Nowe forum IPBoard - pomysły, propozycje i życzenia

@kingaa16 z tego co widzę założyłaś nowy temat, tak też można, skoro piszesz, że jest to kontynuacja problemu, to podpowiem tylko, że warto podać odnośnik do poprzedniego tematu, żeby ktoś niewtajemniczony w dyskusję znał problem od początku, jeśli będzie miał taką ochotę.

Oki, jak będę jutro przy komputerze, to dodam (teraz siedzę na Tapatalku. Dziękuję za pomoc i wyrozumiałość. Pozdrawiam.

Roobal, literówka się wkradła… hehe wątku się podpić nie da niestety :slight_smile:

co do meritum - oczywiście masz rację :slight_smile: ja dostaję wiadomej rzeczy jak widzę na forum topic ciekawy a jakieś stado maniaków swojego słowa wstawia całymi stronami posty w stylu podbijam :slight_smile:

Nie wiem czy w dobrym miejscu, czy było itp. Fajnie, gdyby miożna było artykuły na dp dodawać sobie do listy ulubionych, tak jak programy.

Dodajcie link “Moja zawartość” na główną belkę nawigacyjną - tak jak to było kiedyś.

Kto za ręka w górę :smiley:

Jak myślicie, czy należy zablokować linki na SB. Moim zdaniem tak ze względu na wirusy i inne barachło, które może dostać się na nasze komputery.

Cześć, to nie jest pomysł odnośnie samego forum a serwisu: można byłoby zautomatyzować ściąganie swoich programów tj. stworzyć listę programów i mieć możliwość ściągania ich hurtem w najnowszej wersji np. po przeinstalowaniu systemu itp. Taki szablon oszczędzający czas.

Linki po to są, żeby je otwierać, bo w jakimś kontekście są wklejane. Dobrze by było, gdyby od razu wszystkie linki były skanowane na stronie. Jakiś moduł avg, czy coś. Najwyżej dodanie linku by się wydłużyło. Wczoraj zauważyłem na forum, że ktoś tam wkleił linka w treści opisu problemu, że na tej to oto stronie wlazł mu wirus.

SB ma mieć ochronny parasol? Co z całym forum? Ja tam linki z niepewnych źródeł sprawdzam na urlvoid. Tu z góry zakładam, że nie po to ludzie mają konta, żeby na forum DP, na SB wklejać niebezpieczne linki. Jakoś wierzę, bo jak żadne, tak pilnowane jest to forum.

Tak tylko sie przypomnę, Tomasz W. twierdził że w nowej odsłonie forum, podforum gry będzie bardziej rozbudowane. Czyżby jego bajdurzenie zderzyło się z twardą rzeczywistością jak to miało miejsce w przypadku nowej odsłony serwisu gamikaze? :wink:

Drogi kolego czepiasz się :wink: ciągle pracują nad poprawą pod forum.Aby Forum rosło w siłę, a ludzie żyli dostatniej.

Zdecydowanie popieram wyłączenie edytora WYSIWIG jako domyślnego. Dlaczego? Wychodzą takie kwiatki jak np. ten:

http://forum.dobreprogramy.pl/elektrotechnika-na-pw-czy-agh-t474569/#entry3037119

Ktoś zakładał taki sam temat na kilku forach. W tym przypadku, sądząc po kolorze tła czcionki, ktoś założył taki wątek najpierw na popularnym forum o elektronice na literę E, potem przekopiował treść posta do edytora WYSIWIG na DP. Efekt - na DP ciężko cokolwiek przeczytać.

Edytor WYSIWYG to w ogóle jakieś nieporozumienie. Osobiście również jestem za jego wywaleniem. Z własnych obserwacji widzę, że jak ktoś nie potrafi korzystać z tagów bbcode, to edytor WYSIWYG w niczym nie pomoże. Posty stają się wręcz nieczytelne, a dla nas to katorga korzystać z tego czegoś.

