków, a jak to robią w kilku kolejnych postach to system wyrzuca flagę i ukrywa post. a spamerzy z jednym linkiem w poście dalej grasują na forum :laughing:

1 polubienie

Najgorsze że załączniki też uznaje za linka.

OK, poprawione.

BTW zrobiliśmy dużą aktualizację forum, mam nadzieję że nie będzie żadnych błędów.

Wygląda jakby poprawiło to trochę szybkość z tego co widzę.

1 polubienie

Niestety, są, zgłaszane już kilkukrotnie. Np brak możliwości wyboru skórki z rozwijanego menu.

2 polubienia

I od miesiąca chyba nie chce mi się przestawić awatar na ten co mam ustawiony na komentarze i blogi (stąd https://www.dobreprogramy.pl/Wyglad.html / https://www.dobreprogramy.pl/MojProfil.html).


I motywy chyba niektóre wciąż stare mimo wysłania nowszych wersji np. Fizdy (na czacie info od Fizdy, że dawno wysłane poprawki tylko jakoś nie wgrane - zapomniano po konkursie chyba).

1 polubienie

Niby wgrano nowszą wersję ale przejście na następną stonę emotek dalej zamyka czat :man_with_turban:t6:

I to jest dziwne bo na oficjalnym forum discourse zmiana skórki z menu działa, więc coś musieli tutaj popsuć albo koliduje to z innym pluginem.

Problem wałkowany wiele razy - potrzebny programista co ma z kilka dni by to dobrze sprawdzić i zrobić pull request do pluginu bubble chata czy ostatecznie zaproponuje jakieś zmiany w kodzie silnika forum / fragmentu.

Jak wchodziłem kilka minut temu na forum to nic nie było i było pusto:

1 polubienie