Nowe forum Discourse (2017) - błędy, propozycje, sugestie

Postulować możesz, w końcu na forum jest wolność słowa i każdy może pisać co chce i jak chce :stuck_out_tongue:

To już zaczyna być denerwujące, średnio co 2 przełączenie strony kończy się błędem.

Mam podobnie. Może nie tak często, ale zdarza się. Nie zgłaszałem, bo z tego co widzę, nie ma to sensu.

Potwierdzam, rzuca randomowo tymi błędami, w moim przypadku przy używaniu “wstecz” najczęściej. Tak jakby nie respektowało cache :confused:

1 polubienie

Próbuję zdiagnozować te błędy (błędy sieci), wprowadziliśmy poprawki i pooling połączeń do bazy, dajcie znać gdyby to się jeszcze pojawiało.

Człowiek nie wymyśli, a dzieje się - brak kategorie prawy panel:

U mnie wszystko jest OK.
Tzn nie wszystko, ale to co pokazałeś na screenie nie występuje :wink:

U mnie kolumna znika przy powiększeniu 270%, no ale nie traktowałbym tego jako błąd :wink:

Przelogowałem się na portalu, bo chciałem sprawdzić agenta. W menu jest norton symantec, a w rejestrze dwa klucze. To na tyle.
Po wejściu na zobaczyłem tak, jak widać. Po wyrzuceniu ciasteczek i ponownym logowaniu - jest kicha.

Tak kara mnie spotkała, bo zechciało mi się pobierać przez agenta. A tfu przez lewe ramię!

Błąd na Firefox powoduje długa nazwa jednego tematu / wątku:


masz uBlock to możesz Błyskawicą na chwile usunąć i menu opadłe na dół wraca na swoją pozycje.


http://archive.is/2017.07.19-085037/https://forum.dobreprogramy.pl - kopia strony (błąd po zapisaniu występuje również w Firefox)

word-break: break-word; - nie ma takiej w specyfikacji: https://www.w3schools.com/cssref/css3_pr_word-break.asp, więc Firefox ignoruje.

Nie wiem z czym to jest związane ale na moim stylu wszystko jest ok

@Fizyda - na domyślnym motywie powoduje to brak rozmiaru dla prawej kolumny, w twoim motywie jak ciąg jest za długi to w Firefox wychodzi poza pole (testowo w narzędziach dev możesz zmienić długi temat by zamiast spacji miał np. znaki podkreślenia); jak jest spacja to się przełamie - wiadomo.

w Chrome i IE powinno zadziałać word-break: break-word; - a że nie ma tego w Firefox to bez rozmiaru cuda się dzieją że np. kolumna leci w dół lub wiersz wychodzi poza - jak rozmiar dla kolumny określono (nie proponuje rozwiązania czym to zastąpić w Firefox bo jest wiele ale nie kopiuj - wklej część).

Z walidatora css:

.topic-list .main-link a.title break-word is not a word-break value : break-word

Zaznaczyłem sobie jeden z działów jako “wyciszony”. Na komputerze działa to tak jak powinno - nie pojawiają mi się powiadomienia z tego działu, nie mam z boku info o nowych postach - jest tak jak powinno. Kiedy przeglądam forum w wersji mobilnej, zaznaczenie działu jako wyciszony nie działa, tam widzę z niego tematy.

Po ostatnich poprawkach forum powinno działać szybciej i nie powinno już być tych błędów przy wczytywaniu stron. Gdyby jeszcze się pojawiały, proszę o info.

Obecnie nie wyrzuca z forum, nie pojawiają się błędy z dostepem do stron.
Mam pytanie @tomekb o to: "[pl_PL.topic.filter_to.many]"
Przy większej ilości postów pojawia się taki ciąg.
To błąd u mnie (może jakiś dodatek), czy wszyscy tak mamy?

W którym miejscu? Zrób proszę screena, sprawdzę.

@tomekb Jeżeli klikniesz na avatar użytkownika w danym temacie, to pojawia się taki ciąg zamiast statystyki.

Jeszcze to można spróbować znaleźć w wolnym czasie:

- po najechaniu na liczbę odpowiedzi.


na “to many topic” może wystarczy tłumaczenie “wszystkie wpisy w temacie” skoro w kodzie forum licznik uznaje że nie będzie liczył.

Rzecz w tym, że u niektórych osób liczy, a u innych nie.
Na przykład obecnie u @tomekb liczy statystyki, ale u Ciebie już nie @krystian3w.

Może przestaje liczyć po liczbie np. 100 by nie zarzynać serwerów? Możesz poszukać w specyfikacji discourse.