Może po prostu zostawić w WYSWIG tylko podstawowe funkcje - B, I, U, link, kod, cytat, zdjęcie, rozmiar i usuń formatowanie - to wszystko.

Może niech ktoś pomyśli nad działem Oddam za darmo, gdyż przenoszenie wątków w sprawie kluczy do zamkniętych testów, które chce ktoś oddać za darmo lub chęć ofiarowania książek lub czasopism do działu sprzedaż jest dla mnie kuriozalna.

Kilka propozycji:

 

  1. w każdym temacie dodać na dolę informację, kto przegląda temat (niedawno to było),

  2. lepsze powiadomienia o nowej wiadomości na forum - ostatnio wysłałem do kogoś wiadomość PW i zobaczył po tygodniu, bo powiadomienia na maila miał pewnie wyłączone,

  3. podbijanie tematu po dopisaniu czegoś - napiszę w moim temacie np. “Dzięki za odpowiedzi, za kilka dni napiszę, czy się udało”, po kilku dniach: “Działa” i nikt tego już nie zobaczy, bo tematu nie podbije. Albo: “Udało się”, ale po kilku dniach dopiszę: “Jednak nie do końca się udało, czekam na inne porady” i tematu nie podbija. Tak się dzieje, jeśli edytuję ostatni post i dopiszę coś. Temat się podbije, jeśli nie edytuję ostatniego postu, a dopiszę coś w nowym poście, ale wtedy moderator połączy nowy post ze starym i nikt tego nie zobaczy. Proponuję zrobić coś takiego, że dopisuję coś pod moim ostatnim postem, jako nowy post i on łączy się z poprzednim postem (dodawało by się automatycznie coś w stylu: “Dopisano 12.06.2014 o 00:01”) i podbijało by temat.

Ad. 3 Niestety społeczeństwo polskie nie potrafi korzystać z głową z pewnych przywilejów (nie mówię tylko o forum, ale o różnych sprawach z doświadczenia życiowego), że niestety trzeba ograniczać wszystko co tylko możliwe i to jest tak, że przez kilku delikwentów cierpią setki. Chodzi o to, że Ty podbijesz temat, bo dodaleś konkretną odpowiedź, jedna 10 innych podbije temat, bo… nikt w nim nie odpowiedział (nie wspomnę już o spamowaniu na PW i SB).

W starym skrypcie (phpBB) tak było, w obecnym mimo wszystko powiadomienia dochodzą (piszę z własnego doświadczenia z nowym skryptem na tym forum). Jeśli napiszesz nowy post i nawet jeśli zostanie połączony, powiadomienie dochodzi, gdy robił to automat, powiadomienie nie dochodziło.

Proponuje żeby pasek górny był ustawiony na fixed, Tj że zawsze jest u góry. Myśle żę to byłoby wygodne. A co do edytora WYSING? CKEdior jest tu używany czy inny?

Jeszcze w odniesieniu do wątku http://forum.dobreprogramy.pl/na-luzie-czyli-kto-co-lubi-%C5%BCenada-administracji-t479112/ (zacząłem pisać post, i w międzyczasie moderator zamknął wątek, nowego zakładać nie będę, więc wysyłam to tutaj)…

 

Ja się z tym nie zgodzę. To jest dział ogólnotematyczny. Skoro jest tu miejsce na wątki o telewizorach, o deklaracjach podatkowych, o połączeniach elektrycznych, czy też o biletach kolejowych - to dlaczego nie o montażu płyt kartongipsowych?

Ostatnio pojawiły się na forum nowe działy - m.in. rozbudowano dział hardware wydzielając fora poświęcone doborowi sprzętu. Są zestawy PC, telefony, laptopy i urządzenia peryferyjne, ale brakuje jednego istotnego działu - podzespoły komputerowe. Da się coś z tym zrobić?

Podzespoły należą do danych sub-for, np, W “Zestawy” pytamy o CPU/GPU/PSU/itd. Nie jest to najszczęśliwsze rozwiązanie ale lepsze niż nic… ;(